SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2019/2020

Liga Niezwykłych Umysłów

BYLIŚMY W TEATRZE …

20191023 bylismy w teatrze pf 1572460683 2000 l

          Dzień 23 października okazał się wyjątkowy dla tych uczniów, którzy – pod opieką Pana Dyrektora Grzegorza Kierońskiego oraz Pani Marty Pawlik-Włudyki – zdecydowali się na wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w celu obejrzenia spektaklu „Balladyna” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. Z zapartym tchem śledziliśmy losy głównej bohaterki, która za wszelką cenę dążyła do zdobycia władzy. Realizując swój plan, zabijała wszystkich, którzy stali jej na drodze do „szczęścia”.

Reżyser sztuki Pani Bożena Suchocka powiedziała: „Życzyłabym sobie, żeby każdy rozważył problem przekraczania pewnych granic, bo nie zawsze wiąże się to z czymś dobrym. Trzeba być świadomym swoich działań, odpowiedzialnym za nie i samokrytycznym. Błędne decyzje, pomyłki, ucieczki przed konsekwencjami mogą prowadzić do sytuacji wręcz tragicznych”. Myślę, że życzenie się spełniło. Przedstawienie skłoniło widzów do refleksji, wyciagnięcia wniosków.

 

Wizyta w teatrze zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń, a jeśli spektakl jest tak dobrze wystawiony i w tak ciekawy sposób, to tych wrażeń jest jeszcze więcej. Tak właśnie było tym razem. Jesteśmy pod wrażeniem tego przedstawienia, które polecamy wszystkim miłośnikom Słowackiego i naprawdę dobrego teatru.

Po niesamowitej „uczcie teatralnej” miał miejsce historyczny spacer po Tarnowie (pomnik Józefa Bema, Rynek, zabytkowa Bima, Katedra - Bazylika Mniejsza pw. Narodzenia NMP…), podczas którego w rolę przewodnika wcielił się Pan Dyrektor.

20191023 bylismy w teatrze pf 1572462101 2000 l

Wróciliśmy bardzo zadowoleni. Najlepszym tego dowodem jest to, że uczniowie już dopytują, kiedy kolejny wyjazd do teatru. Miejmy nadzieję, że wkrótce…

Marta P-W

nowa era komputera

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l