Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

W piłkarskim turnieju wśród najlepszych ...

20122013 zakliczyn pnTurniej halowej piłki nożnej zorganizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie był bardzo atrakcyjny pod względem sportowym, ponieważ spotkały się ze sobą drużyny reprezentujące różne rejony. Powiat nowosądecki reprezentowało Gimnazjum w Gródku n. Dunajcem, powiat brzeski Gimnazjum w Czchowie oraz Gimnazjum w Domasławicach, powiat tarnowski szkoły z Zakliczyna, Paleśnicy, Brzozowej, Siemiechowa oraz Olszyn /gmina Wojnicz/.

Większość gimnazjalistów startujących w turnieju to zawodnicy trenujący w klubach piłkarskich i na co dzień rywalizują w rozgrywkach ligowych. Zawodnicy z Czchowa oraz Domasławic trenują w klubowej drużynie Piasta Czchów, natomiast gimnazjaliści z Gródku n. Dunajcem to większości zawodnicy Zawiszy Rożnów. Oczywiście gimnazjaliści z Zakliczyna to zawodnicy lokalnego klubu Dunajec Zakliczyn, który jeszcze w ubiegłym sezonie występował w IV lidze / seniorzy/, natomiast uczniowie z Olszyn to zawodnicy Arkadii Olszyny.

W tym silnie obsadzonym turnieju nasi gimnazjaliści zajęli III miejsce i zdobyli piękny puchar. Najlepszy mecz turnieju zagrali przeciwko drużynie Zakliczyna pokonując zawodników Dunajca 5:0.Trudnym meczem w fazie grupowej rozgrywek, ale zwycięskim było spotkanie z drużyną Gródek n. Dunajcem. W fazie półfinałów tylko trzy sekundy dzieliły naszą drużynę od szansy zagrania w finale, bramkę straciliśmy w ostatnich sekundach w kontrowersyjnej sytuacji. Jak mówi trener Kraj „dyscyplina taktyczna i ścisła realizacja założeń taktycznych przez cały mecz to niezbędny warunek sukcesu”. Szkoda tej dekoncentracji naszych zawodników w końcówce meczu z Zeliną Piast, ale już w spotkaniu o III miejsce nasi chłopcy pewnie pokonali 3:1 Olszyny i zapewnili sobie miejsce na podium.

Skład drużyny: Pres Alojzy /kapitan/, Gucwa Dawid, Wietecha Arkadiusz, Burnat Marcin, Kochan Krystian /bramkarz/, Śliwa Rafał, Toboła Mateusz

Trener : Robert Kraj

W finale zespół Zeliny Piasta Jurków pokonał w rzutach karnych drużynę Domosławic 2:1 (w zasadniczej części meczu wynik 1:1). W półfinale Zelina Piast pokonał Siemiechów 2:1, w drugim Olszyny przegrały z Domosławicami 0:3. W meczu o trzecie miejsce Siemiechów pokonał Olszyny 3:1. Królem strzelców turnieju został Alojzy Pres z Siemiechowa.
Poniżej szczegółowe wyniki fazy grupowej turnieju piłkarskiego.
Paleśnica-Zelina 0:1; Siemiechów-Zakliczyn I 5:0; Brzozovia-Olszyny 0:2; Paleśnica-Zakliczyn II 0:0; Gródek-Domosławice 0:0; Zelina-Brzozovia 4:1; Olszyny-Zakliczyn II 0:2; Siemiechów-Domosławice 1:2; Paleśnica-Brzozovia 3:0; Zelina-Olszyny 0:0, Zakliczyn I-Gródek 2:1; Brzozovia-Zakliczyn II 0:0; Paleśnica-Olszyny 0:2; Siemiechów-Gródek 1:0; Zelina Jurków-Zakliczyn II 3:2; Zakliczyn I - Domosławice 1:2.

Startujący zawodnicy mieli zapewniony poczęstunek.

Do galerii zapraszamy na fotoreportaż z turnieju.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l