SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2018/2019

Liga Niezwykłych Umysłów

Czy umiemy udzielić I pomocy???

20132014 img 5189W dniu 24 stycznia w naszej szkole miał miejsce kurs I pomocy połączony z zajęciami praktycznymi w reagowaniu podczas zagrożenia życia lub zdrowia człowieka. Kurs poprowadził pan Grzegorz – ratownik medyczny z Brzeska wraz z uczniami z profilu ratownictwa medycznego z LO w Gromniku. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na tych zajęciach przećwiczyli wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej wraz z wezwaniem karetki i rozmowę z dyspozytorem, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej oraz udzielenie pomocy podczas zadławienia. Nasza młodzież szkolna miała również okazję zobaczyć defibrylator i przećwiczyć z jego pomocą udzielenie I pomocy.

Na koniec tego kursu pan Ratownik przeprowadził mały quiz o I pomocy. Uczniowie wychodzili zadowoleni, cieszyli się, że mogli uczestniczyć w tym kursie, a zdobytą wiedzę obiecali wykorzystać w życiu. Oby tylko nie musieli!

nowa era komputera

Rekrutacja 2019/2020

katechizm bierzmowanych