SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2018/2019

Liga Niezwykłych Umysłów

Nasze Koszykarki Mistrzyniami Gminy!!!

20132014 cimg3838Od wielu lat nasi uczniowie odnoszą sukcesy w koszykówce na arenie zawodów gminnych i powiatowych. W tym roku uczennice szkoły podstawowej również kontynuują chlubną tradycję wcześniejszych roczników. W świetnym stylu, prezentując bardzo dobre przygotowanie koszykarskie zdobyły Mistrzostwo Gminy Gromnik i awansowały do półfinału powiatowego, który odbędzie się w Ciężkowicach.

Widowiskowa gra zawodniczek, świetne zwody szczególnie „pivot” w wykonaniu Agnieszki Pres, bardzo skuteczna gra pod koszem Moniki Tabiś i Krzyżak Gabrieli ps „Johny” oraz różne rozwiązania taktyczne to firmowy znak drużyny z Siemiechowa.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej przepisy w koszykówkę są szczególnym utrudnieniem dla małych szkół – takich jak nasza. W grze uczestniczy skład 5-osobowy, zespół musi liczyć 10-12 zawodników z jednej szkoły - w pierwszej i drugiej kwarcie występują dwie różne „piątki” zawodników (zmiana 11 lub 12 zawodnika jest możliwa tylko w przypadku kontuzji lub piątego przewinienia bez prawa do zmiany powrotnej – jeśli zespół liczy 10 zawodników kończy kwartę w osłabionym składzie), w trzeciej i czwartej kwarcie grają dowolni zawodnicy.

 

Skład drużyny: Pres Agnieszka (kapitan), Krzyżak Gabriela, Kwiek Gabriela, Gucwa Iwona, Tabiś Monika, Jeż Paulia, Krzyżak Zuzanna, Tabiś Karolina, Guzik Aleksandra, Śliwa Natalia, Ozga Aleksandra, Smosna Katarzyna.

Trener mgr Robert Kraj

Najlepszym zawodnikiem turnieju została wybrana uczennica naszej szkoły Pres Agnieszka.

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy startowali, jako reprezentanci /sportowcy/ naszej szkoły oraz ich rodziców.

nowa era komputera

Rekrutacja 2019/2020

katechizm bierzmowanych