SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2018/2019

Liga Niezwykłych Umysłów

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

20 XII 2013r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowała ją młodzież z klas I oraz III gimnazjum pod czujnym okiem pani Marty Pawlik- Włudyka, pani Małgorzaty Majka oraz pani Anny Gańczarczyk.

Była to nietypowa akademia; gdyż złożyły się na nią: przedstawienie uświadamiające ludziom, że Boże Narodzenie to nie tylko zewnętrzna otoczka, na którą składają się: zakupy, prezenty, fryzjer, przygotowania…; jasełka przybliżające okoliczności, w jakich narodziło się Dzieciątko Boże; recytacja bardzo wymownych wierszy oraz śpiew kolęd a także piosenek tematyczne związanych ze świętami. Ważnym elementem tej uroczystości było podzielenie się opłatkiem z nauczycielami, przybyłymi gośćmi, koleżankami i kolegami, jak również złożenie życzeń.

Uczniowie spisali się na medal, doskonale wcielili się w swoje role, dzięki czemu mogliśmy lepiej zrozumieć przesłanie akademii. Myślę, że pomogła ona nam przygotować się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

MW

nowa era komputera

Rekrutacja 2019/2020

katechizm bierzmowanych