Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

Rekolekcje

Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum organizowane są w dniach 4-6 kwietnia.

Egzamin Gimnazjalny

Termin egzaminu gimnazjalnego

a) część humanistyczna – 12 kwietnia 2011 r. (wtorek), godz. 9:00

b) część matematyczno-przyrodnicza – 13 kwietnia 2011 r. (środa), godz. 9:00

c) język obcy nowożytny – 14 kwietnia 2011 r. (czwartek), godz. 9:00

Konkurs informatyczny


web_links

Polskie Towarzystwo Informatyczne zaprasza wszystkich uczniów z całej Polski do wzięcia udziału w Konkursie Informatycznym Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? – TAK!

Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny.

Konkurs polega na odpowiadaniu na pytania on-line z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Konkurs TIK?-TAK! odbywać będzie się na trzech poziomach: podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

Rejestracja dostępna będzie na stronie: www.tik-tak.eecdl.pl

Nasi wysportowani GIMNAZJALIŚCI…

6 kwietnia 2011r. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu gimnnym, w Gromniku, w których brali udział nasi GIMNAZJALIŚCI. Dzięki ich wspaniałej kondycji fizycznej dostali się do etapu powiatowego, który odbył się 8 kwietnia bieżącego roku, w Tarnowie, w którym zajęli II miejsce. Zostali uhonorowani srebrnymi medalami. Termin dalszego etapu (wojewódzkiego) wyznaczono na 28 kwietnia tego roku, w Krakowie.

20112012 biegi2

GRATULUJEMY ZARÓWNO CHŁOPCOM JAK I DZIEWCZĘTOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!Cool

I po bólu…

Gimnazjaliści napisali już wszystkie trzy obowiązkowe egzaminy, które są dla nich przepustką do szkół średnich. Najwięcej emocji niespodziewanie wzbudził test humanistyczny, część matematyczno-przyrodnicza i językowa sprawiły mniej problemów.
Teraz pozostaje czekać tylko na wyniki.
Egzamin gimnazjalny jest przepustką do szkół średnich. Napisać go musieli wszyscy uczniowie, a jego wyniki zadecydują o rozdziale miejsc. O dostaniu się do najlepszych szkół będzie decydowała liczba zdobytych nków. Nie dziwią więc emocje dotyczące nawet jednego pytania. Wyniki? Pojawią się w czerwcu – we wszystkich szkołach jednocześnie.

Idą święta…


20112012 wielkanocŚwięta Wielkanocne to niezwykły czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Staramy się, aby były one ciepłe, radosne, pełne spotkań i rozmów przy stole. Przygotowujemy się do tego wydarzenia dużo wcześniej, robiąc świąteczne porządki. Z tej okazji chcemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej !!!

Oni zginĘli...

Dnia 20 kwietnia bieżącego roku, o godz. 10 40 odbyła się w naszej szkole akademia, której myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II: „ Oni zginęli po to, abyśmy mogli żyć”. Akademia dotyczyła rocznic:
-mordu zarówno żołnierzy, jak i cywilów w lesie katyńskim:„ jednym strzałem w tył głowy”;
-katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Apel uświetniły swym pięknym śpiewem nasze koleżanki z gimnazjum, jak również ze szkoły podstawowej. Utwory recytowane przez uczennice spowodowały, że na sali nastała cisza jak makiem zasiał. Organizatorkami były Pani mgr Dorota Menderak i Pani mgr Ewa Dydyk

Beatyfikacja Ojca Świętego Jana Pawła II - 1 maja 2011 r., w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

jak pawel 2Na naszych oczach spełniło się wołanie ludu: "Santo subito" – „Święty natychmiast”. Ku radości świata, a zwłaszcza nas, Polaków, umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II 1 maja bieżącego roku został w Rzymie ogłoszony błogosławionym! Jest to data niezwykle wymowna, gdyż w tym dniu obchodziliśmy Święto Miłosierdzia Bożego. Właśnie w wigilię tego święta, 2 kwietnia 2005 r., Papież Polak odszedł do Domu Ojca.

 

Tym możemy się pochwalić...

10 maja br. dwoje uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w międzyszkolnym 20112012 beztytulu 724xkonkursie recytatorskim poezji Karola Wojtyły –„Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie…”, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Tuchowie, proboszcza Bazyliki Mniejszej Nawiedzenia NMP oraz Burmistrza Tuchowa. Uczestniczyli w nim uczniowie z kilkunastu szkół, m. in. z: Gromnika, Zakliczyna, Jastrzębi, Siedlisk, Tuchowa… W sumie było 21 recytatorów. Każdego obowiązywało opanowanie pamięciowe i wyrecytowanie jednego utworu poetyckiego, którego autorem jest Karol Wojtyła. 

Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Michał Iwaniec, uczeń klasy III gimnazjum, zajął III miejsce, zaś Paulina Szarkowicz, uczennica klasy I gimnazjum, zdobyła wyróżnienie. Uczniowie wrócili z dyplomami, nagrodami i uśmiechem na twarzach… Udało się, choć nie było łatwo. Tym bardziej gratuluję naszym zwycięzcom.

 

Komunikat dla uczniów klasy III gimnazjum

Przypominamy o elektronicznym naborze do szkół ponadgimnazjalnych. Logować można się na stronie internetowej www.tarnow.edu.com.pl

Każdy uczeń podaje własne hasło, oraz otrzymuje z serwisu www unikatowy login – dane te należy zapamiętać.
Pan Robert Kraj zapoznał wszystkich uczniów klasy trzeciej z obsługą serwisu elektronicznego naboru. W razie kłopotów przy wypełnianiu podań prosimy o zgłoszenie się do Pana Roberta Kraja.

Dwudniowa wycieczka do Zakopanego

Relacja jednej z uczestniczek wycieczki:

Wycieczka odbyła się w dniach 18, 19 maja br. Wyjechaliśmy dość wcześnie, bo o 4.30. O 8.00 byliśmy w Kuźnicach, gdzie umówiliśmy się z przewodnikiem. Pierwszego dnia przeszliśmy ŚCIEŻKĘ POD REGLAMI, głównie chodziliśmy po lasach, górach, dolinach, skałach itp. Byliśmy też pod Giewontem, Sarnią Skałą,… przemierzyliśmy prawie całe Tatry Zachodnie, skąd można było podziwiać wspaniałe widoki, np. wodospady oraz ośnieżone szczyty.

Czytaj więcej...

Wakacje ...

 

Wezmę plecak swój i gitarę…

Już za parę dni, za dni parę
Wezmę plecak swój i gitarę
Pożegnania kilka słów.
Pitagoras - bywaj zdrów!
Do widzenia Wam!

 

  No właśnie. Nie potrafimy się już doczekać. Koniec szkoły, koniec obowiązków, beztroskie wakacje czas zacząć! Pożegnania kilka słów …

Te zbliżające się dwa letnie miesiące wyglądają inaczej niż rok szkolny. Możemy pozwolić sobie na więcej, możemy rzucić w kąt to, co może i pożyteczne, ale jednak z chęcią od tego odpoczniemy.

ŻYCZYMY WESOŁEGO WYPOCZYNKU. SAMYCH SŁONECZNYCH DNI, BAJKOWYCH PRZYGÓD
ORAZ SZCZĘŚLIWEGO POWROTU DO SZKOŁY!

Pozdrawiam!

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l