Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

WYCIECZKA DO CHORZOWA

20132014 phoca thumb l img 581620800x6001Dnia 29 kwietnia 2014r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z opiekunkami: Panią Ireną Salamon, Panią Małgorzatą Majka oraz Panią Martą Pawlik- Włudyka udali się na Śląsk i zwiedzili jedno z ważniejszych miast w tym regionie - Chorzów.

Pierwsze kroki młodzież skierowała do Planetarium Śląskiego im. Mikołaja Kopernika, które jest największym i najbardziej znanym obserwatorium astronomicznym w Polsce. Tam uczestniczyła w zajęciach z astronomii. W ciągu kilkunastu minut uczniowie przeżyli kalendarzowy rok, obserwując wędrówkę Słońca po niebie w czterech porach roku, jego wschody i zachody, poznali lub odświeżyli sobie następstwa ruchu obiegowego i obrotowego, nauczyli się rozpoznawać gwiazdozbiory i poznali historię niektórych z nich. Później wszyscy przeszli do pomieszczenia z rozsuwanym dachem, czyli obserwatorium, w którym znajduje się największa w Polsce luneta soczewkowa o 30-centymetrowym obiektywie. Pan przewodnik objaśnił zasady jej działania, a następnie zaproponował obejrzenie powiększonego przez nią słońca! Niestety, pogoda w tym momencie zawiodła.

Na szczęście słońce dopisało w dalszej części wycieczki, wtedy gdy wycieczkowicze podążyli na spotkanie z naturą do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie, przemierzając ścieżki trzeciego pod względem wielkości ZOO w Polsce, podziwiali przedstawicieli różnych gatunków zwierząt oraz roślin. Niemałą atrakcją cieszyła się także Kotlina Dinozaurów z betonowymi rekonstrukcjami szesnastu z nich.

Ostatnim punktem programu, który okazał się chyba największą frajdą, była niezapomniana i przyprawiająca niektórych uczestników wycieczki o szybsze bicie serca, przejażdżka kolejką linową „Elka” działającą na terenie Parku Śląskiego, z perspektywy której można było podziwiać piękne widoki.

Wycieczka miała charakter edukacyjno- rekreacyjny, na pewno można zaliczyć ją do udanych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l