Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

KONKURS „MAM TALENT” W ZESPOLE SZKÓŁ W SIEMIECHOWIE

„Ta­lent jest da­rem uni­wer­salnym,

ale pot­rze­ba wiel­kiej od­wa­gi, żeby go wy­korzys­tać.

Nie bój się być najlepszy”. 

Paulo Coelho

 

 20142015 sam 1293        2 VI odbyła się w naszej szkole druga edycja Konkursu „MAM TALENT”, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski Gimnazjum Publicznego w Siemiechowie.

         W konkursie wzięło udział 21 uczestników. Były to występy indywidualne oraz grupowe. Okazuje się, że są w naszej szkole PEREŁKI, które mogliśmy podziwiać podczas prezentacji. Uczniowie zaprezentowali bardzo szeroki wachlarz talentów, dotyczyły one następujących kategorii: śpiew; gra na: gitarze, flecie, skrzypcach; rysowanie; recytacja; kręcenie hula- hop; kabaret.

         Jurorzy w składzie: Pan Dyrektor mgr Józef Marszałek, Pani Bożena Kwiek, Pani Beata Łyszczarz oraz Pani Wioletta Krzyżak mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia, gdyż uczestników było dużo, a poziom reprezentowanych talentów był bardzo zróżnicowany i na wysokim poziomie. Po długich obradach udało się jednak wyłonić zwycięzców.

Wyniki niniejszego konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: grupa teatralna „Rozczochrani”, która przedstawiła trawestację II części „Dziadów”,

II miejsce: Amelia Burnat, która zaśpiewała piosenkę „O mnie się nie martw”,

III miejsce: Grzegorz Krzyżak, który pochwalił się talentem plastycznym,

wyróżnienie:
Patrycja Sołtys (gra na organach), Paweł Kwiek (gra na gitarze), Zuzanna Maciak (recytacja) oraz Julita Grzyb (kręcenie hula- hop).

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy. Pozostali uczestnicy również dostali upominki.

         Cieszy fakt, że są w naszej szkole uczniowie, którzy, mimo natłoku codziennych obowiązków, potrafią znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji, talentów. Zwycięzcom gratulujemy, choć tak naprawdę to wszyscy, którzy zaprezentowali swoje talenty, są zwycięzcami, choćby dlatego, że się odważyli wystąpić przed nami, co - wbrew pozorom - nie jest takie łatwe. Zatem wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Za rok kolejna edycja konkursu, na który już dziś zapraszamy. Zachęcamy do szlifowania swoich umiejętności oraz do nabycia odwagi, by się nimi z nami podzielić.

M.P-W

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l