Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

BYLIŚMY W ŁOWCZÓWKU

3 X odbyła się wycieczka do Łowczówka. Wyruszyliśmy o godzinie 8.15. Do Łowczówka udaliśmy się autobusem. Następnie przeszliśmy na cmentarz wojenny nr 171 - Łowczówek - zwany także Cmentarzem Legionistów Polskich w Łowczówku. Zapaliliśmy znicze na grobach legionistów, złożyliśmy kwiaty, później wspólnie pomodliliśmy się. Z kolei miała miejsce piękna lekcja historii poprzedzona wykładem Pani Iwony Wiśniowskiej, która przybliżyła nam przebieg bitwy pod Łowczówkiem (stoczonej przez I- szą Brygadę Legionów walczącą po stronie Austro -Węgier z Rosjanami w  dniach 24-25 grudnia 1914r.) Nauczycielka opowiedziała nam również legendy związane z niniejszą bitwą.

            To nie był jeszcze koniec naszej wycieczki. Kolejnym miejscem naszego „postoju” była „Chata pod Wałem” w Lichwinie. Tę trasę przemierzyliśmy pieszo. Kiedy byliśmy już na miejscu, czekało na nas kilka atrakcji: przede wszystkim pyszne kiełbaski z  grilla i gorąca herbatka (było chłodno). Poza tym mogliśmy zagrać w kręgle oraz podziwiać piękne widoki.

            Zaspokoiliśmy głód, zregenerowaliśmy siły, a więc czas na powrót do domu… PIESZO!!! Jak zauważyłam, dla nikogo nie stanowiło to problemu. Przecież ruch to zdrowie! Poza tym podczas takich pieszych wędrówek można swobodnie porozmawiać z  koleżankami, kolegami, także nauczycielkami (P. Iwoną Wiśniowską, P. Magdaleną Słowik i P. Martą Pawlik- Włudyka). Można się bliżej poznać, zintegrować. Było SUPER!!!

Jeśli ktoś na siłę chciałby znaleźć minusy tej wspaniałej wycieczki, to można by jedynie wskazać na pogodę. Było chłodno, mglisto i  od czasu do czasu trochę padało… Rok temu podczas takiej samej wycieczki było identycznie, a  więc chyba już tak musi być. Sprawdzimy to za rok:)

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l