SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2019/2020

Liga Niezwykłych Umysłów

NOC W SZKOLE, CZYLI MARATON LEKTUROWY

2019102526 noc w szkole czyli maraton lekturowy pf 1572471447 2000 l

Noc z 25X na 26X wszyscy uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią Panią Martą Pawlik-Włudyką postanowili spędzić w szkole.

Zaczęliśmy od rozgrywek sportowych poprowadzonych przez niezawodnego Pana Tomasza Zabawskiego, który zadbał o to, by każdy znalazł coś dla siebie i by każdy dobrze się bawił. Następnie zrobiliśmy sobie klasową kolację (na bogato!). Sponsorami byli wspaniali Rodzice😊 Potem miał miejsce najważniejszy punkt nocy: maraton filmowy, a raczej lekturowy. W pierwszej kolejności, z wielkim zaciekawieniem, obejrzeliśmy lekturę, którą obecnie opracowujemy, czyli „Akademię pana Kleksa” w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. Wskazaliśmy różnice między książką a filmem, wymieniliśmy się wrażeniami i nastąpił ciąg dalszy maratonu lekturowego aż do białego rana. Pełna paleta różnorodnych filmów pozwoliła zaspokoić nawet najbardziej wybrednego kinomaniaka.

 

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie filmami, byli zachwyceni spędzeniem czasu w szkole „po godzinach”. Wśród nich byli tacy, którzy nie zmrużyli oka nawet na chwilę.

2019102526 noc w szkole czyli maraton lekturowy pf 1572472078 2000 l

Noc w szkole to bardzo dobry pomysł. Jest to doskonała forma integracji klasy, możliwość bliższego poznania się. To czas zabawy, ale też nauki. Dla czwartoklasistów, bez wątpienia, była to supernoc!

Marta P-W

nowa era komputera

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l