Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

List od Julesa!

20200909 Jules 5602 1000 l

W ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły przesłali krótki list naszemu Podopiecznemu Julesowi, w którym zawali serdecznie pozdrowienia, kilka słów o naszej szkole i miejscowości oraz życzenia na Boże Narodzenie. W tym roku doczekaliśmy się odpowiedzi, a zarazem pierwszej bezpośredniej wiadomości od naszego „adopcyjnego” chłopca. W kilku krótkich zdaniach Jules dziękuje nam za wszystko, co dla niego robimy, przesyłając równocześnie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i nowego roku.

Przypomnijmy,

już od 9 lat nasza szkoła dzięki wsparciu nauczycieli, rodziców i uczniów uczestniczy w akcji charytatywnej „Adopcja Serca” prowadzonej przez Pallotyński Sekretariat Misyjny. Jest to niezwykły program pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych. Głównym celem „Adopcji Serca” jest zapewnienie dziecku podstawowych środków do życia. Włączając się w nią stajemy się w pewnym sensie rodzicami adopcyjnymi, otaczamy troską materialną i duchową konkretne, znane z imienia i nazwiska dziecko. Przyjmujemy na siebie duży obowiązek, ale przede wszystkim ogromną odpowiedzialność za los drugiego człowieka.

Poprzez dokonywane wpłaty pomagamy jednemu, konkretnemu dziecku, opłacając jego szkołę, finansując zakup materiałów szkolnych, żywności, potrzebnych leków i wszystkiego, co w danym momencie jest dla niego niezbędne. Udział w akcji pozwala także uświadomić uczniom naszej szkoły konieczność niesienia pomocy bardziej potrzebującym, ukazać siłę i ogromne możliwości pracy zbiorowej oraz uwrażliwić na krzywdy i potrzeby innych.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak pięknej akcji. Dla nas jest to niewielkie wyrzeczenie,
a dla dzieci z Afryki szansa na ŻYCIE!

Dziękujemy za zaangażowanie, które, mamy nadzieję, nigdy nie ustanie.

MM

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l