Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

WYJAZD DO KINA „PROMIEŃ” W TUCHOWIE NA FILM PT. „KAMIENIE NA SZANIEC”

20132014 dsci4714W dniu 12 marca odbyła się w naszej szkole wycieczka do kina na projekcję filmu pt. „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego. Wzięli w niej udział uczniowie klas: VI, I, II i III gimnazjum.

Film ten to adaptacja (odbiega od literackiej wersji), napisanej jeszcze w trakcie okupacji niemieckiej, książki znanego działacza harcerskiego Aleksandra Kamińskiego. Opowiada on o losach okupacyjnych pokolenia, które w momencie wybuchu II wojny światowej wchodziło dopiero w okres dorosłości - tzw. pokolenia Kolumbów. Głównymi jego bohaterami są autentyczne postacie trojga warszawskich działaczy Szarych Szeregów: Jana Bytnara, ps. Rudy, Macieja Aleksego Dawidowskiego, ps. Alek oraz Tadeusza Zawadzkiego, ps. Zośka. Akcja filmu toczy się wokół kształtowania się Szarych Szeregów, działalności konspiracyjnej głównych bohaterów oraz późniejszego aresztowania i odbicia Rudego podczas akcji pod Arsenałem.

Atutami tego filmu są: wszelkie sceny batalistyczne, wciągająca fabuła, efekty specjalne oraz doskonale dobrana obsada aktorska. Film wzbudził duże emocje i dostarczył nam wielu niesamowitych wrażeń.

Nasz wyjazd na ten seans przyczynił się do propagowania wartości patriotycznych, z pewnością był żywą lekcją historii oraz pozwolił nam poznać życie w okupowanej Warszawie i zrozumieć, jaką cenę młodzi ludzie ponosili  w walce za wolną Ojczyznę. Pozwolił też lepiej zrozumieć lekturę trzecioklasistom, którzy właśnie ją opracowują.

Dziękujemy Pani Marcie Pawlik- Włudyka oraz Pani Iwonie Wiśniowskiej za zorganizowanie wyjazdu do kina na ten wzruszający film.

Monika K.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l