Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

20132014 zyj zmacznie i zdrowoW tym roku szkolnym klasa I gimnazjum bierze udział w IV edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Organizatorem akcji jest marka WINIARY, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Działania objęły patronatem honorowym: Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych.

Program „Żyj smacznie i zdrowo” ma za zadanie przypomnienie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz zachęcenie do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków.

Po zgłoszeniu do programu koordynator otrzymał bezpłatny zestaw dydaktyczny, w którego skład wchodzą:     12 gotowych scenariuszy lekcyjnych na temat zdrowego odżywiania, ekologii oraz niemarnowania żywności, CD z materiałami edukacyjnymi, 14 plakatów (7 drukowanych i 7 elektronicznych) i 99 planszy edukacyjnych (30 drukowanych i 69 elektronicznych), 3 filmy edukacyjne, książeczki kulinarne dla każdego ucznia zawierające przepisy na smaczne i proste dania dla gimnazjalistów.

W ramach akcji podejmowana jest i będzie w dalszym ciągu ważna społecznie tematyka marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody.

Uczniowie biorą udział w lekcjach przeprowadzonych w oparciu o dostarczone przez organizatora materiały. Na ich podstawie przygotują się do konkursu na plakat społeczny, film społeczny oraz wydarzenie społeczne nawiązujące do celów programu.

Koordynatorem programu szkolnego jest Pani Marta Pawlik- Włudyka.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l