Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

ŚLUBOWANIE KLASY I GIMNAZJUM

„Więcej warte jest nabycie mądrości niż złota,
a cenniejsze jest nabycie rozumu niż srebra”.

 20132014 dsci4623Powyższe słowa biblijne przyświecały nam uczniom klasy I gimnazjum podczas ślubowania, które miało miejsce dnia 7 listopada. Ta uroczystość odbyła się o 10:00 w hali sportowej w Siemiechowie. Nasza wychowawczyni, Pani Marta PawlikWłudyka, przygotowała nas do, jakże ważnej dla nas, uroczystości. Za co serdecznie dziękujemy!

Na początku wygłosiliśmy wiersze, zaśpiewaliśmy piosenki traktujące o obowiązkach, jakie spoczywają na nas uczniach gimnazjum. Następnie chcieliśmy przystąpić do aktu ślubowania, niestety przewodnicząca Samorządu uczniowskiego Karolina Morys nie pozwoliła nam na to, zaznaczając, że najpierw zgodnie z tradycją musimy przejść kilka prób. Dodała przy tym, że dopiero gdy przejdziemy je pomyślnie, będziemy mogli złożyć ślubowanie.

Na szczęście mieliśmy tylko trzy zadania. Ponieważ życie szkolne nie bywa zawsze różowe, żeby nas wzmocnić, starsze koleżanki przygotowały dla nas specjalny napój sok z cytryny, który musieliśmy wypić. Trzeba przyznać, że śmiesznie wyglądaliśmy, mając wykrzywione miny. W drugim zadaniu osłodziliśmy sobie życie szkolne, zjadając kanapkę z miodem. Przy ostatnim zadaniu było najzabawniej. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego rozdała nam kartki, na których umieszczono tekst piosenki pt. ,,Pierwszaki nie płaczą”. Na nasze nieszczęście musieliśmy ją wszyscy razem zaśpiewać na dowolnie wybraną melodię. Potraktowaliśmy to jak dobrą zabawę, z której wszyscy się śmiali.

Następnie przeszliśmy do bardziej oficjalnej i najważniejszej części akademii, a mianowicie do ślubowania. Ślubowaliśmy godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu, w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę nad poszerzaniem wiedzy i umiejętności, dbać o honor szkoły i współtworzyć jej autorytet, okazywać szacunek nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim ludziom, troszczyć się o mienie szkoły i jej estetyczny wygląd, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować poglądy i przekonania innych, przeciwstawiać się objawom wulgarności i brutalności, być dobrym Polakiem i obywatelem.

Następnie Pan Dyrektor mgr Józef Marszałek wygłosił krótkie przemówienie, dokonał aktu pasowania, a potem wręczył nam dyplomy na pamiątkę. W ramach wdzięczności i z uśmiechem na twarzy wręczyliśmy Panu Dyrektorowi dowód naszej przynależności do społeczności gimnazjalnej tekst ślubowania potwierdzony naszymi podpisami. Mamy nadzieję, że stworzyliśmy nową tradycję naszej szkoły.

My, uczniowie klasy I gimnazjum – składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie nas do wspólnego grona gimnazjalistów. Staniemy na wysokości zadania, jakie stawia nam przynależność do społeczności uczniowskiej i nie zawiedziemy nadziei w nas pokładanych. Od teraz – prawdziwi już gimnazjaliści – serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi, Wychowawcom i Nauczycielom za trud wychowawczy i wyrozumiałość.

Ta uroczystość przyjęcia nas w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej na zawsze zostanie w naszej pamięci.

Natalia Wróbel

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l