SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2018/2019

Liga Niezwykłych Umysłów

W IMS koszykarki z Siemiechowa najlepsze w półfinale powiatowym

20132014 img 5159Nasze zawodniczki zajęły I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (IMS) w koszykówce dziewcząt w Czermnej. Tym razem do licznych trofeów sportowych naszej szkoły – uczennice dodały kolejny sukces wygrywając rywalizację w tzw. „grupie południe” tj. rejon Tuchów, Zakliczyn, Ciężkowice, Ryglice, Szerzyny, Rzepiennik Strzyżewski, Pleśna, Gromnik.

Nasze zawodniczki zaprezentowały w turnieju świetne przygotowanie techniczne, taktyczne oraz motoryczne pomimo dużej przewagi wzrostu przeciwniczek. To zawodniczki z Siemiechowa dominowały w rywalizacji sportowej. W fazie grupowej w pierwszym meczu pokonały Rzepiennik Biskupi 23:6, następnie pokonały Zakliczyn 14:5 oraz Szerzyny 17:6.

W finale pokonały drużynę z Zalasowej 18:14, pomimo tego że zawodniczki z przeciwnej drużyny specjalizują się w treningu koszykarskim i występują w rozgrywkach ligowych. Tym większy jest to dla naszej drużyny sukces.

Świetny występ w turnieju zanotowała Pres Agnieszka, która z dużą swobodą mijała przeciwniczki i zdobywała cenne punkty.

Wygrywając rywalizację w Czermnej nasze zawodniczki uzyskały awans do finału powiatowego.

Skład drużyny: Pres Agnieszka (kapitan), Krzyżak Gabriela, Kwiek Gabriela, Gucwa Iwona, Tabiś Monika, Jeż Paulia, Krzyżak Zuzanna, Tabiś Karolina, Guzik Aleksandra, Korzeniowska Gabriela, Śliwa Natalia, Smosna Katarzyna.

Trener mgr Robert Kraj

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy startowali jako reprezentanci /sportowcy/ naszej szkoły oraz ich rodziców.

nowa era komputera

Rekrutacja 2019/2020

katechizm bierzmowanych