SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2019/2020

Liga Niezwykłych Umysłów

KOLEJNY RAZ W ŁOWCZÓWKU

„Skończony pod Łowczówkiem bój. Ścichły armaty.
Okopy milczą. Czas zrachować łupy.
Ty zostawiłaś wrogom łup bogaty - Twe trupy.
Pamiętasz te ataki, które piersią własną
Odparłaś? Boje sławnej niezrównanej doby?
Pomniki twego męstwa, które nigdy nie zagasną - To groby”.

Józef Kozioł

 20191108 lowczowek 01

Rajd pieszy do Łowczówka to już tradycja w naszej szkole. W tym roku w XXXI Małopolskim Złazie Patriotyczno-Turystycznym „Szlakami Legionistów. Łowczówek 2019 8 listopada wzięła udział 80-osobowa grupa, wśród której znaleźli się uczniowie klas IV-VIII, nauczyciele oraz rodzice. Organizatorem złazu był Oddział PTTK „Ziemi Tarnowskiej” Komisja Krajoznawcza i Turystyki Pieszej.

20191108 lowczowek 02

Po dotarciu na cmentarz o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn oraz wzięliśmy udział w uroczystości upamiętniającej 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 105. Rocznicę Bitwy pod Łowczówkiem. Oddaliśmy hołd poległym w- najcięższym pod względem wysiłku, poniesionych strat i zadań, jakie oddziały Piłsudskiego przeprowadziły w ciągu 1914 roku -boju pod Łowczówkiem poprzez zapalenie zniczy. Każdy uczestnik złazu otrzymał pamiątkową, metalową Odznakę Regionalną „Szlakami Cmentarzy Wojskowych I Wojny Światowej” (kolejną do kolekcji). Ponadto nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w XXIII Konkursie Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć”.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w „Chacie pod Wałem” w Lichwinie, gdzie zregenerowaliśmy siły przy ciepłej herbatce oraz kiełbasie.

Pogoda dopisała, „uśmiech jesieni” towarzyszył wszystkim przez cały dzień. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, która dostarczyła wszystkim uczestnikom uroczystości niezapomnianych wrażeń. 

Marta P-W

nowa era komputera

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l