Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

Dzień brytyjski w naszej szkole

20132014 img 66755 czerwca 2014r. w naszej szkole miała miejsce prezentacja projektu Dzień brytyjski
w szkole polskiej
. Celem projektu było rozwijanie poczucia tolerancji oraz szacunku do spuścizny
i kultury Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Zjednoczonego Królestwa, kształtowanie postaw proeuropejskich oraz poznanie środowiska geograficznego, historii, kultury i tradycji Wielkiej Brytanii. Uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej przez 2 miesiące przygotowywali zagadnienia z ww. zakresów, a wyniki swoich działań zaprezentowali podczas akademii.

Całą uroczystość poprowadzili Harry Potter i Hermiona (w tych rolach wystąpiły Julita Grzyb oraz Aleksandra Hadalska), którzy dzięki pomocy Sherlocka Holmsa (Mateusz Gądek) oraz Doktora Watsona (Bartłomiej Pierzchała) przenieśli zgromadzonych gości do Londynu i odkryli najważniejsze fakty dotyczące Zjednoczonego Królestwa. Rozpoczynając od podstawowych informacji dotyczących położenia geograficznego, zaludnienia, podziału politycznego, ustroju, systemu monetarnego, religii podążaliśmy za naszymi bohaterami, by poznać stereotyp Brytyjczyków i przysłuchać się ich typowej rozmowie o pogodzie, przyjrzeć się zwyczajom najważniejszych świąt, przypomnieć sobie sylwetki znanych na całym świecie brytyjskich odkrywców, wynalazców, naukowców, polityków, posłuchać muzyki w wykonaniu niezapomnianych zespołów The Beatles, Queen czy Spice Girls oraz królującej obecnie Adele, poznać znanych brytyjskich zawodników sportowych, a także zobaczyć najważniejsze zabytki Londynu i charakterystyczne elementy londyńskiego krajobrazu.

Uczniowie rzetelnie zaangażowali się w realizację przydzielonych zadań, które złożyły się na wspaniałe widowisko i nietypową lekcję nie tylko języka angielskiego, ale także lekcję tolerancji
i szacunku dla obcej kultury.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l