Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

Czy umiemy udzielić I pomocy???

20132014 img 5189W dniu 24 stycznia w naszej szkole miał miejsce kurs I pomocy połączony z zajęciami praktycznymi w reagowaniu podczas zagrożenia życia lub zdrowia człowieka. Kurs poprowadził pan Grzegorz – ratownik medyczny z Brzeska wraz z uczniami z profilu ratownictwa medycznego z LO w Gromniku. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na tych zajęciach przećwiczyli wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej wraz z wezwaniem karetki i rozmowę z dyspozytorem, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej oraz udzielenie pomocy podczas zadławienia. Nasza młodzież szkolna miała również okazję zobaczyć defibrylator i przećwiczyć z jego pomocą udzielenie I pomocy.

Na koniec tego kursu pan Ratownik przeprowadził mały quiz o I pomocy. Uczniowie wychodzili zadowoleni, cieszyli się, że mogli uczestniczyć w tym kursie, a zdobytą wiedzę obiecali wykorzystać w życiu. Oby tylko nie musieli!

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l