SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2017/2018

Liga Niezwykłych Umysłów

ROK 2017/2018

SUKCES PLASTYCZNY WERONIKI

20180514 1 miejsce weroniki chwistek w konkursie nie wypalaj suchych traw

          Uczniowie naszej szkoły- jak co roku- przystąpili do konkursu rysunkowego „Nie wypalaj suchych traw”. Najpierw przeprowadzono eliminacje szkolne, najlepsze prace przekazano do etapu gminnego, który miał miejsce w Gromniku. Zwycięskie prace z eliminacji gminnych wysłano do Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowie- głównego organizatora niniejszego konkursu. Nasza uczennica WERONIKA CHWISTEK dotarła do etapu powiatowego i zdobyła I miejsce. Niech ten sukces będzie motywacją dla Weroniki do dalszej pracy i rozwijania swoich talentów plastycznych, a dla innych uczniów zachętą do spróbowania swoich sił i aktywnego udziału w konkursach, których jest bardzo dużo.

ZUZANNA KRZYŻAK ZNÓW NA PODIUM

„Wyzwanie to rola trudna. Zagranie wielkiej roli to raczej szansa.

To dar móc zagrać rolę, w której talent ma szansę się objawić”.

Al Pacino

 20180503 zuzanna krzyzak 2 miejsce 19 przeglad poezji i piesni patriotycznej 31958130

   3 maja w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie odbył się Finał XIX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Wzięli w nim udział uczniowie Tarnowa i regionu tarnowskiego wyłonieni w przesłuchaniach 16 marca, czyli mistrzowie recytacji, dlatego też poziom był bardzo wysoki. Zuza pięknie, wyraziście i sugestywnie wyrecytowała „Redutę Ordona” Adama Mickiewicza i uplasowała się na II miejscu. Gratulujemy naszej, niewątpliwie utalentowanej, uczennicy wielu sukcesów na niwie aktorsko- recytatorskiej i życzymy kolejnych…

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

20180427 227 rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja sam 9704 l 1000

AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 227. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

         27 kwietnia w hali sportowej odbyła się   uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz goście mieli przypiętą biało- czerwoną kokardę, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, następnie uczniowie pod kierunkiem p. Elżbiety Kwaśnej, p. Magdaleny Słowik oraz p. Anny Gańczarczyk zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem, piosenką, grą na cymbałkach oraz tańcem (polonez w wykonaniu uczniów klasy IV) - cenną lekcję historii. Nasi aktorzy w przepięknych strojach bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W finale uczniowie klasy VI wykonali wymowny taniec flag. Tym samym przypomnieli o święcie polskiej flagi w dniu  2 maja, kiedy nad naszymi  domami i ulicami powiewają  biało - czerwone barwy.

Czytaj więcej...

NOC W SZKOLE, a dokładniej w hali sportowej…

20180427 noc w szkole na hali sportowej sam 9872 l 1000

Uczniowie klasy IV wyszli z inicjatywą, aby zorganizować noc filmową w szkole również (kilka tygodni wcześniej taką noc mieli gimnazjaliści oraz uczniowie klas: VI i VII) dla najmłodszych uczniów drugiego etapu edukacyjnego, czyli dla klas: IV i V. Odbyła się ona 27 kwietnia w hali sportowej. Wzięło w niej udział ochoczo 30 osób.

Wśród uczestników byli zapaleni sportowcy, a więc nie obyło się bez meczu piłki nożnej oraz różnych bardzo ciekawych konkurencji poprowadzonych przez p. Tomasza Zabawskiego. Następnie miał miejsce posiłek (wyjątkowo opiekunki: p. Barbara Konieczny i p. Marta Pawlik- Włudyka przymknęły oko na to, że były to fast foody). Później wszyscy wygodnie się ułożyli na materacach i nastąpił seans filmowy. Obejrzeliśmy lektury, które będą omawiane na lekcjach języka polskiego.

Był to przyjemnie spędzony czas. Uczniowie, oprócz oglądania filmów, mogli się integrować przy grach zespołowych, rozmawiając czy po prostu będąc ze sobą (bez telefonów, smartfonów i internetu)!

20180427 noc w szkole na hali sportowej sam 9903 l 1000

Zostać w szkole po lekcjach to w tym przypadku nie była kara, lecz wspaniała przygoda.

GIMNAZJALIŚCI JUŻ PO EGZAMINACH!!!

20180418 gimnazjalisci juz po egzaminach

   Ciężka praca się opłaca. O prawdziwości tego stwierdzenia mogli się przekonać uczniowie klasy III gimnazjum, którzy w dniach 18 - 20 kwietnia 2018r. przystąpili do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę zdobytą podczas trzech lat systematycznej nauki i ciągłych starań.

    Na pierwszy ogień poszła część humanistyczna. Najpierw historia i wiedza o społeczeństwie, a następnie język polski. Kolejnego dnia trzecioklasiści zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi - fizyką, geografią, chemią i biologią oraz z królową nauk - matematyką. Na deser pozostał test z wybranego języka nowożytnego - niemieckiego na poziomie podstawowym lub angielskiego na poziomie zarówno podstawowym, jak i rozszerzonym. Po oddaniu ostatnich arkuszy egzaminowani odetchnęli z ulgą.

   W ciągu tych trzech emocjonujących dni pełnych niepewności, jak i pozytywnych myśli uczniowie na pewno dali z siebie wszystko. Pozostaje tylko czekać na wyniki egzaminu, które- miejmy nadzieję- będą bardzo dobre i zadowolą wszystkich!

W POSZUKIWANIU SWOICH TALENTÓW

„Talent jest darem uniwersalnym,

ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać.

Nie bój się być najlepsza”.

Paulo Coelho

20180424 w poszukiwaniu swoich talentow siemiechow

   W dniu 23 IV przyjechali do nas uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach (filia w Gromniku), by zachęcić nas do podjęcia nauki w niniejszej szkole i rozwijania swoich talentów muzycznych. Uczniowie szkoły muzycznej (w tym nasza koleżanka- Weronika Kubik) zaprezentowali grę na wybranych instrumentach muzycznych, m.in. na: flecie, puzonie, skrzypcach, gitarze, klarnecie…

   Warto mieć jakieś zainteresowanie (choć jedno) i je rozwijać. Może to właśnie przed Tobą kariera muzyczna? Warto spróbować i dać sobie szansę.

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

   Jedni jej nie lubią, niektórzy nienawidzą, jeszcze inni zupełnie sobie z nią nie radzą, ale wszyscy na co dzień mają z nią do czynienia – oto ORTOGRAFIA!

20180410 z ortografia za pan brat 31172086

   Dnia 10 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole spektaklt ortograficzny, który pokazał uczniom, w jaki sposób radzić sobie z ortografią. W przedstawieniu wzięli udział krakowscy aktorzy Agencji Artystycznych PRO-ART-KRAK oraz INWEST-ART: Wojciech Habela oraz Jacek Lenczar. Prowadzący w iście teatralny sposób poprowadzili zebranych po zawiłych ścieżkach pisowni polskiej. Podczas występu można było się dowiedzieć, jakie są najważniejsze zasady ortografii, tzn. kiedy piszemy: „rz” i „ż”, „ó” i „u”, „h” i „ch”, kiedy stosujemy wielką i małą literę oraz poznać zasady stosowania znaków interpunkcyjnych. Aktorzy zaaranżowali występ w formie zabawnych scenek oraz humorystycznych piosenek i powiedzonek. Dodatkową atrakcją był wspólny występ angażujący do udziału kilku chętnych uczniów wybranych z widowni.

Czytaj więcej...

KONKURSOWA PRZYGODA W I LO W TARNOWIE!

20180412 karolina kochan 6 miejsce w 25 konkursie j angielskiego tarnow lo brodzinksiego 100507 wejscie do lo

Uczennica naszej szkoły Karolina Kochan rozpoczęła już przygodę ze szkołą średnią biorąc udział w XXV Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie. Etap szkolny konkursu polegał na napisaniu testu gramatyczno – leksykalnego, który swoim poziomem odpowiadał poziomowi FCE (First Certificate of English). Poziom testu z etapu II konkursu, do którego zakwalifikowało się 11 osób, odpowiadał poziomowi CAE (Certificate in Advanced English). Oprócz zadań z zakresu leksyki i gramatyki uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami słuchania i czytania ze zrozumieniem. Tuż przed egzaminami gimnazjalnymi Karolina wzięła udział w ostatniej części konkursu – części ustnej. Zdaniem uczniów było przeprowadzenie krótkiej rozmowy na jeden z wylosowanych tematów oraz udzielenie odpowiedzi na pytania zadane przez prowadzących. Ostatecznie Karolina otrzymała nagrodę za zajęcie VI miejsca w konkursie, co daje jej pierwszeństwo w przyjęciu do I LO w przypadku równorzędnych punktów. Serdecznie gratulujemy niewątpliwego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach językowych jeszcze w szkole gimnazjalnej jak i na dalszych etapach edukacyjnych!!!

MM

„PAMIĘTAMY…DLA CIEBIE GRAMY” 12 – GODZINNY MECZ SIATKÓWKI Z UDZIAŁEM NASZEJ SZKOŁY!

20180405 wspomnienie jana pawla 2 12 godzinny mecz siatkarski gromnik dsc 0268

Sport ma dziś ogromne znaczenie, ponieważ może sprzyjać upowszechnianiu wśród młodych ważnych wartości, takich jak lojalność, przyjaźń, wspólnota, solidarność – te słowa Świętego Jana Pawła II przyświecały organizacji kolejnej edycji 12 - godzinnego meczu siatkówki przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Gromniku. 5 kwietnia br. odbyły się rozgrywki siatkarskie, których celem głównym było uczczenie pamięci Patrona Szkoły, Wielkiego Polaka, Jana Pawła II. Drużyny siatkarskie biorące udział w zmaganiach składały się z przedstawicieli samorządów powiatowych i gminnych, służb mundurowych, mediów, nauczycieli oraz uczniów. W tym roku również drużyna z naszej szkoły w składzie: dyrektor szkoły Grzegorz Kieroński, Dawid Hołda, Arkadiusz Wirchomski z klasy VII, Mateusz Osysko, Jakub Koza z klasy III gimnazjum oraz pani Małgorzata Majka, włączyła się po raz pierwszy do rozgrywek. Udział w turnieju daleki był od zaciętej rywalizacji, bo każdy pamiętał o głównym celu spotkania.

Obszerna fotorelacja: http://pogorze24.pl/pamietamy-dla-ciebie-gramy-12-godzinny-mecz-w-zsoiz-gromnik/119740/

MM

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

20180126 dzien babci i dziadka img 4677 l 1000

LINK DO GALERII

          Dnia 26 stycznia 2018r. uczniowie klas I – III zaprosili swoich bliskich na uroczyste obchody „Dnia Babci i Dziadka”. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały program artystyczny, który zainteresował, rozbawił i wzruszył licznie zebranych gości.

          Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali dwie zabawne scenki sytuacyjne i zaśpiewali kilka piosenek o Babciach i Dziadkach. Z kolei uczniowie klasy II pochwalili się talentem aktorskim, znakomicie przedstawiając baśń pt.: „Calineczka”. Jako ostatnia wystąpiła klasa III z wesołymi i doskonale odegranymi scenkami: „Anioły i miłość” oraz „Kłótnia diabłów”, zaczerpniętymi z „Jasełek” ks. Jana Twardowskiego.

          Na koniec dzieci wspólnie zaśpiewały „Sto lat”, złożyły Babciom i Dziadkom płynące prosto z serca życzenia i wręczyły drobne, samodzielnie wykonane upominki. Kolejne obchody „Dnia Babci i Dziadka” dopiero za rok, ale już teraz serdecznie zapraszamy.

AW

MLECZNE URODZINY KOTA MLECZYSŁAWA

201803 imienieny kota mleczyslawa img 20180320 084310 l 1000LINK DO GALERII

          W marcu uczniowie klas I – III dołączyli do programu „Mam kota na punkcie mleka”, realizowanego przez Polską Izbę Mleka. Celem kampanii jest podniesienie świadomości dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania mleka i przetworów mlecznych, dla zdrowia i prawidłowego rozwoju.

          Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Anną Wójcik wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Mleczne urodziny kota Mleczysława”, w którym zajęli zaszczytne II miejsce. Dzieci w ramach konkursu zrealizowały scenariusz mlecznych urodzin kota, podczas którego powstały prace plastyczne zachęcające do spożywania produktów mlecznych. Dowiedziały się również jakie składniki odżywcze zawiera mleko, uczestniczyły w degustacji i wybierały najsmaczniejszy, według nich, produkt wytwarzany z mleka. Na zakończenie zaśpiewały urodzinową piosenkę dla kota Mleczysława. Te wszystkie działania zdobyły uznanie jury konkursu, dzięki czemu klasa I znalazła się wśród laureatów, zdobywając dyplom oraz nagrody.

AW

KOSMICZNE WYDARZENIE W NASZEJ SZKOLE

 20180316 mobilne planetarium astronautilius

       16 marca 2018r.  do naszej szkoły zawitało przenośne planetarium. Pod miękką kopułą przenośnego planetariumAstronautilus” doświadczyliśmy niesamowitej przygody. Poznaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory oraz wyobrażenia o niebie z bliska. Zobaczyliśmy planety, ich księżyce, piękne mgławice i odległe galaktyki.

          W spektaklu astronomicznym uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dla nich seans astronomiczny utrzymany był w klimacie zabawy z muzyką. Animator wprowadził dzieci w kosmiczny nastrój, aby opowiedzieć o układzie słonecznym i gwiazdach.

          Z kolei dla uczniów klas IV-VI oraz starszych odbył się seans pod tytułem „Kosmiczna wędrówka”. Poznali obiekty, które można zobaczyć po zachodzie słońca, charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy, gwiazdozbiory i związane z nimi legendy.

          Myślę, że warto organizować takie widowiska, ponieważ są one ciekawe i dostarczają niesamowitych wrażeń. Pobudzają wyobraźnię nie tylko dzieci, młodzieży, ale i dorosłych.

Lucyna Biesek

Zebranie informacyjne dla rodziców

Zapraszamy na zebranie z rodzicami,

które odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2018 r. /poniedziałek/ 

o godzinie 16:00. 

Dyrektor szkoły oraz wychowawcy

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.
Mikołaj Rej

 

            Grupa w składzie: Paulina Kubik, Sabina Żaba, Justyna Słomska, Martyna Iwaniec oraz Piotr Gucwa pod opieką p. Marty Pawlik- Włudyki zorganizowali, w ramach projektu edukacyjnego, w dniach 19 - 23 III ­­ ­TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE, podczas którego uczniowie klas: IV- VII SP oraz II i III gimnazjum wzięli udział w szerokim wachlarzu różnych akcji, quizów, konkursów czy konkurencji, wykazując się przy tym dużą kreatywnością i wiedzą.

            Poniedziałek był DNIEM Z ORTOGRAFIĄ pod hasłem: „Corrida, czyli walka z bykami”. Chętni mogli wziąć udział w quizie ortograficznym. Ponadto odbył się konkurs „Szkolny Mistrz Ortografii”, którego zwyciężczynią została Karolina Kochan. II miejsce zajęła Justyna Smoleń, zaś III- Sylwia Potępa. Również w tym dniu uczniowie wykonali drzewko ortograficzne (każda klasa miała inną trudność ortograficzną).

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

LINK DO GALERII

            We wtorek był DZIEŃ Z KSIĄŻKĄ pod hasłem: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. W szkole zaroiło się od postaci literackich. Było bardzo kolorowo i przyjemnie. Ochotnicy mogli wziąć udział w quizie literackim dotyczącym lektur. Uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w Konkursie na najpiękniejszą i najbogatszą pod względem treści gazetkę ścienną o wylosowanym pisarzu/poecie. Wszyscy spisali się wyśmienicie, wykonując bardzo ładne gazetki z pięknymi portretami, tekstami, biografiami. Była to dla uczniów doskonała forma nauki oraz sposób na zintegrowanie się i wykazanie się pomysłowością oraz kreatywnością. Na I miejsce zasłużyła klasa VII, która wykonała gazetkę o naszym wieszczu narodowym- Adamie Mickiewiczu. II miejsce zdobyła klasa II gimnazjum za gazetkę o ks. Janie Twardowskim, III miejsce- klasa VI za gazetkę o Janie Kochanowskim, zaś IV miejsce- klasa V za gazetkę o Henryku Sienkiewiczu. Na pochwałę zasługują najmłodsi uczestnicy konkursu- uczniowie klasy IV, którzy wykazali się dużą determinacją i samodzielnością. W wykonanie zadania zaangażowali się prawie wszyscy. W tym dniu uczniowie, którzy piszą wiersze, mogli pochwalić się nimi, biorąc udział w Konkursie poetyckim „Poetą być…”. Okazuje się, że najładniejsze wiersze w szkole pisze Zuzanna Krzyżak. II miejsce zdobył Jakub Mosio, zaś III- Weronika Korzeniowska. W DNIU Z KSIĄŻKĄ zaszczycił nas swoją obecnością tarnowski poeta, laureat ogólnopolskich nagród i wyróżnień literackich- Pan Zbigniew Mirosławski. Nasz gość to również nauczyciel, z wykształcenia historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Pracował jako dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Od 2004 r. wiceprzewodniczący Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich. W latach 2004-2008 pełnił funkcję wiceprezesa Rady Oddziału Tarnowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich. Pan Zbigniew Mirosławski jest także mentorem działającej od blisko 25 lat przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Grupy Młodych Autorów, skupiającej utalentowaną literacko młodzież oraz redaktorem wydawanego przez nią pisma literackiego „Aspiracje”. Zapoznał nas ze Swoją twórczością, odczytując szereg Swoich pięknych i trafiających do każdego wierszy, wskazując przy tym na ich genezę. Miło było gościć w murach naszej szkoły tak wspaniałego poetę. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje sięgnięciem przez uczniów po teksty poetyckie lub podjęciem próby tworzenia swoich. Grupa projektowa w tym dniu czytała uczniom klasy I wybrane baśnie, a pani Bożenka Kwiek- nasza bibliotekarka przygotowała kącik z ciekawymi pozycjami książkowymi.

Czytaj więcej...

V POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZA NAMI

20180322 5 powiatowy konkurs j angielskiego za nami

Dnia 22 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Leksykalno – Gramatycznego z Języka Angielskiego dla szkół gimnazjalnych. Zadania z testu konkursowego sprawdzały umiejętność odbioru tekstu pisanego oraz znajomość środków językowych. Konkurencja w tym roku była duża, a poziom bardzo wysoki. Po raz pierwszy w historii konkursu o tym, kto zajmie miejsca w pierwszej trójce decydowała dogrywka. Karolina Kochan, uczennica klasy III gimnazjum bardzo dobrze poradziła sobie w drugiej rundzie zmagań i ostatecznie zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach językowych. Mamy również nadzieję, iż inni uczniowie dołączą do przygody z językiem angielskim i uwierzą, że rzetelna, sumienna i wytrwała praca zawsze rodzi dobre owoce!

MM

POWITANIE WIOSNY W KRAKOWIE

Kraków - marzec 2018

LINK DO GALERII

20 marca br. grupa czwartoklasistów pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Majki dołączyła do uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowej i wyruszyła na poszukiwanie wiosny do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Papugarnii Amazonia, znajdującej się w Rynku Głównym. Tam podziwialiśmy różne gatunki kolorowych ptaków. Papugi były bardzo przyjaźnie nastawione, stąd można było je wziąć na dłoń, ramię, głowę, pogłaskać czy nakarmić. Nie da się ukryć, że były też bardzo krzykliwe J. Po krótkiej przewie śniadaniowej w McDonaldzie udaliśmy się do Teatru Groteska, gdzie czekał na nas spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Perypetie rudowłosej dziewczynki i życie mieszkańców Zielonego Wzgórza doskonale przedstawione zostały dzięki bardzo dobrej grze aktorskiej wzbogaconej pięknie wyśpiewanymi piosenkami, traktującymi nie tylko o modzie czy ulotnej urodzie, ale także o słuszności najprostszych wyborów. Po duchowej uczcie w teatrze zadbaliśmy także o kulturę fizyczną ciała, spędzając rekreacyjnie czas w parku wodnym. Moc atrakcji, świetne towarzystwo, dopisujące humory, śmiech i fantastyczna zabawa to bardzo krótka recenzja całej wycieczki, z najlepiej podsumowującym pytaniem: „A będzie jeszcze taki wyjazd?”

Tylko wiosny nie udało nam się w tym dniu przywitać, a Kraków pożegnaliśmy w śniegowej aurze.

MM

KOLEJNE POWODY DO RADOŚCI

Zuzanna Krzyżak zajęła II miejsce w przesłuchaniach do XIX Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej, które miały miejsce w dniu 16 III w ZST w Tarnowie- Mościcach, a tym samym przeszła do finału, który odbędzie się 3 maja w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Jest to impreza o charakterze otwartym, uświetniająca Święto Konstytucji 3 Maja, wszyscy chętni mogą obejrzeć zmagania finałowych uczestników Przeglądu – wstęp wolny. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału. Trzymamy kciukiJ

Z kolei Weronika Sapała została laureatką, zajmując 7. miejsce,  Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego „Olimpus”. GRATULUJEMY!!!

SEZON ZIMOWY W NASZEJ SZKOLE!

20180307 - Biała Niżna :) - Kiedy następny wyjazd?LINK DO GALERII

Miłośnicy sportów zimowych wykorzystali sprzyjającą ku temu aurę i wyruszyli w poszukiwaniu wyrażeń na stoku i lodowisku. Tuż przed feriami grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką dyrektora Pana Grzegorza Kierońskiego oraz Pana Roberta Kraja udała się do Krynicy. Tam, w Ośrodku Narciarskim Słotwiny, szusowali po stoku ćwicząc i rozwijając umiejętności jazdy na nartach
i snowboardzie. Z kolei po powrocie z zimowego wypoczynku uczniowie zawitali w Białej Niżnej, by spróbować swoich sił na lodowisku. Wyjazd był uciechą zarówno dla świetnie znających tajniki jazdy na łyżwach jak i tych, którzy stawiali swoje pierwsze „kroki” na tafli lodowiska.

Aktywny wypoczynek, miłe towarzystwo, świetna zabawa to zalety, które z pewnością połączyły oba zimowe wyjazdy. Radość i zadowolenie uczestników najlepiej potwierdza wielokrotnie powtarzane pytanie: „Kiedy kolejny wyjazd?

MM

KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ W NASZEJ SZKOLE!

Zwycięzcy Konkursu Pożarniczego w SP w Siemiechowie

LINK DO GALERII

Dnia 5 marca 2018r. odbył się, już po raz kolejny, szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestnicy konkursu, pod okiem nauczycieli i strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemiechowie, rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, łącznie w obu grupach wiekowych (klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum) udział wzięło 60 uczniów. Wśród zwycięzców znaleźli się:

I grupa wiekowa (klasy IV-VI)

I miejsce – Karolina Grzyb z klasy IV

II miejsce – Bartłomiej Chlipała z klasy IV

III miejsce – Zuzanna Maciak z klasy VI

 

II grupa wiekowa (klasy VII sp oraz gimnazjum)

II grupa wiekowa (klasy VII sp, II i III gimnazjum)

I miejsce – Angelika Hołda z klasy VII

II miejsce – Karol Mosio z klasy VII

III miejsce – Mateusz Osysko z klasy III gim.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy, a laureaci pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach wiekowych oprócz nagród ufundowanych przez OSP uzyskali awans do etapu gminnego. Tam w zmaganiach pomiędzy szkołami Angelika Hołda wywalczyła miejsce III.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i liczymy na dalsze sukcesy w kolejnych edycjach konkursu!

MM

PROGRAM REKOLEKCJI SZKOLNYCH

PARAFIA SIEMIECHÓW

PROGRAM REKOLEKCJI SZKOLNYCH

12.03.2018 – 14.03.2018

12.03 – PONIEDZIAŁEK

         9.00 – Msza św. z kazaniem dla kl. VII i Gimnazjum

         11.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci SP (kl. 1 – 6)

13.03 – WTOREK (Dzień Spowiedzi)

         9.00 – Msza św. z kazaniem dla kl. VII i Gimnazjum

         11.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci SP (kl. 1 – 6)

         14.00 – 16.00 – spowiedź

         16.00 – 16.30 – przerwa w spowiedzi

         16.30 – 18.00 – spowiedź

14.03 – ŚRODA – ZAKOŃCZENIE

         9.00 – Msza św. z kazaniem dla kl. VII i Gimnazjum

         11.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci SP (kl. 1 – 6)

REKRUTACJA

Z A R Z Ą D Z E N I E   Nr  310  / 2018

WÓJTA GMINY GROMNIK

z dnia 26 stycznia 2018 roku

w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego  oraz postępowania

            uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli, oddziałów

            przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół

            podstawowych prowadzonych przez Gminę Gromnik

 Na podstawie art.30 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r.o samorządzie gminnym ( t. j. Dz. U. z 2017r., poz. 1875 ze zm.) oraz art.154 ust.1 i ust.3, w związku z art. 29 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe ( Dz. U. z 2017r., poz. 59),  zarządzam, co następuje:

§1

Ustala się terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postepowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Gromnik zgodnie z załącznikiem Nr 1 do zarządzenia.

§2

Ustala się terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postepowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019 do klas I publicznych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Gromnik, zgodnie z załącznikiem Nr 2 do zarządzenia.

  • §3

                        Wykonanie Zarządzenia powierza się dyrektorom przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gromnik.

  • §4

            Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu przez umieszczenie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Gromnik oraz na tablicach ogłoszeń przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gromnik.

 

Link do strony z dokumentami

 

Z A R Z Ą D Z E N I E    Nr  311 /2018

WÓJTA GMINY GROMNIK

z dnia 26 stycznia 2018 roku

w sprawie określenia wzoru deklaracji o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej, wzoru

                        wniosku o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego, wzoru

                        zgłoszenia do klasy I publicznej szkoły podstawowej oraz  wzoru wniosku

                        o przyjęcie dziecka spoza obwodu do klasy I publicznej szkoły

                        podstawowej

            Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym

(t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1875 ze zm.), art. 152  ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz. 59) zarządza się co następuje:

  • §1

            Określa się wzór deklaracji o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2018/2019 w brzmieniu załącznika Nr 1 do niniejszego zarządzenia.

  • §2

            Określa się wzór wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola publicznego, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej na rok szkolny 2018/2019, w brzmieniu załącznika Nr 2 do protokołu.

  • §3

            Określa się wzór zgłoszenia do klasy I publicznej szkoły podstawowej w brzmieniu załącznika Nr 3 do niniejszego zarządzenia.

  • §4

Określa się wzór wniosku o przyjęcie dziecka spoza obwodu do klasy I publicznej szkoły podstawowej w brzmieniu załącznika Nr 4 do niniejszego zarządzenia.

  • §5

            Wykonanie zarządzenia powierza się dyrektorom szkół i przedszkoli  prowadzonych przez gminę Gromnik.

  • §6

            Traci moc Zarządzenie Nr 223/2017 Wójta Gminy Gromnik z dnia 5 kwietnia 2017 roku w sprawie określenia wzoru wniosku o przyjęcie do przedszkola, wzoru zgłoszenia do publicznej szkoły, wzoru wniosku o przyjęcie do publicznej szkoły.

 

  • §7

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Link do strony z dokumentami

ZABAWA CHOINKOWA

dyskoteka 1000 m

1 lutego (czwartek) w godz. 16.00 - 19.00 w hali sportowej odbędzie się zabawa choinkowa, na którą zapraszamy uczniów klas IV - VII oraz II i III gimnazjum. Prosimy o zabranie obuwia zamiennego oraz oświadczenia podpisanego przez rodziców.

Opiekun SU oraz Wychowawcy

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się  w szkole  w dniu 25 stycznia (czwartek) o godzinie 16.00.

Dyrektor oraz Wychowawcy i Nauczyciele

KWESTA NA RZECZ WOŚP-u

Zuzanna Krzyżak, Karolina Tabiś, Justyna Smoleń i Wiktoria Gubała

   14 stycznia 2018 r. młodzież naszej szkoły (Zuzanna Krzyżak, Karolina Tabiś, Justyna Smoleń i Wiktoria Gubała)  kwestowała w Siemiechowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem 26. finału WOŚP-u  było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Zebraliśmy 2095,90 zł (w roku ubiegłym- 1442,04 zł). Dziękujemy mieszkańcom Siemiechowa za ofiarność :)

Pozostałe dwie grupy w składzie: Katarzyna Smosna, Aleksandra Guzik, Klara Olszewska, Paulina Kubik, Karolina Kochan, Daria Zuchowicz i Aleksandra Ozga kwestowały w Gródku oraz w Paleśnicy. Zebrały w sumie  3694,35 zł. (Gródek: 2584,75 zł, Paleśnica: 1109,60 zł).

PODWÓJNA RADOŚĆ ZE ZWYCIĘSTWA

Podwójna radość ze zwycięstwa Zuzanny Krzyżak - grudzień 2017.

            19 grudnia uczennica klasy III gimnazjum- Zuzanna Krzyżak reprezentowała naszą szkołę w edycji recytatorsko- aktorskiej VI Artystycznego Przeglądu Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności APLAUZ - Tarnów 2017. Jej występ był bezkonkurencyjny, zebrała pochwały za: dobrze dobrany tekst, umiejętne i celowe wykorzystanie rekwizytów,  prawidłową interpretację wiersza z wyeksponowaniem jego ironicznego sensu oraz zdolności aktorskie. Zajęła I miejsce, zachwycając do tego stopnia jurorów, że postanowili nie przyznawać II i III miejsca, lecz dopiero wyróżnienia. W niniejszym konkursie przyznawana jest również nagroda publiczności. Każdy widz mógł oddać głos na wybranych wykonawców (36 recytatorów). Nasza radość jest podwójna, gdyż Zuzia, oprócz I miejsca, zdobyła również nagrodę publiczności. Gratulujemy Jej kolejnego sukcesu na niwie aktorsko- recytatorskiej.

M. P-W

APLAUZZ - Podwójna radość ze zwycięstwa Zuzanny Krzyżak - 19 grudnia 2017.

JASEŁKA Z MAŁYM KSIĘCIEM

Jasełka z Małym Księciem - grudzień 2017.

 

LINK DO GALERII

Myślę, że ludzie zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie. Zapominają o tym, że  najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Za mało tej prawdzie poświęcają swojego czasu. Lecz Tobie nie wolno o tym zapomnieć. Zapamiętaj mój sekret: „Dobrze widzi się tylko sercem”. Te słowa Małego Księcia (w którego rolę wcielił się Hubert Krzyżak)  stanowiły główne przesłanie tegorocznych jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Marty Pawlik- Włudyki.   

Aktorzy unaocznili widzom problemy współczesnego człowieka, jakimi są notoryczny brak czasu oraz istnienie zła. Dzieci, młodzież, dorośli - wszyscy zajęci są tylko sobą i swoimi sprawami. Nie zwracają uwagi na bożonarodzeniową szopkę i Jezusa. A przecież... „Dziś niebo się otwiera. Dziś Bóg staje się człowiekiem. Dziś rodzi się Bóg - Miłość...”

Przesłanie tegorocznych jasełek jest bardzo czytelne i dla każdego zrozumiałe. Jednocześnie pozwala, choć przez chwilę, zastanowić się nad sensem naszego życia, nad tym, do czego zmierzamy i za czym nieustannie gonimy.

Czytaj więcej...

LEKCJA PATRIOTYZMU

20171111 swieto niepodleglosci siemiechow pf 1510416894 2000 3

„Szkoła, kształtując postawy patriotyczne młodzieży,
nie może ograniczać się do werbalnego przekazywania  jej wiedzy o kraju i obowiązkach obywatelskich”

J.Czerwiński

 

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły  aktywnie - jak co roku - uczestniczyli 11 listopada w obchodach Święta Niepodległości. Przygotowali 260 kotylionów, które wręczyli  Parafianom i Gościom- uczestnikom uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny odprawionej w Kościele Parafialnym w Siemiechowie. Ponadto poczet flagowy dumnie reprezentował szkołę  podczas uroczystości. 

KOLEJNY RAZ W ŁOWCZÓWKU!

20171110 39 malopolski zlaz 105608

Młodzież naszej szkoły pod opieką: p. Grzegorza Kierońskiego, p. Lucyny Biesek oraz p. Marty Pawlik- Włudyki w dniu 10 XI po raz pierwszy - z inicjatywy pana dyrektora - wzięła udział w XXIX Małopolskim Złazie Patriotyczno - Turystycznym Szlakami Legionistów - Łowczówek 2017 organizowanym przez PTTK Oddział Tarnów.  Celem wyprawy było uczczenie 103. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem, kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz oddanie hołdu poległym w boju żołnierzom. Wszyscy uczestnicy otrzymali unikatowe odznaki, a szkoła - pamiątkowy dyplom.

Złaz miał także charakter  turystyczny - jego celem było podkreślenie walorów krajobrazowych okolicy w jesiennej szacie.

Czytaj więcej...

Zebranie z rodzicami

W dniu 21.11.2017 roku o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców.

WYJAZD DO KINA - "DWIE KORONY"

20171023 wyjazd do kina dwie korony 101747 1000

23 października miał miejsce wyjazd do kina „Promień” w Tuchowie na przepiękny i wzruszający film pt. ”Dwie korony” w reżyserii Michała Kondrata. Oczywiście organizatorem był Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Pojechali uczniowie klas: IV, V, VI, VII SP oraz II i III gimnazjum.

„Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał, przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.

Film wszystkim bardzo się podobał. Poznaliśmy bliżej sylwetkę niesamowitej osoby. Nie obyło się bez chwil wzruszenia i refleksji. Była to dla nas wspaniała lekcja, choć nie odbyła się w murach szkoły. Już z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do kina.

LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU

20171021 lekcja historii i patriotyzmu pf 1508769525 1000

LINK DO GALERII

W dniu 21 X (w sobotę) odpracowywaliśmy piątek - 4 V 2018r. W związku z tym odbyły się zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, których celem było sprzątanie cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej oraz uczczenie pamięci poległych. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zebrali się przed szkołą o godzinie 8.00, gdzie podzielili się na grupy. Każda poszła na inny, wyznaczony przez Pana Dyrektora, cmentarz. Klasy najmłodsze pod opieką wychowawców oraz księdza proboszcza udały się na cmentarz parafialny, klasy IV- VI- na cmentarz nr 181 (Dybkówka), zaś najstarsi – na cmentarz nr 182.

Na cmentarzach uczniowie uporządkowali groby, złożyli znicze i kwiaty oraz wysłuchali wykładów na temat I wojny światowej. Dzieje cmentarza wojennego nr 182 oraz różne ciekawostki z nim związane przybliżył pan dyrektor mgr Grzegorz Kieroński, a uzupełnił, mieszkający w sąsiedztwie niniejszego cmentarza, radny gminy Gromnik- pan Bronisław Kucharzyk, który również wypożyczył uczniom sprzęt potrzebny do robienia porządków. Zwieńczeniem akcji były zaduma, a także modlitwa za zmarłych.


Około godziny 12-stej grupy wróciły do szkoły, gdzie na wszystkich czekała-ufundowana przez Radę Rodziców- niespodzianka: pyszne kiełbaski z grilla.
Wizyta na cmentarzu jest doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii naszego kraju oraz kształtowania uczuć patriotycznych i szacunku do tradycji.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ŚWIĘTEM NAUKI!

20171014 dzien edukacji narodowej

LINK DO GALERII

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, których chce się czegoś nauczyć – pod takim hasłem odbyły się
w tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Celem nadrzędnym akademii było ukazanie jak ważna w życiu każdego człowieka jest wiedza, którą zdobywamy każdego dnia. Krótki przegląd przedmiotów szkolnych ukazujących swe przymioty miał zachęcić uczniów do podejmowania  trudów odkrywania tajemnic i zdobywania umiejętności z różnych dziedzin nauki. Święto 14 października jest także okazją to wyrażenia wdzięczność wszystkim tym, którzy dbają o to, by proces edukacji był dla uczniów procesem przyjemnym: nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Te proste, ale jakże ważne słowa podziękowania zostały wyrażone w kilku, krótkich wierszach wzbogaconych pięknymi piosenkami.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniom życzymy motywacji do pracy, zapału do podejmowania nowych wyzwań i wytrwałości  w pokonywaniu trudów, nauczycielom zaś pełni sił,  wytrwałości, cierpliwości w rozbudzaniu uczniowskich serc i umysłów.

MM

NA TROPIE DUCHA GÓR W KARKONOSZACH!

20170925 30 karpacz zielona szkola 33 dsc 0200

LINK DO GALERII

Już po raz drugi dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej w Brzozowej, grupa uczniów z naszej szkoły miała możliwość wyjechać na zieloną szkołę, tym razem na górskie szlaki Sudetów. W dniach od 25 do 30 września br. nauka dla naszych uczniów miała charakter wyłącznie praktyczny, a wiedza i umiejętności z historii, przyrody, języka polskiego, języków obcych oraz wychowania fizycznego poszerzane były w uroczym klimacie Karpacza i okolic.

W drodze do miejsca docelowego wpadliśmy z krótką wizytą do Wrocławia, gdzie podziwialiśmy zapierającą dech w piersiach panoramę miasta ze szczytu wieży widokowej Sky Tower, różnorodność gatunków w słynnym wrocławskim zoo oraz fantastyczny, cykloramiczny obraz Bitwa pod Racławicami w muzeum sztuki Panorama Racławicka. Wieczorem dotarliśmy do DWD Architekton, który przez kolejnych kilka dni był naszym domem, wypełnionym ciepłą atmosferą i pysznymi posiłkami.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT

W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ (21.10.2017r.)

ODPRACOWUJEMY PIĄTEK (4.05.2018r.)

OBECNOŚĆ UCZNIÓW OBOWIĄZKOWA

PROWADZIMY ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZE  - SPRZĄTANIE CMENTARZY WOJENNYCH Z OKRESU I WOJNY ŚWIATOWEJ I UCZCZENIE PAMIĘCI POLEGŁYCH

HARMONOGRAM:

8.00 – ZBIÓRKA PRZED SZKOŁĄ

8.20 – WYMARSZ GRUP

9.40 – PRZYBYCIE NA WYZNACZONE CMENTARZE

9.40 – 10.40 – PORZĄDKOWANIE MOGIŁ, UCZCZENIE PAMIĘCI    POLEGŁYCH, POGADANKA NA TEMAT I WOJNY ŚWIATOWEJ

10.45 – 12.00 POWRÓT GRUP DO SZKOŁY

12.00 – 12.30 – GRILL

12.30 – ZAKOŃCZENIE  IMPREZY

- GR.  I KLASY I – III – CMENTARZ NR 183 (na cmentarzu parafialnym)

- GR. II KLASY IV – VI – CMENTARZ NR 181 (Dybkówka)

- GR. III KLASY VII – 3 GIM. – CMENTARZ NR 182 (koło P. Kucharzyka)

RECYTATORSKIE ZMAGANIA NASZYCH UCZENNIC - ŻABNO 2017

20171010 konkurs recytatorski zabno 2

10 października odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie eliminacje powiatowe  Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” 2017. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III gimnazjum: Zuzanna Krzyżak, Daria Zuchowicz, Klara Olszewska. Warto dodać, że uczestników było bardzo dużo, a poziom interpretacji tekstów - bardzo wysoki,  ale nasze dziewczyny świetnie sobie poradziły, pięknie recytując wiersze oraz fragmenty prozy. Włożyły w to wiele pracy i wysiłku, nie obyło się też bez stresu. Efektem ich konkursowych zmagań recytatorskich jest wyróżnienie, które zdobyła Zuzia Krzyżak. GRATULUJEMY

 

20171010 konkurs recytatorski zabno 4

WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA I RAJD PIESZY DO „CHATY POD WAŁEM” W LICHWINIE

20171005 lowczowek

 Żeby tradycji stało się zadość, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował wycieczkę do  Łowczówka. Z roku na rok uczestniczy w niej coraz więcej osób. Tym razem było 55 uczniów (z klas: IV, V, VI, VII, 2 i 3 gim.) oraz 3 nauczycieli: dyrektor szkoły- p. Grzegorz Kieroński, p. Barbara Konieczny oraz p. Marta Pawlik- Włudyka.

Do Łowczówka udaliśmy się, jak zwykle,  autobusem. Następnie przeszliśmy na cmentarz wojenny nr 171 - Łowczówek - zwany także Cmentarzem Legionistów Polskich w Łowczówku. Zapaliliśmy znicze na grobach legionistów, złożyliśmy kwiaty, później wspólnie pomodliliśmy się. Z kolei miała miejsce krótka lekcja historii wzbogacona wykładem pana Grzegorza Kierońskiego, który przybliżył nam przebieg bitwy pod Łowczówkiem oraz historię cmentarza.

Później pieszo przeszliśmy do Lichwina. Zatrzymaliśmy się w gospodarstwie agroturystycznym „Chata pod Wałem”. Tu spędziliśmy czas, jedząc  pyszne kiełbaski z grilla, grając w kręgle, huśtając się na huśtawkach lub w hamakach, grając w siatkówkę.

            Czas przeznaczony na rozrywkę szybko minął i trzeba było zbierać się do drogi. Trasę z Lichwina do Siemiechowa pokonaliśmy pieszo. Niestety, w drodze powrotnej towarzyszył nam deszcz, ale byliśmy na to przygotowani i zaopatrzeni w płaszcze przeciwdeszczowe oraz parasole. Szybko pokonaliśmy trasę Lichwin- Siemiechów. Zmęczeni, trochę przemoczeni, ale zadowoleni i „pogodni” duchem wróciliśmy do domów.

Mimo nie najlepszej pogody wycieczkę można zaliczyć do udanych. Złożyły się na to: dobre towarzystwo, piękne jesienne widoki, piękna lekcja historii. Ważne, że  choć na chwilę oderwaliśmy się od telefonów (z dostępem do Internetu, oczywiście) i zrobiliśmy coś dla zdrowia oraz kondycji, wspólnie spędziliśmy czas, rozmawiając oraz poznając się bliżej. 

DYSKOTEKI SZKOLNE

20170921 dyskoteki szkolne

Dnia 21 września w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej oraz II- III gimnazjum. Były: „Kaczuszki”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Mam chusteczkę haftowaną…”, hity z ostatnich lat, ale też przeboje trochę starsze. Najchętniej jednak uczniowie tańczyli „Belgijkę”. Wszyscy świetnie się bawili, wyjątkowo nikt nie podpierał ścian. Sprzyjały temu miła atmosfera oraz odpowiedni dobór piosenek.

Tak bardzo spodobała się uczniom pierwsza dyskoteka, że wyszli z inicjatywą, aby powtórzyć świetną zabawę tydzień później. Udało się! 27 września miała miejsce druga dyskoteka, którą przygotowała nowo wybrana przewodnicząca SU- Zuzanna Krzyżak, świetnie wywiązując się z tego zadania. Co ciekawe, przyszło jeszcze więcej osób. Znów była superzabawa, tylko trochę mało miejsca na „szaleństwa” taneczne. Z niecierpliwością czekamy na kolejną dyskotekę.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE

20170929 dzien glosnego czytania

29 września obchodziliśmy w Polsce Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione w roku 2001 przez Polską Izbę Książki. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do niniejszej akcji. Uczniowie mieli za zadanie przygotować fragment wybranego utworu i zaprezentować go koleżankom i kolegom z klasy, czytając go głośno. Przy okazji przeprowadzono Konkurs pięknego czytania. Wszyscy uczniowie  wywiązali się z tego zadania, jedni w większym stopniu, inni w mniejszym.  Zostali oni  zachęceni do kontynuowania akcji w domu. Wielu uczniów podjęło się tego zadania. Natomiast przedstawiciele SU postanowili poczytać głośno bajki naszym najmłodszym, czyli milusińskim z klasy I.

Dzień Głośnego Czytania ma na celu promowanie wartości, jakie wnoszą do naszego życia książki oraz uświadomienie, jak wiele pożytku przynosi człowiekowi czytanie, które, niestety, jest ostatnio wypierane przez inne czynności.

CZYTAJMY, BO WARTO!!!

katechizm bierzmowanych