Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

Rozpoczynamy akcję „Adopcja Serca”!

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej rozpoczyna w listopadzie akcję „Adopcja Serca”. Jest to niezwykły program pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych takich jak: Rwanda, Demokratyczna Republika Konga, Zambia, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Brazylia. Głównym celem „Adopcji Serca” jest zapewnienie dziecku podstawowych środków do życia. Włączając się w nią stajemy się w pewnym sensie rodzicami adopcyjnymi, otaczamy troską materialną i duchową konkretne, znane z imienia i nazwiska dziecko. Przyjmujemy na siebie duży obowiązek, ale przede wszystkim ogromną odpowiedzialność za los drugiego człowieka. Poprzez comiesięczne wpłaty kwoty 16 euro (lub jej równowartości w złotówkach) pomagamy jednemu, konkretnemu dziecku, opłacając jego szkołę, finansując zakup materiałów szkolnych, żywności, potrzebnych leków i wszystkiego, co w danym momencie jest dla niego niezbędne. „Adopcja Serca” będzie wspólnym dziełem naszych uczniów oraz nauczycieli.

Oprócz wsparcia finansowego możemy ofiarować naszemu podopiecznemu wsparcie duchowe za pomocą korespondencji listownej. Dzięki takiej wymianie korespondencyjnej nasze dziecko ma świadomość, że jest kochane, otoczone troską, pamięcią i modlitwą.

 Mamy nadzieję, iż dzięki niegasnącemu zaangażowaniu będziemy mogli realizować to dzieło przez wiele lat, a naszego podopiecznego przedstawimy już niedługo.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej

wraz z opiekunem

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l