SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2018/2019

Liga Niezwykłych Umysłów

Piękna lekcja historii

9 października br. uczniowie naszego gimnazjum, pod czujnym okiem pani Iwony Wiśniowskiej oraz pani Marty Pawlik-Włudyka, wybrali się do Mościc do kina na film pt.: „BITWA WARSZAWSKA1920” w reżyserii Jerzego Hoffmana, w gwiazdorskiej obsadzie: Borys Szyc, Natasza Urbańska, Daniel Olbrychski, Wiktor Zborowski, Bogusław Linda, Adam Ferency…. Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów, które rozgrywają się na tle wojennej zawieruchy.

Wyjechaliśmy dość wcześnie, bo o 7:20. Będąc już w sali kinowej, zajęliśmy wygodne miejsca i z niecierpliwością czekaliśmy na projekcję, która rozpoczęła się o godzinie 9:00. Po zakończeniu wszyscy byli zachwyceni!! W drodze powrotnej jeszcze długo trwały dyskusje na temat filmu. Pewnie też ze względu na to, że jest to pierwszy polski film historyczny, zrealizowany w całości w technologii 3D,doskonale ukazujący losy naszych przodków żyjących w latach 20-tych.

Uważam, iż wycieczka była świetnym pomysłem, piękną lekcją historii oraz formą odpoczynku od naszej codziennej, szkolnej rzeczywistości...

nowa era komputera

Rekrutacja 2019/2020

katechizm bierzmowanych