Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

„ŚRODKI STYLISTYCZNE W LITERATURZE”

20132014 cam0004528 II zawitali do nas aktorzy Agencji Artystycznej Pro Art Krak z Krakowa i zaprezentowali, ambitnej i chętnie chłonącej wiedzę części uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawienie pt. „Środki stylistyczne w literaturze”.

Głównymi pomysłodawcami i wykonawcami przedsięwzięcia byli panowie Wojciech Habela i Jacek Lecznar. W bardzo ciekawy, przystępny i zabawny sposób, wykorzystując gest, mimikę, rekwizyty i muzykę oraz wybranych uczniów z naszej szkoły, przedstawili wiadomości na temat różnorodnych środków stylistycznych, m.in.: epitetu, metafory, apostrofy, anafory, epifory, uosobienia, animizacji… Każdy środek stylistyczny został przedstawiony oraz wytłumaczony na przykładach wybranych dzieł literatury polskiej.

Do niniejszego przedstawienia zostali zaangażowani uczniowie: Natalka W., Paulina M., Mateusz G. oraz Kacper B. Swoje role odegrali wyśmienicie, za co zostali nagrodzeni brawami. Widowni zdecydowanie najbardziej podobał się Kacper. Doskonale wywiązał się z powierzonego mu zadania. Jeszcze raz duże brawaJ

To artystyczne przedsięwzięcie, łącząc przyjemne z pożytecznym, okazało się dla uczniów naszej szkoły świetną „żywą” lekcją, która pozwoliła w niebanalny sposób powtórzyć oraz zweryfikować zdobytą już wcześniej wiedzę. Miejmy nadzieję, że od dziś w wypracowaniach pojawiać się będzie wiele ciekawych metafor, epitetów, animizacji i innych środków czyniących nasze wypowiedzi piękniejszymi.

MW

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l