Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

WITAJ SZKOŁO!

"Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem..."

         Dnia 2 września 2013r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014.

            Najpierw miała miejsce Msza Święta, którą odprawił proboszcz parafii ks. mgr Bogdan Więcek. Później cała społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi zgromadziła się w hali sportowej. Tutaj wszystkich zebranych przywitał Dyrektor Szkoły – Pan mgr Józef Marszałek. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Gromnik– Pan mgr Bogdan Stasz, który zachęcał uczniów do solidnej i systematycznej nauki, zapewniając, że na pewno zaowocuje ona w przyszłości. Z dumą wspomniał o wznowieniu budowy szkoły. Pogratulował uczniom i szkole sportowych osiągnięć oraz przypomniał jak ważną rolę aktywność fizyczna spełnia w życiu młodych ludzi. Życzył też wszystkim samych sukcesów, satysfakcji, by każdy dzień pracy w nowym roku szkolnym był dniem radosnym i optymistycznym.

            Inaugurację roku szkolnego uświetnił krótki program artystyczny (przygotowany przez Panią mgr Elżbietę Iwaniec, dekorację przygotowała Pani mgr Małgorzata Miłkowska), na który złożyły się piosenki oraz wiersze o tematyce już szkolnej i jeszcze wakacyjnej. Uczniowie swoim występem wprowadzili zgromadzonych      w szczególny nastrój, wspominając wrzesień sprzed 74 lat, kiedy to ławki nie doczekały się uczniów. Uświadomiło to zgromadzonym uczniom, jak ważne są warunki, w jakich się dorasta, zdobywa wiedzę, realizuje marzenia.

Prezentacja wychowawców oraz życzenia sukcesów w nauce złożone przez dyrektora szkoły zakończyły część oficjalną, po której uczniowie, rodzice i wychowawcy udali się do klas na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym.

Pierwszy dzwonek dla wychowanków Zespołu Szkół w Siemiechowie rozlegnie się już jutro i na dobre rozpocznie czas nauki. Na pocieszenie można dodać, że już za 10 miesięcy czekają nas kolejne wakacje.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l