Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

WITAJ SZKOŁO!

"Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem..."

         Dnia 2 września 2013r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014.

            Najpierw miała miejsce Msza Święta, którą odprawił proboszcz parafii ks. mgr Bogdan Więcek. Później cała społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi zgromadziła się w hali sportowej. Tutaj wszystkich zebranych przywitał Dyrektor Szkoły – Pan mgr Józef Marszałek. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Gromnik– Pan mgr Bogdan Stasz, który zachęcał uczniów do solidnej i systematycznej nauki, zapewniając, że na pewno zaowocuje ona w przyszłości. Z dumą wspomniał o wznowieniu budowy szkoły. Pogratulował uczniom i szkole sportowych osiągnięć oraz przypomniał jak ważną rolę aktywność fizyczna spełnia w życiu młodych ludzi. Życzył też wszystkim samych sukcesów, satysfakcji, by każdy dzień pracy w nowym roku szkolnym był dniem radosnym i optymistycznym.

            Inaugurację roku szkolnego uświetnił krótki program artystyczny (przygotowany przez Panią mgr Elżbietę Iwaniec, dekorację przygotowała Pani mgr Małgorzata Miłkowska), na który złożyły się piosenki oraz wiersze o tematyce już szkolnej i jeszcze wakacyjnej. Uczniowie swoim występem wprowadzili zgromadzonych      w szczególny nastrój, wspominając wrzesień sprzed 74 lat, kiedy to ławki nie doczekały się uczniów. Uświadomiło to zgromadzonym uczniom, jak ważne są warunki, w jakich się dorasta, zdobywa wiedzę, realizuje marzenia.

Prezentacja wychowawców oraz życzenia sukcesów w nauce złożone przez dyrektora szkoły zakończyły część oficjalną, po której uczniowie, rodzice i wychowawcy udali się do klas na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym.

Pierwszy dzwonek dla wychowanków Zespołu Szkół w Siemiechowie rozlegnie się już jutro i na dobre rozpocznie czas nauki. Na pocieszenie można dodać, że już za 10 miesięcy czekają nas kolejne wakacje.

Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2013

  Już w pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego wystartowali nasi sportowcy. 20 września odbyły się Mistrzostwa Gminy Gromnik w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach startowało 139 uczestników. Uczniowie klas IV – VI startowali w kategorii dziewcząt na dystansie 800m, w kategorii chłopców na dystansie 1000m. Gimnazjaliści w kategorii dziewcząt na dystansie 1000m,  w kategorii chłopców na dystansie 1500m. Uczniowie z Siemiechowa od wielu lat w biegach przełajowych na szczeblu gminy, powiatu a nawet województwa odnoszą sukcesy.

W tym roku nasi sportowcy ze szkoły podstawowej spisali się świetnie w klasyfikacji drużynowej w Mistrzostwach Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewczyny i chłopcy zajęli I miejsce

Na Mistrzostwa Powiatu Tarnowskiego z naszej szkoły awansowało 12 uczniów.

Wyniki

Szkoła Podstawowa
Dziewczęta

Klasa IV
1. Martyka Patrycja - SP Siemiechów
2. Dzięciołowska Edyta - SP Brzozowa
3. Sowa Izabela - SP Chojnik

4.Sapała Weronika - SP Siemiechów

5. Kubik Paulina- SP Siemiechów
Klasa V
1. Krzyżak Zuzanna - SP Siemiechów
2. Tabiś Karolina - SP Siemiechów

3. Murczek Zuzanna - SP Chojnik

4. Śliwa Natalia- SP Siemiechów

6. Smosna Katarzyna- SP Siemiechów
Klasa VI
1. Pres Agnieszka - SP Siemiechów
2. Mrozik Patrycja - SP Gromnik
3. Gogola Gabriela - SP Rzepiennik Marciszewski

5. Kwiek Gabriela- SP Siemiechów
Chłopcy
Klasa IV
1. Kafel Bartłomiej - SP Gromnik
2. Burnat Kacper - SP Chojnik
3. Wirchomski Arkadiusz - SP Siemiechów
Klasa V
1. Legutki Eryk - SP Siemiechów
2. Pres Daniel - SP Siemiechów
3. Kwiek Bartłomiej - SP Siemiechów
Klasa VI
1. Gniadek Dawid - SP Brzozowa
2. Turaj Jakub - SP Chojnik
3. Śliwa Jacek - SP Siemiechów

5. Gądek Szymon- SP Siemiechów
Gimnazjum
Dziewczęta
Klasa I
1. Kawecka Aleksandra - GP Chojnik
2. Kaczka Patrycja - GP Gromnik
3. Duda Angelika - GP Siemiechów
Klasa II
1. Hekłowska Aneta - GP Gromnik
2. Gumola Ilona - GP Chojnik
3. Potępa Magdalena - GP Siemiechów
Klasa III
1. Morys Karolina - GP Siemiechów
2. Kipiel Wioletta - GP Gromnik
3. Szczepanik Anna - GP Gromnik

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy startowali, jako reprezentanci /sportowcy/ naszej szkoły oraz ich rodziców.

Informacja dla rodziców

Siemiechów, dnia 27.09.2013 r.

Szanowni Państwo,

            W najbliższym czasie w Zespole Szkół w Siemiechowie pojawi się zespół wizytatorów ds.ewaluacji, którzy przez kilka dni będą przyglądać się naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia opinii na potrzeby raportu.

            Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem nadzoru pedagogicznego i ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, poprzez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

            Wizytatorzy ds.ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, ale też z uczniami i partnerami szkoły. Istotnym elementem jest rozmowa z rodzicami, wypełnianie ankiet (anonimowych). Stąd też zostaną Państwo poproszeni o wyrażenie opinii na temat funkcjonowania naszej szkoły. Wypływające z nich wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl.

            Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.

Z wyrazami szacunku

Józef Marszałek

Dyrektor Zespołu Szkół w Siemiechowie

WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA

20132014 dsci4421W tradycję naszej szkoły wpisała się coroczna wycieczka do Łowczówka. W tym roku szkolnym odbyła się ona 26 września. Wyruszyliśmy o godzinie 8.15. Do Łowczówka udaliśmy się autobusem. Następnie przeszliśmy na cmentarz wojenny nr 171 - Łowczówek - zwany także Cmentarzem Legionistów Polskich w Łowczówku. Zapaliliśmy znicze na grobach legionistów, złożyliśmy kwiaty, później wspólnie pomodliliśmy się. Z kolei miała miejsce piękna lekcja historii wzbogacona wykładem Pani Iwony Wiśniowskiej, która przybliżyła nam przebieg bitwy pod Łowczówkiem (stoczonej przez I- szą Brygadę Legionów walczącą po stronie Austro-Węgier z Rosjanami w  dniach 24-25 grudnia 1914r.) Nauczycielka opowiedziała nam również legendy związane z niniejszą bitwą.

Później pieszo przeszliśmy do Lichwina. Zatrzymaliśmy się w gospodarstwie agroturystycznym „Chata pod Wałem”. Jest to malownicze, piękne miejsce, w którym można miło spędzić czas. Zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla, aby nabrać siły na dalszą, jakże daleką, drogę. Poza tym mogliśmy zagrać w kręgle, pohuśtać się na huśtawkach lub w hamakach, zagrać w siatkówkę oraz podziwiać piękne widoki z Placu widokowego. Wyjątkowo w tym roku nie było mgły i rzeczywiście można było podziwiać przepiękną panoramę Tatr, widok doliny Dunajca oraz najbliższych okolic.

            Czas przeznaczony na rozrywkę szybko minął i trzeba było zbierać się do drogi. Trasę z Lichwina do Siemiechowa pokonaliśmy pieszo. Szło się bardzo dobrze, uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani, nikt nie narzekał. Był to czas wspólnie spędzony z kolegami, koleżankami, nauczycielkami (p. Iwoną Wiśniowską i p. Martą Pawlik- Włudyka) czas na rozmowy, bliższe poznanie się, zintegrowanie, ale też wartościowa chwila dla zdrowia i naszej kondycji.

Kiedy pokonywaliśmy ostatni odcinek trasy, myśląc, że nic ciekawego nas już nie spotka, okazało się, że czeka nas jeszcze jedna atrakcja, którą ucieszyły się szczególnie najmłodsi uczestnicy rajdu. Mam na myśli… DESZCZ. Każdego roku podczas niniejszej wycieczki nam towarzyszył, a więc, aby tradycji stało się zadość, w tym roku też nas pokropił, a raczej konkretnie zmoczył. Mam tylko nadzieję, że nikt nie rozchoruje się po tej, według mnie udanej, wycieczce.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

KOMUNIKAT

Informuję, że w ramach Punktu Konsultacyjnego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie, dyżury psychologa w naszej szkole odbędą się w dniach:

14.11.2014r. – godz. 8.00-12.00 (psycholog)

18.12.2014r. – godz. 8.00-12.00 (logopeda)

19.01.2015r. – godz. 8.00-12.00 (pedagog)

Z porad i konsultacji edukacyjnej, wychowawczej i emocjonalnej u dzieci mogą skorzystać rodzice, nauczyciele i dzieci (pod opieką lub za pisemną zgodą rodziców).

Dyrektor Zespołu Szkół w Siemiechowie

mgr Józef Marszałek

SAMORZĄD UCZNIOWSKI NASZEGO GIMNAZJUM W KOMPLECIE

2 X odbyły się wybory do SU naszego gimnazjum. Przedstawiamy poniżej osoby, które w nich zwyciężyły i które-           w związku z tym- mają na swoich barkach całą szkołę. Możecie się do nich zwracać ze swoimi potrzebami, problemami i pomysłami.

PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM PUBLICZNEGO W SIEMIECHOWIE

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

PRZEWODNICZĄCA: Karolina Morys

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ: Arkadiusz Wietecha

SKARBNIK: Angelika Niemiec

POCZET FLAGOWY: Dominika Guzik, Bartłomiej Bartosik, Paulina Majka

PRZEWODNICZĄCA SEKCJI NAUKOWEJ: Gabriela Górzan

PRZEWODNICZĄCA SEKCJI DEKORACYJNEJ: Monika Kurczab

PRZEWODNICZĄCA SEKCJI KRONIKARSKIEJ: Ewa Kaczmarczyk

PRZEWODNICZĄCY SEKCJI PORZĄDKOWEJ: Paweł Kwiek

PRZEWODNICZĄCA SEKCJI KULTURALNO- ROZRYWKOWEJ: Magdalena Kościńska

Wybory OPIEKUNA SU miały miejsce kilka dni wcześniej. Została nim Pani Marta Pawlik- Włudyka.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACYJ

Zawodniczki z Siemiechowa najlepsze w powiecie!!!

20132014 ibp tranowMistrzostwa Powiatu Tarnowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Tarnowie były inauguracją sportowego roku szkolnego 2013/2014.

  Uczestnicy mierzyli się z dystansem, swoimi słabościami, zmęczeniem, stromymi podejściami i trudnymi technicznymi zbiegami.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ do finału wojewódzkiego awans mogło uzyskać tylko sześciu najlepszych biegaczy z każdej kategorii.

Bezkonkurencyjne okazały się w tej rywalizacji  zawodniczki ze Szkoły Podstawowej
w Siemiechowie

Mistrzynią Powiatu w kategorii klas VI została nasza sportsmenka Agnieszka Pres /to jej trzeci tytuł!!!/.

Mistrzynią Powiatu w kategorii klas IV została Patrycja Martyka.

Szkoła Podstawowa w klasyfikacji dziewcząt zajęła I miejsce
w powiecie tarnowskim w biegach przełajowych.

Pozostałe startujące zawodniczki zajęły bardzo wysokie lokaty Zuzanna Krzyżak /6 miejsce/, Karolina Tabiś /7 miejsce/

Podziw trenera oraz organizatorów zawodów wzbudziła walecznością i poświęceniem Zuzanna Krzyżak, która na starcie zgubiła buta, ale dzielnie kontynuowała bieg i zajęła miejsce, które premiuje ją startem na zawodach wojewódzkich.

Bardzo dobrze spisali się także chłopcy ze szkoły podstawowej, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli VII miejsce.

Startowali Daniel Pres, Bartłomiej Kwiek, Eryk Legutki, Jacek Śliwa, Wirchomski Arkadiusz.

  Finaliści Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych: Pres Agnieszka, Patrycja Martyka, Zuzanna Krzyżak, Tabiś Karolina.

Serdecznie gratulujemy wyniku, dziękujemy za wzorową postawę godną sportowca i wytrwałość na trasie biegu. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

14 X - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”. Słowa te przyświecały nam podczas tegorocznego Dnia Nauczyciela. Z tej okazji miała miejsce w naszej szkole uroczystość, której celem było uczczenie nauczycieli w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów.

Na początku głos zabrał Pan Dyrektor szkoły mgr Józef Marszałek, który złożył wszystkim pracownikom oświaty życzenia, po czym wręczył nauczycielom nagrody dyrektora szkoły oraz podziękowania za ich wkład pracy  w realizację zadań dydaktyczno - opiekuńczych.

Następnie miał miejsce piękny i refleksyjny montaż słowno- muzyczny przygotowany pod czujnym okiem P. Małgorzaty Majka, P. Doroty Menderak oraz P. Anny Gańczarczyk.

Na koniec uroczystości przedstawiciele SU gimnazjum oraz SU szkoły podstawowej wręczyli nauczycielom - w dowód wdzięczności - piękne laurki.

Akademia przebiegła w miłej, ale podniosłej atmosferze.

PIERWSZA W TYM ROKU SZKOLNYM DYSKOTEKA

20132014 dsci449023 X odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Inicjatorem i organizatorem imprezy były Samorząd Uczniowski gimnazjum i Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej oraz I- III gimnazjum.

Na początku prawie wszyscy uczniowie stali pod ścianą i tylko nieliczne osoby tańczyły na parkiecie. Jednak „interwencje” opiekunek (p. Iwony Wiśniowskiej i p. Marty Pawlik- Włudyka) szybko przyniosły efekt. Wszyscy doskonale się bawili. Sprzyjała temu miła atmosfera oraz odpowiedni dobór piosenek.

Warsztaty dla rodziców

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci z wadą wzroku oraz ze specyficznymi trudnościami związanymi z czytaniem i pisaniem na bezpłatne warsztaty informacyjne w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie Filia w Tuchowie. Spotkanie odbędzie się w budynku Poradni przy ulicy Wróblewskiego 1 w Tuchowie dnia 13 listopada 2013r. o godzinie 15.00. Podczas wspólnej rozmowy zaprezentujemy problemy towarzyszące dzieciom z zaburzeniami widzenia i omówimy ćwiczenia wspierające rozwój tych dzieci.

Planowany przebieg spotkania:

- Charakterystyka wad wzroku - objawy, diagnostyka, leczenie. Izabela Michalik - Domańska ortoptystka Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CENTRUM OKA w Tuchowie

-Dlaczego niektóre widzące dzieci spostrzegają otaczający je świat inaczej niż ich rówieśnicy?

Barbara Romanowska neurologopeda PPPP w Tarnowie Filia Tuchów.

- Psychologiczna sylwetka dziecka słabowidzącego.

Dorota Wantuch psycholog PPPP w Tarnowie Filia Tuchów.

- wymiana własnych doświadczeń związanych z omawianą tematyką

- odpowiedzi na pytania rodziców i opiekunów

- indywidualne konsultacje.

Zainteresowane osoby prosimy o zarejestrowanie się w sekretariacie PPPP Tarnów Filia Tuchów osobiście lub telefonicznie 14 6526494

POBYT NOCNY W KOPALNI SOLI W BOCHNI

20132014 bochniaW dniach 29 i 30 października odbyła się wycieczka do kopalni soli w Bochni. Brali w niej udział uczniowie klasy pierwszej gimnazjum i opiekunowie, pani Małgorzata Majka i  nasza wychowawczyni pani Marta Pawlik-Włudyka. Głównym celem wycieczki była integracja naszej klasę. Czy nam się to udało? Mamy nadzieję, że tak!

Pierwszym etapem naszej wyprawy było zwiedzanie kopalni, której początki sięgają 1248r. To miejsce przypomina niezwykłe podziemne miasto, pełne tajemnic i nieodkrytych miejsc. Zachwyciła nas niepowtarzalnymi wykopaliskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. Zwiedziliśmy jedyną na świecie Podziemną Ekspozycję Multimedialną. Ma ona charakter podróży w czasie. W opowiadaniu o historii przewodnikowi pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a nawet duch cystersa- mnicha, z którego zakonem wiąże się początek kopalni. Zaprezentowano nam również zawody górnicze oraz podziemne żywioły, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią. Całość sprawiła wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok nas.

Zwiedzanie zakończyliśmy w Komorze Ważyn. Największą atrakcją- jak twierdzą wszyscy uczestnicy wycieczki- był zjazd na zjeżdżalni. Niektórzy,        z wywieszonymi językami, kilka razy wdrapywali się na górę, by jeszcze raz móc rozkoszować się zjazdem. Nie mogliśmy się nudzić! Mogliśmy również zagrać w piłkę nożną na boisku sportowym. Mieliśmy też do dyspozycji salę dyskotekową, ale- jak twierdzą dziewczyny- nie było z kim tańczyć. 

Niestety, mimo wspaniałej zabawy, o godzinie 24:00 musieliśmy kłaść się do łóżek. O spaniu nie było mowy! Jeszcze przez parę godzin rozmawialiśmy    w najlepsze.

Rano, następnego dnia, zmęczeni i niedospani, wyjechaliśmy szybem na powierzchnię. Tam podziękowaliśmy pani przewodnik za oprowadzenie              i ciekawe opowiadanie. Następnie wsiedliśmy do busa, aby udać się w drogę powrotną. Wracając, nadrabialiśmy nocne zaległości i myśleliśmy o nowej wyprawie.

Natalia Wróbel

ŚLUBOWANIE KLASY I GIMNAZJUM

„Więcej warte jest nabycie mądrości niż złota,
a cenniejsze jest nabycie rozumu niż srebra”.

 20132014 dsci4623Powyższe słowa biblijne przyświecały nam uczniom klasy I gimnazjum podczas ślubowania, które miało miejsce dnia 7 listopada. Ta uroczystość odbyła się o 10:00 w hali sportowej w Siemiechowie. Nasza wychowawczyni, Pani Marta PawlikWłudyka, przygotowała nas do, jakże ważnej dla nas, uroczystości. Za co serdecznie dziękujemy!

Na początku wygłosiliśmy wiersze, zaśpiewaliśmy piosenki traktujące o obowiązkach, jakie spoczywają na nas uczniach gimnazjum. Następnie chcieliśmy przystąpić do aktu ślubowania, niestety przewodnicząca Samorządu uczniowskiego Karolina Morys nie pozwoliła nam na to, zaznaczając, że najpierw zgodnie z tradycją musimy przejść kilka prób. Dodała przy tym, że dopiero gdy przejdziemy je pomyślnie, będziemy mogli złożyć ślubowanie.

Na szczęście mieliśmy tylko trzy zadania. Ponieważ życie szkolne nie bywa zawsze różowe, żeby nas wzmocnić, starsze koleżanki przygotowały dla nas specjalny napój sok z cytryny, który musieliśmy wypić. Trzeba przyznać, że śmiesznie wyglądaliśmy, mając wykrzywione miny. W drugim zadaniu osłodziliśmy sobie życie szkolne, zjadając kanapkę z miodem. Przy ostatnim zadaniu było najzabawniej. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego rozdała nam kartki, na których umieszczono tekst piosenki pt. ,,Pierwszaki nie płaczą”. Na nasze nieszczęście musieliśmy ją wszyscy razem zaśpiewać na dowolnie wybraną melodię. Potraktowaliśmy to jak dobrą zabawę, z której wszyscy się śmiali.

Następnie przeszliśmy do bardziej oficjalnej i najważniejszej części akademii, a mianowicie do ślubowania. Ślubowaliśmy godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu, w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę nad poszerzaniem wiedzy i umiejętności, dbać o honor szkoły i współtworzyć jej autorytet, okazywać szacunek nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim ludziom, troszczyć się o mienie szkoły i jej estetyczny wygląd, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować poglądy i przekonania innych, przeciwstawiać się objawom wulgarności i brutalności, być dobrym Polakiem i obywatelem.

Następnie Pan Dyrektor mgr Józef Marszałek wygłosił krótkie przemówienie, dokonał aktu pasowania, a potem wręczył nam dyplomy na pamiątkę. W ramach wdzięczności i z uśmiechem na twarzy wręczyliśmy Panu Dyrektorowi dowód naszej przynależności do społeczności gimnazjalnej tekst ślubowania potwierdzony naszymi podpisami. Mamy nadzieję, że stworzyliśmy nową tradycję naszej szkoły.

My, uczniowie klasy I gimnazjum – składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie nas do wspólnego grona gimnazjalistów. Staniemy na wysokości zadania, jakie stawia nam przynależność do społeczności uczniowskiej i nie zawiedziemy nadziei w nas pokładanych. Od teraz – prawdziwi już gimnazjaliści – serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi, Wychowawcom i Nauczycielom za trud wychowawczy i wyrozumiałość.

Ta uroczystość przyjęcia nas w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej na zawsze zostanie w naszej pamięci.

Natalia Wróbel

Złote sztafety z Siemiechowa

20132014 img 0144W tym roku Mistrzostwa Gminy Gromnik w Sztafetowych Biegach Przełajowych wyjątkowo zostały rozegrane w jesieni, zawsze starty odbywały się na wiosnę. Drużynę tworzy dziewięciu uczniów reprezentujących klasy IV, V, VI w kategorii dziewcząt na dystansie 9 x 800m, w kategorii chłopców na dystansie 9x1000m. Gimnazjaliści w kategorii dziewcząt startują na dystansie 10x800m,  w kategorii chłopców na dystansie 10x1000m. Uczniowie z Siemiechowa od wielu lat w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu gminy, powiatu a nawet województwa odnoszą sukcesy.

Nasi sportowcy ze szkoły podstawowej spisali się świetnie w Mistrzostwach Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewczyny i chłopcy zajęli I miejsce

Czytaj więcej...

OMNIBUS SKOK JAWORZNO – EDYCJA 2013

20132014 img 3976W dniu 9 grudnia 2013 roku w budynku Zespołu Szkoły Podstawowej      i Gimnazjum w Zakliczynie, już po raz czwarty, odbył się konkurs OMNIBUS SKOK „Jaworzno” zorganizowany przez Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo – Kredytową „Jaworzno”. Konkurs miał charakter międzyszkolny i wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurencja była bardzo duża, bowiem do konkursu przystąpiło ogółem 120 uczniów, w tym 19 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniowie klas I-III gimnazjum.

     Uczniowie klas od I-III mieli za zadanie ułożyć wiersze (rymowanki)           o długości od 15 do 20 wersów, w treści których należało użyć słów związanych z finansami. W tej grupie wiekowej za zajęcie 5 miejsca nagrodę otrzymała uczennica klasy II - Weronika Chwistek

     Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowejorazklas I - III gimnazjumpisali ujednolicony test przygotowany przez pracownikówSKOK Jaworznodla poszczególnej kategorii wiekowej. Młodzież naszej szkoły wykazała się ogromną wiedzą na temat bankowości oraz umiejętnościami matematycznymi: I miejsce zdobyła uczennica klasy VI – Gabriela Łyszczarz, II miejsce : uczennica klasy III gimnazjum – Klaudia Kuśnierz, III miejsce : uczennica klasy III gimnazjum – Monika Kurczab, V miejsce: uczeń klasy IV – Paweł Oleksyk,          VI miejsce: uczennica klasy VI – Gabriela Krzyżak.

Laureatom gratulujemy osiągniętego sukcesu,

zaś pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY ŚWIATECZNY WYSTRÓJ SALI LEKCYJNEJ ROZSTRZYGNIĘTY

Zorganizowanie Konkursu na najpiękniejszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. Jego celem jest przede wszystkim: motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy, stworzenie w salach świątecznej atmosfery, integracja zespołów klasowych, pobudzenie u uczniów aktywności twórczej, wzbudzenie w uczniach kreatywności, umożliwienie rozwoju talentu plastycznego.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas I, II i III gimnazjum, którzy pięknie przyozdobili swoje sale lekcyjne wykonanymi przez siebie ozdobami świątecznymi.

Rozstrzygnięcie miało miejsce 19 XII. Komisja konkursowa w składzie 4 osób oceniła wystrój sal lekcyjnych, biorąc pod uwagę: czystość i estetykę, klasowe gazetki, wystrój całej sali (atrakcyjne pomysły na dekoracje sali).

Zwyciężyła klasa III, uzyskując 19 punktów. Klasa I, z 18 punktami, uplasowała się na drugim miejscu. Zaś trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy II (16 punktów). GRATULUJEMY!!!

SU GP w Siemiechowie

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie”

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do szczytnej akcji „GÓRA GROSZA”. Polegała ona na zbiórce pieniędzy na rzecz dzieci   z   domów dziecka.

         Przy okazji w gimnazjum zorganizowano konkurs międzyklasowy dotyczący ilości zebranych pieniędzy. Miejsce pierwsze zdobyła klasa I gimnazjum, miejsce drugie- klasa III gimnazjum, a miejsce trzecie- klasa II gimnazjum. W sumie nasze gimnazjum zebrało 96 zł i 62 gr.

Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku.

I miejsce – klasa I- 78,23zł

II miejsce- klasa III- 14,39zł

III miejsce- klasa II- 4 zł

SU GP w Siemiechowie

z opiekunem

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

20 XII 2013r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowała ją młodzież z klas I oraz III gimnazjum pod czujnym okiem pani Marty Pawlik- Włudyka, pani Małgorzaty Majka oraz pani Anny Gańczarczyk.

Była to nietypowa akademia; gdyż złożyły się na nią: przedstawienie uświadamiające ludziom, że Boże Narodzenie to nie tylko zewnętrzna otoczka, na którą składają się: zakupy, prezenty, fryzjer, przygotowania…; jasełka przybliżające okoliczności, w jakich narodziło się Dzieciątko Boże; recytacja bardzo wymownych wierszy oraz śpiew kolęd a także piosenek tematyczne związanych ze świętami. Ważnym elementem tej uroczystości było podzielenie się opłatkiem z nauczycielami, przybyłymi gośćmi, koleżankami i kolegami, jak również złożenie życzeń.

Uczniowie spisali się na medal, doskonale wcielili się w swoje role, dzięki czemu mogliśmy lepiej zrozumieć przesłanie akademii. Myślę, że pomogła ona nam przygotować się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

MW

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

20132014 thW Nowym Roku 2014 życzymy wszystkim zdrowia, spełnienia marzeń, wielu radosnych chwil oraz zrealizowania życiowych celów.

Życzymy pogody ducha i wytrwałości w pokonywaniu przeszkód oraz wielu szczerych i oddanych przyjaciół.

Redakcja

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W dniu 27 stycznia 2014 r. (tj. poniedziałek) o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami dla gimnazjum.

W dniu 30 stycznia 2014r. (tj. czwartek) o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami dla szkoły podstawowej.

 Zapraszamy!

„KWESTA NA RZECZ WOŚP”

20132014 dsci470512 stycznia 2014 r. młodzież naszego gimnazjum (Gabrysia Górzan, Monika Kurczab, Paulina Ozga i Angelika Niemiec) pod opieką opiekuna SU– Pani Marty Pawlik- Włudyka kwestowała w Siemiechowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Temat finału brzmiał: „Na ratunek” (na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów). Przyłączyliśmy się do tej szczytnej akcji. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy brać udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu- „orkiestrze ludzkich serc”. Zebraliśmy 1377, 50 zł.

Dziękujemy mieszkańcom Siemiechowa za ofiarność.

Gimnazjaliści najlepsi w gminie …

20132014 cimg3872Koszykówka to dyscyplina sportu drużynowego, w której dwie pięcioosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć punkty umieszczając piłkę w koszu. Jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych dyscyplin na świecie. Za datę powstania koszykówki uznaje się 21 grudnia 1891 roku, a za jej twórcę - Jamesa Naismitha.

Nasi gimnazjaliści w rozgrywanych Mistrzostwach Gminy Gromnik w Koszykówce okazali się najlepsi. Uczniowie zaprezentowali świetne przygotowanie techniczne, motoryczne oraz taktyczne całej drużyny.

Startowali w składzie: Wietecha Arkadiusz /kapitan/, Kochan Krystian, Kiełbasa Paweł, Jurkiewicz Konrad, Kościński Bartłomiej oraz zawodnicy rezerwowi: Biesek Mateusz, Kwiek Patryk, Bartosik Bartłomiej, Tabiś Dawid.

Trener mgr Robert Kraj

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany uczeń naszej szkoły Kochan Krystian.

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy startowali, jako reprezentanci /sportowcy/ naszej szkoły oraz ich rodziców.

15 I – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZYM GIMNAZJUM

Kim jest człowiek życzliwy? Słownikowa definicja mówi, że jest to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Czy to wiele? Nie. A mimo wszystko na co dzień zapominamy o takich gestach.

20132014 cam00016Dlatego też Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum ogłosił dzień 15 I DNIEM ŻYCZLIWOŚCI pod hasłem: „Znajdź się wśród życzliwych. Znajdź dla innych miłe słowo. Dzięki bezinteresownym dobrym uczynkom codzienność staje się bardziej kolorowa.”

Prawie wszyscy gimnazjaliści ubrali się w tym dniu na żółto (kto miał coś żółtego, nie był pytany). Wchodząc do szkoły, uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły, otrzymali od przedstawicieli SU żółte słoneczka, które miały im przypominać o dobrych manierach oraz o uśmiechu. Każdy nauczyciel otrzymał od przedstawicieli SU jabłko życzliwości.

W tym dniu odbył się apel, na który złożyły się wiersze i dobre rady dotyczące tego, jak być życzliwym. Ponadto samorząd przeprowadził konkursy na najżyczliwszego ucznia poszczególnych klas, najżyczliwszego ucznia gimnazjum, najżyczliwszego nauczyciela. Poniżej przedstawiamy wyniki niniejszych konkursów. Zwycięzcy otrzymali „Ordery życzliwości”, symboliczne aniołki życzliwości oraz dyplomy.

Ponadto miał miejsce międzyklasowy konkurs na gazetkę promującą postawę życzliwości. Zwyciężyła klasa I gimnazjum, otrzymując od komisji konkursowej maksymalną liczbę punktów.

Tego dnia obdarowywaliśmy się dobrymi słowami, miłymi gestami            i uśmiechami. Czuć było w szkole przyjazną, miłą atmosferę. Na tablicy na korytarzu wykonane zostało „Drzewko Życzliwości”, do którego każdy mógł przypiąć dłoń wyciętą z kolorowego papieru z umieszczonymi na niej pozdrowieniami i serdecznościami dla wybranej osoby lub sformułowaniami związanymi z życzliwością. Wykonano również plakat związany z obchodzonym dniem oraz dekalog człowieka życzliwego.CAM00024 800x600

Obchodzenie tej uroczystości było wyjątkowo przyjemne. To wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych; niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości. 

Pamiętajmy! ŻYCZLIWOŚĆ JEST ZAWSZE NA MIEJSCU!!!

NAJŻYCZLIWSI W NASZEJ SZKOLE:

  • Najżyczliwszy uczeń klasy I gimnazjum: PAULINA MAJKA
  • Najżyczliwszy uczeń klasy II gimnazjum: ALEKSANDRA HADALSKA
  • Najżyczliwszy uczeń klasy III gimnazjum: KAROLINA TABIŚ
  • Najżyczliwszy uczeń gimnazjum: NATALIA WRÓBEL
  • Najżyczliwszy nauczyciel: PANI MARTA PAWLIK- WŁUDYKA

Gratulujemy

SU wraz z opiekunem

„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

20132014 zyj zmacznie i zdrowoW tym roku szkolnym klasa I gimnazjum bierze udział w IV edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Organizatorem akcji jest marka WINIARY, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Działania objęły patronatem honorowym: Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych.

Program „Żyj smacznie i zdrowo” ma za zadanie przypomnienie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz zachęcenie do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków.

Po zgłoszeniu do programu koordynator otrzymał bezpłatny zestaw dydaktyczny, w którego skład wchodzą:     12 gotowych scenariuszy lekcyjnych na temat zdrowego odżywiania, ekologii oraz niemarnowania żywności, CD z materiałami edukacyjnymi, 14 plakatów (7 drukowanych i 7 elektronicznych) i 99 planszy edukacyjnych (30 drukowanych i 69 elektronicznych), 3 filmy edukacyjne, książeczki kulinarne dla każdego ucznia zawierające przepisy na smaczne i proste dania dla gimnazjalistów.

W ramach akcji podejmowana jest i będzie w dalszym ciągu ważna społecznie tematyka marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody.

Uczniowie biorą udział w lekcjach przeprowadzonych w oparciu o dostarczone przez organizatora materiały. Na ich podstawie przygotują się do konkursu na plakat społeczny, film społeczny oraz wydarzenie społeczne nawiązujące do celów programu.

Koordynatorem programu szkolnego jest Pani Marta Pawlik- Włudyka.

Nasze Koszykarki Mistrzyniami Gminy!!!

20132014 cimg3838Od wielu lat nasi uczniowie odnoszą sukcesy w koszykówce na arenie zawodów gminnych i powiatowych. W tym roku uczennice szkoły podstawowej również kontynuują chlubną tradycję wcześniejszych roczników. W świetnym stylu, prezentując bardzo dobre przygotowanie koszykarskie zdobyły Mistrzostwo Gminy Gromnik i awansowały do półfinału powiatowego, który odbędzie się w Ciężkowicach.

Widowiskowa gra zawodniczek, świetne zwody szczególnie „pivot” w wykonaniu Agnieszki Pres, bardzo skuteczna gra pod koszem Moniki Tabiś i Krzyżak Gabrieli ps „Johny” oraz różne rozwiązania taktyczne to firmowy znak drużyny z Siemiechowa.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej przepisy w koszykówkę są szczególnym utrudnieniem dla małych szkół – takich jak nasza. W grze uczestniczy skład 5-osobowy, zespół musi liczyć 10-12 zawodników z jednej szkoły - w pierwszej i drugiej kwarcie występują dwie różne „piątki” zawodników (zmiana 11 lub 12 zawodnika jest możliwa tylko w przypadku kontuzji lub piątego przewinienia bez prawa do zmiany powrotnej – jeśli zespół liczy 10 zawodników kończy kwartę w osłabionym składzie), w trzeciej i czwartej kwarcie grają dowolni zawodnicy.

 

Skład drużyny: Pres Agnieszka (kapitan), Krzyżak Gabriela, Kwiek Gabriela, Gucwa Iwona, Tabiś Monika, Jeż Paulia, Krzyżak Zuzanna, Tabiś Karolina, Guzik Aleksandra, Śliwa Natalia, Ozga Aleksandra, Smosna Katarzyna.

Trener mgr Robert Kraj

Najlepszym zawodnikiem turnieju została wybrana uczennica naszej szkoły Pres Agnieszka.

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy startowali, jako reprezentanci /sportowcy/ naszej szkoły oraz ich rodziców.

Czy umiemy udzielić I pomocy???

20132014 img 5189W dniu 24 stycznia w naszej szkole miał miejsce kurs I pomocy połączony z zajęciami praktycznymi w reagowaniu podczas zagrożenia życia lub zdrowia człowieka. Kurs poprowadził pan Grzegorz – ratownik medyczny z Brzeska wraz z uczniami z profilu ratownictwa medycznego z LO w Gromniku. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na tych zajęciach przećwiczyli wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej wraz z wezwaniem karetki i rozmowę z dyspozytorem, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej oraz udzielenie pomocy podczas zadławienia. Nasza młodzież szkolna miała również okazję zobaczyć defibrylator i przećwiczyć z jego pomocą udzielenie I pomocy.

Na koniec tego kursu pan Ratownik przeprowadził mały quiz o I pomocy. Uczniowie wychodzili zadowoleni, cieszyli się, że mogli uczestniczyć w tym kursie, a zdobytą wiedzę obiecali wykorzystać w życiu. Oby tylko nie musieli!

W IMS koszykarki z Siemiechowa najlepsze w półfinale powiatowym

20132014 img 5159Nasze zawodniczki zajęły I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (IMS) w koszykówce dziewcząt w Czermnej. Tym razem do licznych trofeów sportowych naszej szkoły – uczennice dodały kolejny sukces wygrywając rywalizację w tzw. „grupie południe” tj. rejon Tuchów, Zakliczyn, Ciężkowice, Ryglice, Szerzyny, Rzepiennik Strzyżewski, Pleśna, Gromnik.

Nasze zawodniczki zaprezentowały w turnieju świetne przygotowanie techniczne, taktyczne oraz motoryczne pomimo dużej przewagi wzrostu przeciwniczek. To zawodniczki z Siemiechowa dominowały w rywalizacji sportowej. W fazie grupowej w pierwszym meczu pokonały Rzepiennik Biskupi 23:6, następnie pokonały Zakliczyn 14:5 oraz Szerzyny 17:6.

W finale pokonały drużynę z Zalasowej 18:14, pomimo tego że zawodniczki z przeciwnej drużyny specjalizują się w treningu koszykarskim i występują w rozgrywkach ligowych. Tym większy jest to dla naszej drużyny sukces.

Świetny występ w turnieju zanotowała Pres Agnieszka, która z dużą swobodą mijała przeciwniczki i zdobywała cenne punkty.

Wygrywając rywalizację w Czermnej nasze zawodniczki uzyskały awans do finału powiatowego.

Skład drużyny: Pres Agnieszka (kapitan), Krzyżak Gabriela, Kwiek Gabriela, Gucwa Iwona, Tabiś Monika, Jeż Paulia, Krzyżak Zuzanna, Tabiś Karolina, Guzik Aleksandra, Korzeniowska Gabriela, Śliwa Natalia, Smosna Katarzyna.

Trener mgr Robert Kraj

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy startowali jako reprezentanci /sportowcy/ naszej szkoły oraz ich rodziców.

„ŚRODKI STYLISTYCZNE W LITERATURZE”

20132014 cam0004528 II zawitali do nas aktorzy Agencji Artystycznej Pro Art Krak z Krakowa i zaprezentowali, ambitnej i chętnie chłonącej wiedzę części uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawienie pt. „Środki stylistyczne w literaturze”.

Głównymi pomysłodawcami i wykonawcami przedsięwzięcia byli panowie Wojciech Habela i Jacek Lecznar. W bardzo ciekawy, przystępny i zabawny sposób, wykorzystując gest, mimikę, rekwizyty i muzykę oraz wybranych uczniów z naszej szkoły, przedstawili wiadomości na temat różnorodnych środków stylistycznych, m.in.: epitetu, metafory, apostrofy, anafory, epifory, uosobienia, animizacji… Każdy środek stylistyczny został przedstawiony oraz wytłumaczony na przykładach wybranych dzieł literatury polskiej.

Do niniejszego przedstawienia zostali zaangażowani uczniowie: Natalka W., Paulina M., Mateusz G. oraz Kacper B. Swoje role odegrali wyśmienicie, za co zostali nagrodzeni brawami. Widowni zdecydowanie najbardziej podobał się Kacper. Doskonale wywiązał się z powierzonego mu zadania. Jeszcze raz duże brawaJ

To artystyczne przedsięwzięcie, łącząc przyjemne z pożytecznym, okazało się dla uczniów naszej szkoły świetną „żywą” lekcją, która pozwoliła w niebanalny sposób powtórzyć oraz zweryfikować zdobytą już wcześniej wiedzę. Miejmy nadzieję, że od dziś w wypracowaniach pojawiać się będzie wiele ciekawych metafor, epitetów, animizacji i innych środków czyniących nasze wypowiedzi piękniejszymi.

MW

„Szukając inspiracji…”

„Szukając inspiracji…” pod takim hasłem rozpoczynamy comiesięczny cykl spotkań z ciekawymi osobowościami, które podzielą się z nami swoimi pasjami, zainteresowaniami i co najważniejsze swoimi doświadczeniami w różnych dziedzinach życia.

Zaproszeni goście opowiedzą o swoich osiągnięciach i drodze do nich prowadzącej. Spotkania te mają na celu zachęcić Was młodych ludzi do aktywnego poszukiwania własnych dróg, swoich pomysłów na życie, swoich pasji i talentów.

Mamy nadzieję, że owocnie wykorzystacie te spotkania, by pogłębić swoją wiedzę, znaleźć inspirację, a może nawet odkryć swoją właściwą drogę życiową.

Pierwsze spotkanie już 7 marca 2014r.

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

20132014 zd1Dnia 4 lutego 2014 roku w Zespole Szkół w Gromniku odbył się po raz trzeci Gminny Konkurs Języka Angielskiego ‘English is fun’. 22 uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział, a wśród nagrodzonych znaleźli się:

klasa V szkoła podstawowa

I miejsce – Karolina Kochan

III miejsce – Julita Łyszczarz

klasa VI szkoła podstawowa

I miejsce – Gabriela Łyszczarz

klasa I gimnazjum

II miejsce – Natalia Wróbel

klasa II gimnazjum

III miejsce – Aleksandra Hadalska

klasa III gimnazjum

I miejsce – Joanna Gądek

II miejsce – Klaudia Kuśnierz

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom życząc równocześnie dalszych sukcesów

WYJAZD DO KINA „PROMIEŃ” W TUCHOWIE NA FILM PT. „KAMIENIE NA SZANIEC”

20132014 dsci4714W dniu 12 marca odbyła się w naszej szkole wycieczka do kina na projekcję filmu pt. „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego. Wzięli w niej udział uczniowie klas: VI, I, II i III gimnazjum.

Film ten to adaptacja (odbiega od literackiej wersji), napisanej jeszcze w trakcie okupacji niemieckiej, książki znanego działacza harcerskiego Aleksandra Kamińskiego. Opowiada on o losach okupacyjnych pokolenia, które w momencie wybuchu II wojny światowej wchodziło dopiero w okres dorosłości - tzw. pokolenia Kolumbów. Głównymi jego bohaterami są autentyczne postacie trojga warszawskich działaczy Szarych Szeregów: Jana Bytnara, ps. Rudy, Macieja Aleksego Dawidowskiego, ps. Alek oraz Tadeusza Zawadzkiego, ps. Zośka. Akcja filmu toczy się wokół kształtowania się Szarych Szeregów, działalności konspiracyjnej głównych bohaterów oraz późniejszego aresztowania i odbicia Rudego podczas akcji pod Arsenałem.

Atutami tego filmu są: wszelkie sceny batalistyczne, wciągająca fabuła, efekty specjalne oraz doskonale dobrana obsada aktorska. Film wzbudził duże emocje i dostarczył nam wielu niesamowitych wrażeń.

Nasz wyjazd na ten seans przyczynił się do propagowania wartości patriotycznych, z pewnością był żywą lekcją historii oraz pozwolił nam poznać życie w okupowanej Warszawie i zrozumieć, jaką cenę młodzi ludzie ponosili  w walce za wolną Ojczyznę. Pozwolił też lepiej zrozumieć lekturę trzecioklasistom, którzy właśnie ją opracowują.

Dziękujemy Pani Marcie Pawlik- Włudyka oraz Pani Iwonie Wiśniowskiej za zorganizowanie wyjazdu do kina na ten wzruszający film.

Monika K.

DRODZY NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE!

20132014 dsci47261W dniach 10 III - 11 III br. odbyła się w naszej szkole - z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego - akcja charytatywna „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ DOMINIKOWI”.

Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną do puszek kwestarskich na rzecz Dominika, który mieszka w Siemiechowie. Chłopiec urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym. Oprócz wzmożonego napięcia mięśniowego porażenie spowodowało opóźnienie rozwoju psychoruchowego      i umysłowego. Dominik nie jest w stanie siedzieć ani stać o własnych siłach, nie mówi. Wymaga stałej i wszechstronnej opieki oraz pomocy. My właśnie postanowiliśmy Mu pomóc. 20132014 dsci4721

Zebraliśmy w tym celu 784zł 77gr. Pieniądze te zostały wpłacone w formie darowizny na numer subkonta Dominika w Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, której chłopiec jest podopiecznym.

Cieszymy się, że ta akcja znalazła tak duże zainteresowanie i odzew wśród Was- drodzy Nauczyciele oraz Uczniowie. Cieszymy się również z tego, że los innych nie jest Wam obojętny.

Z wyrazami wdzięczności

Samorząd Uczniowski

wraz z opiekunką

WYRÓŻNIENIE DLA NASZEJ UCZENNICY

20 III odbyły się w Domu Kultury w Tuchowie eliminacje rejonowe XIX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. W. Broniewskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Iwona Gucwa (kl. VI), Natalia Wróbel (kl. I gim.) oraz Justyna Janik (kl. III gim.). Każda uczestniczka zaprezentowała po dwa utwory poetyckie XX/XXI wieku. Justyna wywalczyła WYRÓŻNIENIE, czego Jej serdecznie gratulujemy. Gratulujemy też Iwonie i Natalce, które były pierwszy raz na tego typu konkursie i poradziły sobie również bardzo dobrze.

21 III – pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Krawata w naszym gimnazjum

Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum wyszedł z inicjatywą, aby w tym roku wyjątkowo uczcić dzień 21 III i przywitać Panią Wiosnę na elegancko! W związku z tym ogłosił ten dzień Dniem Krawata pod hasłem: „Przyjdź do szkoły w krawacie, a nie będziesz pytany, Siostro i Bracie”!

Idea akcji była taka, że każdy uczeń, który przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie, nie będzie pytany. Nie miało znaczenia, czy się jest chłopcem, czy dziewczyną. Liczyła się tylko dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat. Wszyscy wyglądali elegancko i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie. Ponadto Pani Wiosna na pewno poczuła się dowartościowana. Było suuuppeerr!!! 

Najbardziej „krawatową” klasą okazała się klasa I gimnazjum. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

20132014 jaDnia 20 marca 2014r. w Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II oraz Gimnazjum w Skrzyszowie odbyła się pierwsza edycja Powiatowego Konkursu leksykalno – gramatycznego z języka angielskiego dla szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Klaudia Kuśnierz, Aleksandra Hadalska oraz Julita Grzyb, które zajęły kolejno czwarte, piąte i ósme miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

„Opowieść o niezwykłym człowieku…”

20132014 img 5486  Dnia 3 kwietnia 2014r., w kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz Rodzice pod okiem Pani Małgorzaty Majka przygotowali akademię pod tytułem „Opowieść o niezwykłym człowieku…”. Poprzez przypomnienie najważniejszych faktów z życia Błogosławionego Jana Pawła II, recytację Jego poezji oraz wysłuchanie wybranych fragmentów homilii uczciliśmy pamięć o Nim i Jego nauce. W tym szczególnym roku kanonizacji Ojca Świętego mieliśmy wyjątkową okazję zatrzymać się na chwilę refleksji, zastanowić się nad zasadami naszego postępowania i w tych kilku ważnych słowach odszukać na nowo wskazówki do codziennego życia. Całość akademii uświetniły pieśni przygotowane przez szkolny chór pod przewodnictwem Pani Anny Gańczarczyk. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Rodziców, którzy zgodzili się wziąć udział w akademii i odczytali kilka najważniejszych przesłań Ojca Świętego skierowanych do młodych ludzi. Mamy nadzieję, że te słowa na długo pozostaną w myślach naszej młodzieży i będą fundamentem ich postępowania.

Siemiechów - organizatorem turniejów eliminacyjnych „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

N20132014 img 5426a prośbę małopolskiego koordynatora turnieju oraz Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej pan Robert Kraj przygotował i przeprowadził na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Siemiechowie trzy turnieje eliminacyjne w następujących kategoriach:

- Dziewczynki U-10 dla drużyn z miejscowości: Zakliczyn, Wojnicz, Siemiechów, Janowice, Łowczów, Brzozowa

- Dziewczynki U-12 dla drużyn z miejscowości: Zakliczyn, Siemiechów, Janowice, Łowczów, Lubcza, Golanka

Chłopcy U-12 dla drużyn z miejscowości: Zakliczyn, Biadoliny, Olszyny, Wielka Wieś, Wojnicz, Siemiechów, Janowice

Rywalizacja startujących drużyn była bardzo wyrównana, w niektórych meczach o końcowej klasyfikacji decydował konkurs rzutów karnych.

Do finału powiatowego awans uzyskały następujące drużyny:

Dziewczynki U-10 – Siemiechów, Wojnicz

Dziewczynki U-12 – Janowice

Chłopcy U-12 - Wojnicz

Przyjazd licznych drużyn z różnych miejscowości był okazją do promocji naszej szkoły i miejscowości.

Zawody zostały zorganizowane bardzo sprawnie, przebiegały w atmosferze święta sportowego.

Pan Robert Antosz z Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej pochwalił organizatora za profesjonalne przeprowadzenie turniejów w tym sprawne i solidne przygotowanie dokumentów w zakresie przygotowania i przebiegu zawodów.

Organizację tych turniejów traktujemy jako kolejne wyróżnienie naszej szkoły na niwie sportowej, ponieważ przyjechało do nas wiele szkół które posiadają o wiele lepszą bazę sportową niż nasza placówka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Składamy serdeczne podziękowanie startującym zawodnikom i ich opiekunom.

‘Little Red Riding Hood’

 20132014 img 5515‘Little Red Riding Hood’ czyli Czerwony Kapturek w angielskiej wersji językowej z nową wesołą fabułą to tytuł przedstawienia, które zostało przygotowane przez grupę teatralną pod okiem Pani Małgorzaty Majka, a którego premiera odbyła się 10 kwietnia 2014r. w naszej szkole. Uczniowie klasy V i VI wcielili się w role postaci z bajki prezentując nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale przede wszystkim językowe. W przedstawieniu udział wzięli: w roli tytułowego Kapturka – Karolina Kochan, w roli jej rodziców Julita Łyszczarz oraz Aleksandra Guzik, w rolę babci wcieliła się Daria Zuchowicz, koleżanki Kapturka oraz późniejsze zajączki to Gabriela Łyszczarz oraz Gabriela Krzyżak, Mateusz Osysko wystąpił jako lekarz, w rolę podstępnego wilka wcielił się Jakub Koza, odważnym myśliwym okazał się Bartłomiej Kwiek, wytrwałymi drzewami były Gabriela Korzeniowska, Klaudia Michalik, Aleksandra Ozga oraz Agnieszka Pres, a całość przedstawienia poprowadziły Gabriela Kwiek oraz Zuzanna Krzyżak. Wspaniałe kreacje aktorskie uczniów, piękna scenografia, zabawne dialogi, wesoła ścieżka dźwiękowa przeniosły nas w bajkowy świat Czerwonego Kapturka i pozwoliły uczestniczyć w nietypowej lekcji języka angielskiegoJ.

Bezpośrednio po przedstawieniu odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie I etapu edukacyjnego uczestniczyli w rywalizacji międzyklasowej i w tej kategorii pierwsze miejsce zajęła klasa III. Uczniowie klas IV-VI przygotowywali występy solowe sięgając do repertuaru współczesnych zespołów brytyjskich i amerykańskich. W tej kategorii zwyciężyła Agnieszka Pres z klasy VI, drugie miejsce zajęła Gabriela Łyszczarz z klasy VI, a trzecie Gabriela Kwiek również z klasy VI.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu.

KONKURS WIELKANOCNY W GIMNAZJUM

20132014 klasa i20132014 klasa ii20132014 klasa iii

Rozstrzygnięto Międzyklasowy Konkurs „Najpiękniejsze wielkanocne jajko”.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: klasa III

II miejsce: klasa I oraz klasa II

A Wam które jajko najbardziej się podoba???

Serdecznie dziękujemy Gimnazjalistom wszystkich klas za to, że podeszli do tego konkursu poważnie i odpowiedzialnie, wykonali wspaniałe prace. Dziękujemy za Ich wysiłek, wkład pracy i pomysłowość. Równocześnie wszystkim gratulujemy.

Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi po najbliższej akademii.

SU GP w Siemiechowie

wraz z opiekunką

OGŁOSZENIE

        W dniu 28 IV o godzinie 16.00 (poniedziałek) odbędzie się zebranie z rodzicami. Dotyczy ono wszystkich klas naszej szkoły.

Zapraszamy!

Młode piłkarki z Siemiechowa w IV finale województwa małopolskiego

20132014 img 6012        07.04.2014 na obiektach Com-Com Zone w Nowej Hucie odbył się finał wojewódzki XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zorganizowany turniej miał charakter prawdziwego piłkarskiego święta dla całego regionu. Spotkania drużyn dziecięcych były częścią festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli także rodzice, trenerzy i sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. O miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii
U-10. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała ambitnie rywalizującym zawodnikom. Pomysłodawcą oraz inicjatorem największej piłkarskiej imprezy w tej kategorii wiekowej w Europie jest PZPN, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma Tymbark. W Krakowie współorganizatorem był Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Dla dzieci była to okazja przeżycia prawdziwej piłkarskiej przygody i zaprezentowania swoich umiejętności w atmosferze i przy fantastycznej oprawie, jaka towarzyszy zwykle profesjonalnym piłkarzom. W kategorii dziewczynek U-10 startowało 20 najlepszych zespołów które wcześniej wygrały rundę kwalifikacyjną oraz finały powiatowe na terenie województwa małopolskiego. Bardzo duży sukces odniosła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Siemiechowie, która zajęła bardzo wysokie IV miejsce w finale wojewódzkim.

Sukces tym cenniejszy że na tym poziomie rozgrywek większość zawodniczek startujących
w drużynach przeciwnych trenuje w szkołach sportowych, szkółkach piłkarskich oraz występuje
w Lidze Małopolskiej  Młodziczek.

Drużyna z Siemiechowa występowała w składzie: Chlipała Weronika, Hekłowska Karolina, Hołda Angelika, Wadas Andżelika, Wójcik Zuzanna, Burnat Amelia, Turska Alicja, Nosek Justyna, Kozioł Julia, Weronika Korzeniowska. Trenerem drużyny jest Robert Kraj. Zgodnie z regulaminem turnieju, który umożliwiał dobór najlepszych zawodników ze wcześniejszego etapu kwalifikacyjnego trener Robert Kraj nominował do swojej kadry zawodniczki Paulinę i Zuzannę Kumorek z Olszowej (które sam trenuje) oraz Rose Małgorzatę i Zielińską Zuzannę z Wojnicza.

Jak na prawdziwym mundialu startujące zawodniczki za zajęcie IV miejsca otrzymały brązowe medale oraz upominki. Dużym przeżyciem dla zawodniczek oprócz emocji sportowych było udzielenie wywiadu dla przedstawicieli telewizji i radia oraz spotkanie ze znanymi piłkarzami. Pamiątkowe zdjęcie z drużyną Siemiechowa zrobił sobie Maciej Żurawski, były reprezentant Polski i gwiazda Wisły Kraków.

WYCIECZKA DO CHORZOWA

20132014 phoca thumb l img 581620800x6001Dnia 29 kwietnia 2014r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z opiekunkami: Panią Ireną Salamon, Panią Małgorzatą Majka oraz Panią Martą Pawlik- Włudyka udali się na Śląsk i zwiedzili jedno z ważniejszych miast w tym regionie - Chorzów.

Pierwsze kroki młodzież skierowała do Planetarium Śląskiego im. Mikołaja Kopernika, które jest największym i najbardziej znanym obserwatorium astronomicznym w Polsce. Tam uczestniczyła w zajęciach z astronomii. W ciągu kilkunastu minut uczniowie przeżyli kalendarzowy rok, obserwując wędrówkę Słońca po niebie w czterech porach roku, jego wschody i zachody, poznali lub odświeżyli sobie następstwa ruchu obiegowego i obrotowego, nauczyli się rozpoznawać gwiazdozbiory i poznali historię niektórych z nich. Później wszyscy przeszli do pomieszczenia z rozsuwanym dachem, czyli obserwatorium, w którym znajduje się największa w Polsce luneta soczewkowa o 30-centymetrowym obiektywie. Pan przewodnik objaśnił zasady jej działania, a następnie zaproponował obejrzenie powiększonego przez nią słońca! Niestety, pogoda w tym momencie zawiodła.

Na szczęście słońce dopisało w dalszej części wycieczki, wtedy gdy wycieczkowicze podążyli na spotkanie z naturą do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie, przemierzając ścieżki trzeciego pod względem wielkości ZOO w Polsce, podziwiali przedstawicieli różnych gatunków zwierząt oraz roślin. Niemałą atrakcją cieszyła się także Kotlina Dinozaurów z betonowymi rekonstrukcjami szesnastu z nich.

Ostatnim punktem programu, który okazał się chyba największą frajdą, była niezapomniana i przyprawiająca niektórych uczestników wycieczki o szybsze bicie serca, przejażdżka kolejką linową „Elka” działającą na terenie Parku Śląskiego, z perspektywy której można było podziwiać piękne widoki.

Wycieczka miała charakter edukacyjno- rekreacyjny, na pewno można zaliczyć ją do udanych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANTONIEGO MARII KWIEKA

20132014 cam0019830 IV gościliśmy w naszej szkole Pana Antoniego Marię Kwieka- wybitnego malarza i poetę wywodzącego się z Siemiechowa. W związku z tym zorganizowano Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji naszego znakomitego gościa. Jury w składzie: Pan Antoni Maria Kwiek, Pani Marta Pawlik- Włudyka, Pani Ewelina Sowa oceniało występy recytatorów, biorąc pod uwagę przede wszystkim: interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

         Wyniki przedstawiają się następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce: Iwona Gucwa („Aniołowie”)

II miejsce: Patrycja Martyka („Na rynku w Krakowie”)

III miejsce: Gabriela Łyszczarz („Pospieszny”)

Nagroda specjalna przyznana przez Pana A. M. Kwieka: Gabriela Kwiek („Ostatnia niedziela w Siemiechowie”)

GIMNAZJUM

I miejsce: Justyna Janik („Zdrowie”)

II miejsce: Martyna Lis („Marnotrawny”)

III miejsce: Natalia Wróbel („Gdzie jesteś”)

         Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż uczestnicy konkursu, mimo natłoku codziennych licznych obowiązków szkolnych, dobrze przygotowali się do recytacji i zaprezentowali się w konkursie naprawdę od jak najlepszej strony. Pan Kwiek przyznał, że bardzo się wzruszył, słuchając tak pięknych interpretacji swoich wierszy. Wszystkim uczestnikom niniejszego konkursu serdecznie gratulujemy, życząc dalszego zapału do pracy i sukcesów na niwie recytatorskiej. Składamy również podziękowanie panu Antoniemu M. Kwiekowi za miłe spotkanie, pracę w komisji oraz życzymy wiele radości i dalszych  sukcesów artystycznych.

KATYŃ - PAMIĘTAMY

„W dni nasze kruche i drżące
Niech wspólny los nasz uniesie
Ostatni gest konających
Zdradzonych w Katyńskim Lesie…”

30 IV odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 74. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Podczas niniejszej uroczystości mieliśmy przyjemność gościć: pana Antoniego Marię Kwieka- miejscowego malarza i poetę, panią Beatę Łyszczarz- przewodniczącą Rady Rodziców oraz pana Bronisława Kucharzyka- radnego gminy Gromnik.

Głównym celem akademii było przypomnienie straszliwej zbrodni sprzed lat, kultywowanie pamięci o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy, o wymordowanej polskiej inteligencji: lekarzach, naukowcach, artystach, duchownych, dyplomatach.
Ponadto upamiętnione zostały ofiary tragedii samolotu prezydenckiego, który rozbił się 10.04.2010 roku w Smoleńsku, kiedy to zginął „kwiat inteligencji polskiej”.

Opowieść o doniosłych wydarzeniach historycznych przeplatana była deklamacją wierszy, śpiewem pieśni patriotycznych oraz wzbogacona prezentacjami multimedialnymi przypominającymi tamte tragiczne zdarzenia z kwietnia 1940 roku oraz piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego.

Ważnym elementem akademii było złożenie hołdu poległym oraz zapalenie świec.

Siemiechów organizatorem rundy eliminacyjnej turnieju Coca-Cola Cup 2014

20132014 img 5896Wcześniej sprawnie zorganizowane trzy turnieje w ramach pucharu Tymbarka przez Siemiechów zaowocowały następnymi propozycjami.

Na prośbę małopolskiego koordynatora turnieju oraz Małopolskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej pan Robert Kraj przygotował i przeprowadził na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Siemiechowie dwa turnieje eliminacyjne w następujących kategoriach:

Dziewcząt dla drużyn z miejscowości: Wojnicz, Ciężkowice, Gromnik, Wielka Wieś, Siemiechów,

Chłopców dla drużyn z miejscowości: Ciężkowice, Gromnik, Rzepiennik Strzyżewski, Siemiechów

Turnieje rozgrywane były w ramach 16. edycji największego piłkarskiego turnieju dla młodzieży gimnazjalnej Coca-Cola Cup, już po raz drugi rozgrywanego pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. W roku piłkarskich Mistrzostw Świata na zgłoszone szkoły gimnazjalne oraz ich uczniów, oprócz sportowych emocji, czeka szereg nagród. Wśród nich wyjazd na brazylijski mundial oraz udział w obozie treningowym we Włoszech. Turniej już po raz czwarty wspiera Robert Lewandowski. Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Przyjazd licznych drużyn z różnych miejscowości był okazją do promocji naszej szkoły i miejscowości.

Zawody zostały zorganizowane bardzo sprawnie, przebiegały w atmosferze święta sportowego.

Organizację tych turniejów traktujemy jako kolejne wyróżnienie naszej szkoły na niwie sportowej, ponieważ przyjechało do nas wiele szkół które posiadają o wiele lepszą bazę sportową niż nasza placówka.

Składamy serdeczne podziękowanie startującym zawodnikom i ich opiekunom.

Sprawozdanie z obchodów 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

20132014 s6303272W poniedziałek, 5 maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy IV szkoły podstawowej i klasy II gimnazjum, pod okiem wychowawców. Prezentację obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Siemiechowie.

            O godz. 10.50 wyruszyliśmy sprzed szkoły w kierunku hali sportowej, w której miała miejsce uroczystość. Zajęliśmy miejsca i obejrzeliśmy dekorację sali. Na pierwszym planie widniał napis: Konstytucja 3 Maja 1791 – 2014 oraz hasło przewodnie: Maj – rocznica pięknych serc / Maj – rocznica pięknych myśli… Mogliśmy też przyjrzeć się portretom głównych twórców ustawy, tj. Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego oraz Ignacego Potockiego. Pięknym elementem scenografii były kwiaty białe i czerwone, naśladujące wzór flagi Polski. Nie zabrakło również innych symboli narodowych, na tle biało – czerwonej flagi widniały krzyż i godło Polski. Na początku uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie w ciszy i skupieniu wysłuchaliśmy wypowiedzi naszych koleżanek i kolegów, którzy pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także opowiadali historię Konstytucji 3 Maja. Na samym końcu głos zabrał dyrektor szkoły, który odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego na temat świąt majowych, a następnie podziękował młodzieży i nauczycielom za przygotowanie akademii. Uroczystość trwała godzinę. Po jej zakończeniu zebraliśmy się przed halą, by razem wrócić do szkoły.

            Moim zdaniem akademia była bardzo udana, dowiedzieliśmy się wiele na temat Konstytucji 3 Maja. Uroczystość dostarczyła nam wielu wrażeń estetycznych.

Karolina Kochan

uczennica kl. V

SIEMIECHÓW ZDOBYWA WICEMISTRZOSTWO POWIATU TARNOWSKIEGO W KOSZYKÓWCE

20132014 img 5312Nasze zawodniczki zajęły II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (IMS) w koszykówce dziewcząt w Tuchowie. W finale wystąpiły cztery najlepsze drużyny z powiatu tarnowskiego, które wygrały wcześniejsze etapy kwalifikacyjne /w powiecie jest około 200 szkół/. Oprócz naszej drużyny wystąpił Tuchów, Tarnowiec oraz Lisia Góra.

Nasze zawodniczki pomimo dużej przewagi wzrostu przeciwniczek pewnie pokonały drużynę Tarnowca oraz Lisiej Góry. W ostatnim meczu nie sprostały drużynie z Tuchowa

Świetny występ w turnieju zanotowała Pres Agnieszka, która z dużą swobodą mijała przeciwniczki i zdobywała cenne punkty.

Skład drużyny: Pres Agnieszka (kapitan), Krzyżak Gabriela, Kwiek Gabriela, Gucwa Iwona, Tabiś Monika, Jeż Paulia, Krzyżak Zuzanna, Tabiś Karolina, Guzik Aleksandra, Korzeniowska Gabriela, Śliwa Natalia, Smosna Katarzyna.

Trener mgr Robert Kraj

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy startowali jako reprezentanci /sportowcy/ naszej szkoły oraz ich rodziców.

BYLIŚMY W TEATRZE

20132014 skapiecDnia 16 maja odbyła się wycieczka do teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie na adaptację książki pt. „Skąpiec” Moliera w reżyserii Mariána Pecko. W rolę Harpagona wcielił się Ireneusz Pastuszak, Kleantem był Kamil Urban, rolę Marianny odegrała Monika Wenta, Elizy - Matylda Baczyńska, natomiast jako Walery wystąpił Aleksander Fiałek. Cały spektakl trwał 130 minut. Doskonale dobrane stroje, ciekawe efekty - również dźwiękowe, rekwizyty, scenografia oraz układy choreograficzne zachwyciły młodzież naszej szkoły.

Najbardziej spodobały nam się postać Harpagona i przedstawienie w sposób komiczny jego skąpstwa. Podczas przedstawienia można się było pośmiać, ale też zastanowić nad drugim dnem sztuki, czyli przesłaniem. Można było wywnioskować, że pieniądze i wszelkie ziemskie majątki, które od wieków nieprzerwanie kuszą nas swym bogactwem, zazwyczaj przysłaniają to - co najważniejsze. Myśląc tylko o pomnożeniu dóbr materialnych, tracimy prawdziwy sens i cel naszego życia. Zapominamy o bliskich i uczuciach. Tak właśnie stało się z tytułowym skąpcem.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i chętnie pojedziemy na kolejny spektakl.

Ola Hadalska

DWUDNIOWA WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

20132014 img 6363W dniach 20, 21 V 2014r. uczniowie klas: V, VI, I, II i III gimnazjum pod opieką: p. Katarzyny Kopek, p. Ireny Salamon, p. Małgorzaty Majki i p. Marty Pawlik- Włudyki wzięli udział w wycieczce turystyczno - krajoznawczej do Zakopanego. Wyjazd spod szkoły nastąpił o godzinie 6:45, a do stolicy Tatr zawitaliśmy o godzinie 9:00. Po krótkiej konsultacji z naszym przewodnikiem, mimo że wcześniej mieliśmy inne plany, podjęliśmy decyzję, że pójdziemy nad Morskie Oko. Mimo że trasa nie jest trudna do pokonania, niektórym dała się we znaki. Wszyscy jednak szybko zapomnieli o zmęczeniu, kiedy zobaczyli piękny widok roztaczający się wokół Morskiego Oka. Słońce, które oświetlało te niesamowite góry, śnieg i stawy u podnóża tworzyły niesamowitą aurę. Zabrakło nam słów, by mówić cokolwiek. Po odpoczynku i chwili zamyślenia ruszyliśmy w powrotną drogę. Tym razem było już łatwiej, nikt nie narzekał.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach – miejsce, z którym nieodparcie kojarzy się postać Jana Pawła II. Mieliśmy okazję zobaczyć monumentalny ołtarz papieski na zewnątrz kościoła, a także pomnik naszego Wielkiego Rodaka przed wejściem do Sanktuarium.

Wieczorem udaliśmy się do pensjonatu „Pokoje u Hani” w miejscowości Bańska Niżna, z okien którego można było podziwiać piękne widoki górskie. Po chwili odpoczynku, rozpakowaniu się, udaliśmy się na obiadokolację. Później był czas na rozmowy, grę w piłkę nożną, koszykówkę, piłkarzyki, oglądanie telewizji… Aż do godziny 23:00, kiedy wszyscy mieli być w swoich pokojach, gdyż od tej pory obowiązywała cisza nocna. Po jednej nieudanej próbie wyjścia z pokoju, nikt nawet nie próbował zakłócić ciszy nocnej, gdyż było oczywiste, że panie opiekunki trzymają „rękę na pulsie” i czuwają.

Drugiego dnia przemierzyliśmy Dolinę Kościeliską – drugą co do wielkości dolinę po polskiej stronie Tatr – pod tym względem ustępuje miejsca jedynie Dolinie Chochołowskiej. Dolina Kościeliska jest prawdziwym arcydziełem Matki Natury. Przez dolną jej część przepływa Potok Kościeliski, a górną tworzą krystaliczne skały o zbójnickich kształtach i nazwach. Rwące górskie potoki w Dolinie Kościeliskiej, płynące w skałach, wyżłobiły większe i mniejsze szczeliny, które na przestrzeni lat zmieniły się w jaskinie. My zwiedziliśmy Jaskinię Mroźną. To jedyna oświetlona jaskinia w polskich Tatrach. Jej przejście zajęło nam ok. 30 minut.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze TPN. Obejrzeliśmy wystawy związane z przyrodą, geologią, hydrologią i historią Tatr. Największe zainteresowanie wzbudziły wypchane zwierzęta różnych gatunków zamieszkujących Tatry. Warto podkreślić, że żadne z prezentowanych zwierząt nie zostało uśmiercone specjalnie w celu umieszczenia w ekspozycji. Zmarły one w sposób naturalny – niektóre z kozic spadły razem z lawiną, jeden z niedźwiadków został zabity przez dorosłego niedźwiedzia, inny uległ wypadkowi drogowemu...

Kolejnym punktem programu było obejrzenie skoczni narciarskich, głównie Wielkiej Krokwi – największej w Polsce.

Następnie udaliśmy się na Cmentarz Zasłużonych na  Pęksowym  Brzyzku. Jest to jeden ze słynniejszych cmentarzy w Polsce. Są tu pochowane wybitne osoby zasłużone dla Zakopanego.  Wszyscy z ciekawością wysłuchali opowieści pana przewodnika o gawędziarzu Sabale, skoczku narciarskim Stanisławie Marusarzu i wielu innych sławnych postaciach. Jednak najdłużej zatrzymaliśmy się przy grobie Kornela Makuszyńskiego – autora „Przygód Koziołka Matołka” czy „Szatana z siódmej klasy”.

Niezapomnianą atrakcją był dla nas przejazd kolejką linowo - terenową na Gubałówkę. Pogoda nam sprzyjała, więc ze szczytu mogliśmy podziwiać wspaniałe górskie widoki.

Nasz pobyt w Zakopanem zakończyliśmy spacerem po Krupówkach i zakupieniem pamiątek.

Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że wycieczka była udana i pełna wrażeń. Można było zwiedzić wiele ciekawych miejsc, dużo się nauczyć, mile spędzić czas w gronie koleżanek, kolegów i nauczycielek. Nie bez znaczenia jest też to, że ta wycieczka to był przede wszystkim aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Śmiało można stwierdzić, że ta wyprawa to była „uczta” zarówno dla ciała jak i ducha.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki

Lekkoatleci z Siemiechowa wśród najlepszych

20132014 img 0144„Taka mała szkoła w Siemiechowie a oni tacy mocni od lat …” – to słowa spikera, trenera z Tarnowa – to największe podziękowanie z ust profesjonalisty dla pracy sportowej szkoły- uczniów, ich rodziców, nauczycieli. Od wielu lat biegacze z Siemiechowa należą do ścisłej czołówki. W Mistrzostwach Powiatu Tarnowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w tym roku byli faworytami rywalizacji w kategorii dziewcząt, niestety choroba nie pozwoliła wystartować dwójce zawodniczek. Osłabiona sztafeta dziewcząt i tak spisała się bardzo dobrze zajmując III miejsce na podium, zdobywając brązowe medale. O dużym pechu może mówić sztafeta chłopców, która także zajęła III miejsce, ale według sędziego nasz zawodnik biegnący na 8 zmianie pomylił nieznacznie trasę biegu /ale niestety trasa powinna być lepiej przygotowana i oznaczona!/. Drużyna chłopców ostatecznie została sklasyfikowana na wysokim IV miejscu. Na uznanie zasługuje fakt startu dwójki uczniów klasy III - Gucwy Piotra , Wirchomskiego Arkadiusza , którzy rywalizowali ze starszymi uczniami klas czwartych. Z występu wszystkich uczniów, ale szczególnie tych najmłodszych trener był bardzo zadowolony. Nasza szkoła jest mała trener Robert Kraj chcąc przygotować kadrę sportowców szkoły często musi angażować już najmłodszych.

W mistrzostwach startowało 32 drużyny dziewcząt oraz 32 drużyny chłopców, które wcześniej wygrały eliminacje gminne /z każdej gminy startowały dwie najlepsze drużyny/.

Drużynę tworzy dziewięciu uczniów reprezentujących klasy IV, V, VI w kategorii dziewcząt na dystansie 9 x 800m, w kategorii chłopców na dystansie 9x1000m. Uczniowie z Siemiechowa od wielu lat w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu gminy, powiatu a nawet województwa odnoszą sukcesy.

Brązowa sztafeta dziewcząt

1.Pres Agnieszka /kapitan/

2.Krzyżak Zuzanna

3.Tabiś Karolina

4.Ozga Aleksandra

5.Śliwa Natalia

6.Gucwa Iwona

7.Martyka Patrycja

8.Sapała Weronika

9.Kubik Paulina

Sztafeta chłopców

1.Śliwa Jacek /kapitan/

2.Gądek Kamil

3.Kwiek Kamil

4.Legutki Eryk

5.Kwiek Bartłomiej

6.Chlipała Kacper

7.Gucwa Piotr

8.Wirchomski Arkadiusz

9.Starzyk Bartłomiej

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy startowali, jako reprezentanci /sportowcy/ naszej szkoły oraz ich rodziców.

NASZE ZAWODNICZKI ZDOBYŁY WICEMISTRZOSTWO POWIATU TARNOWSKIEGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

20142015 img 6264Na obiektach sportowych Unii Tarnów odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji zawodników. Czwórbój lekkoatletyczny to zawody lekkoatletyczne rozgrywane wśród uczniów klas szkoły podstawowej. Szkołę reprezentuje 6 zawodników lub 6 zawodniczek, obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach.

Rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych:

1.Bieg na 60 m ze startu niskiego.

2. Rzut piłką palantową na odległość.

3. Skok w dal na odległość lub skok wzwyż.

4. Bieg na 600 metrów (dziewczęta), 1000 metrów (chłopcy).

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych. Wyniki poszczególnych zawodników są dodawane do siebie. Na wynik zespołu składa się 5 najwyższych wyników.

Drużyna naszych dziewcząt zdobyła wicemistrzostwo Powiatu Tarnowskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Wyniki zawodniczek:

Pres Agnieszka – bieg na 60m /czas 9:68 – 57pkt./; skok w dal - /3,90m – 50pkt./; rzut piłeczką palantową - /41m – 75 pkt./; bieg na 600m - /2:00:98 – 72pkt./ - suma punktów: 254

Krzyżak Zuzanna – bieg na 60m /czas 9:76 – 55pkt./; skok w dal - /4,00m – 54pkt./; rzut piłeczką palantową – 28m – 41 pkt./; bieg na 600m - /2:10:18 – 55pkt./ - suma punktów: 205

Gucwa Iwona– bieg na 60m /czas 10:54 – 35pkt./; skok w dal - /3,90m – 50pkt./; rzut piłeczką palantową - /23m – 30 pkt./; bieg na 600m - /2:12:05 – 52pkt./ - suma punktów: 167

Martyka Patrycja – bieg na 60m /czas 10:09 – 47pkt./; skok w dal - /3,67m – 43pkt./; rzut piłeczką palantową - /17,5m – 19 pkt./; bieg na 600m - /2:09:80 – 56pkt./ - suma punktów: 165

Kwiek Gabriela – bieg na 60m /czas 10:46 – 37pkt./; skok w dal - /3,50m – 57pkt./; rzut piłeczką palantową - /27m – 39 pkt./; bieg na 600m - /2:24:30 – 30pkt./ - suma punktów: 143

Suma punktów drużyny: 934

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy startowali, jako reprezentanci /sportowcy/ naszej szkoły oraz ich rodziców.

SZKOLNY KONKURS „MAM TALENT”

„Ta­lent jest da­rem uni­wer­salnym,

ale pot­rze­ba wiel­kiej od­wa­gi, żeby go wy­korzys­tać.

Nie bój się być najlepszy”. 

Paulo Coelho

         2 VI odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja Konkursu „MAM TALENT”, którego organizatorami były Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej oraz Samorząd Gimnazjum wraz z opiekunkami- p. Iwoną Wiśniowską i p. Martą Pawlik- Włudyka.

         W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Były to występy indywidualne oraz grupowe. Okazuje się, że są w naszej szkole PEREŁKI, które mogliśmy podziwiać podczas prezentacji. Dotyczyły one następujących kategorii: ułożenie kostki Rubika, śpiew, gra na gitarze, kalambury, taniec, śpiew i taniec, gra na perkusji.

         Trójka sprawiedliwych jurorów w składzie: p. Anna Gańczarczyk, p. Basia Kubik i p. Elżbieta Kwaśna wyłoniła czworo najbardziej utalentowanych uczestników. Następnie drogą głosowania przeprowadzonego wśród gorącej i żywo reagującej widowni zostali wybrani laureaci konkursu.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Kuba Bartosik, który wygrał zdecydowaną większością głosów, a widownia wręcz oszalała na jego punkcie i jego gry na perkusji;

II miejsce: Paweł Kwiek, który pięknie zagrał na gitarze;

III miejsce: grupa ZUMBIARY JUNIOR (Julita i Gabrysia Łyszczarz), które zaprezentowały pokaz zumby;

wyróżnienie: Paweł Oleksyk, który w błyskawicznym tempie ułożył kostkę Rubika.

         Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy. Pozostali uczestnicy również dostali drobne upominki.

         Cieszy fakt, że są w naszej szkole uczniowie, którzy, mimo natłoku codziennych obowiązków, potrafią znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji, talentów.        

Zwycięzcom gratulujemy, choć tak naprawdę to wszyscy, którzy dzisiaj zaprezentowali swoje talenty, są zwycięzcami, choćby dlatego, że się odważyli wystąpić przed nami, co - wbrew pozorom - nie jest takie łatwe. Zatem wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Za rok kolejna edycja konkursu, na który już dziś zapraszamy. Zachęcamy do szlifowania swoich umiejętności oraz do nabycia odwagi, by się nimi z nami podzielić.

M.P-W

DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

W poniedziałek, dnia 2 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Dzieci i młodzież z naszej szkoły od dawna czekały z utęsknieniem na ten dzień. Planowane było duże sportowe święto. Impreza miała odbyć się z wielkim rozmachem. Niestety pogoda nie dopisała i pokrzyżowała plany organizatorów. Święto więc w całości musiało odbyć się w hali sportowej. Jednak mimo tej niedogodności panowała świetna atmosfera, a uczniowie doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki.

       Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 przedstawieniem harmonogramu zajęć. Następnym punktem programu były zabawy sportowo-rekreacyjne. Uczniowie zostali zebrani na parkiecie. Wybrano trzy sześcioosobowe zespoły, które reprezentowały klasy IV, V i IV szkoły podstawowej oraz I, II i III gimnazjum, którym towarzyszyli wychowawcy. Pozostali zeszli na bok, gorąco dopingując swoich ulubieńców. Każdą konkurencję czujnym okiem nadzorował główny organizator pan mgr Robert Kraj, który czuwał również nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców. Wszystkich uczestników wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególne dyscypliny sportowe i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca. Należy podkreślić, że przestrzegane były wszystkie zasady sportowej rywalizacji, a także kulturalnego kibicowania.

Pierwszą konkurencją, z którą zmierzyli się uczniowie, było „słodkie jabłuszko”. Próba ta polegała na zjedzeniu jabłka zawieszonego na nitce bez użycia rąk, na czas. Osoba, której zostało najmniej jabłka, wygrywała. Drugim zadaniem był slalom z balonem. Dwójka uczestników musiała pokonać odcinek parkietu z piłką znajdującą się pomiędzy nimi. Która drużyna pierwsza ukończyła wyścig, wygrywała. Następną konkurencją było zbieranie balonów. Uczestnicy mieli za zadanie zebrać jak najwięcej balonów z zawiązanymi oczami, będąc kierowanymi jedynie przez innych zawodników. Kolejną konkurencją był bieg w workach. Każda drużyna stanęła do wyścigu, gdzie uczestnicy, skacząc w workach, musieli pokonać wyznaczony odcinek parkietu. Następnym zadaniem była „sterta butów”. Zawodnicy złożyli swoje buty, które potem zostały wymieszane. Następie kolejni zawodnicy biegli do sterty, gdzie mieli znaleźć swoje buty i ubrać je (nie było konieczności wiązania ich). Ostatnią konkurencją były „mega kręgle”. Na dno butelek po wodzie mineralnej nalano wody. Następnie ustawiono je w rzędzie, a startujący zawodnicy mieli za zadanie strącić jak najwięcej kręgli.

        Na ten dzień zaplanowano jeszcze więcej konkurencji, takich jak „napełnij butelkę” czy „kto ma więcej piegów”. Niestety nie odbyły się one przez złe warunki pogodowe. Wszystkie konkurencje były punktowane następująco: 1 miejsce – 3pkt., 2 miejsce – 2pkt., 3 miejsce – 1pkt. Nowatorskim projektem było wprowadzenie punktowania „aktywności ruchowej klasy” czyli przeliczania na punkty procentowego udziału klasy w zawodach. Przykładowo jeśli wystartowało 100% klasy przyznawano 10pkt., a jeśli 10% - 1pkt. Po niezwykle emocjonującej i wyrównanej rywalizacji podium wyglądało następująco:

1.Klasa II gimnazjum.

2.Klasa III gimnazjum.

3.Klasa I gimnazjum.

         Kolejnym punktem programu był mecz „matki na córki”. Przed rozpoczęciem rozgrywki przeprowadzono dokładną rozgrzewkę, aby uniknąć nieprzyjemnych kontuzji wśród uczestniczek. Po zajęciu pozycji przez zawodniczki rozpoczęto rywalizację. Był to mecz przede wszystkim rekreacyjny i przyjacielski. Wszystkie braki techniczne po jednej i drugiej stronie wynagradzała świetna atmosfera. Po zaciętej walce mecz zakończył się remisem 1:1. Spotkanie podsumowano koleżeńskim podaniem dłoni przez obie drużyny.

        Po tym odbył się turniej dziewczęcej koszykówki. W pierwszym meczu zagrała drużyna klasy piątej na klasę czwartą. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem klasy piątej (12:0). W drugim meczu zaprezentowały się składy klasy szóstej na pierwszą gimnazjum. Po emocjonującej rywalizacji wygrana przypadła uczennicom klasy szóstej (14:2).

         Ostatnim punktem programu był turniej piłki nożnej. Zaprezentowali się w nim uczniowie gimnazjum. W pierwszym meczu spotkały się reprezentacje klasy pierwszej i trzeciej gimnazjum. Było to niezwykle interesujące spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem klasy trzeciej (4:1). W kolejnym spotkaniu wzięły udział klasa pierwsza i druga. Rywalizację wygrała klasa druga (2:1). W ostatnim meczu spotkały się klasa druga i trzecia. Po zaciętej walce laur zwycięstwa przypadł klasie trzeciej (4:2). Cały turniej zakończył się zwycięstwem reprezentacji klasy III gimnazjum w składzie: Kochan Krystian, Wietecha Arkadiusz, Kiełbasa Paweł i Jurkiewicz Konrad.

         Po zakończeniu rozgrywek odbyło się rozdanie nagród, którymi były zdrowe owoce i sok. Za szczególne zaangażowanie w rywalizację zostali wyróżnieni: w klasie I gimnazjum- Paweł Kwiek i Dawid Kwiek, w klasie II gimnazjum- Mateusz Ludwiński i Mateusz Jucha, w klasie III gimnazjum- Paweł Kiełbasa i Karolina Morys. O godz. 13:00 wszyscy w szampańskich nastrojach udali się do domów.        

Joanna Gądek

Dzień brytyjski w naszej szkole

20132014 img 66755 czerwca 2014r. w naszej szkole miała miejsce prezentacja projektu Dzień brytyjski
w szkole polskiej
. Celem projektu było rozwijanie poczucia tolerancji oraz szacunku do spuścizny
i kultury Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Zjednoczonego Królestwa, kształtowanie postaw proeuropejskich oraz poznanie środowiska geograficznego, historii, kultury i tradycji Wielkiej Brytanii. Uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej przez 2 miesiące przygotowywali zagadnienia z ww. zakresów, a wyniki swoich działań zaprezentowali podczas akademii.

Całą uroczystość poprowadzili Harry Potter i Hermiona (w tych rolach wystąpiły Julita Grzyb oraz Aleksandra Hadalska), którzy dzięki pomocy Sherlocka Holmsa (Mateusz Gądek) oraz Doktora Watsona (Bartłomiej Pierzchała) przenieśli zgromadzonych gości do Londynu i odkryli najważniejsze fakty dotyczące Zjednoczonego Królestwa. Rozpoczynając od podstawowych informacji dotyczących położenia geograficznego, zaludnienia, podziału politycznego, ustroju, systemu monetarnego, religii podążaliśmy za naszymi bohaterami, by poznać stereotyp Brytyjczyków i przysłuchać się ich typowej rozmowie o pogodzie, przyjrzeć się zwyczajom najważniejszych świąt, przypomnieć sobie sylwetki znanych na całym świecie brytyjskich odkrywców, wynalazców, naukowców, polityków, posłuchać muzyki w wykonaniu niezapomnianych zespołów The Beatles, Queen czy Spice Girls oraz królującej obecnie Adele, poznać znanych brytyjskich zawodników sportowych, a także zobaczyć najważniejsze zabytki Londynu i charakterystyczne elementy londyńskiego krajobrazu.

Uczniowie rzetelnie zaangażowali się w realizację przydzielonych zadań, które złożyły się na wspaniałe widowisko i nietypową lekcję nie tylko języka angielskiego, ale także lekcję tolerancji
i szacunku dla obcej kultury.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l