Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole

20142015 20141218 1302411Miesiąc grudzień jest szczególnym czasem, bowiem czekamy na święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole był to okres intensywnej pracy, gdyż przygotowywaliśmy się do świąt w szczególny sposób.

W tym czasie odbywały się ciekawe lekcje, podczas których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o tradycjach i zwyczajach wigilijnych oraz bożonarodzeniowych, śpiewali kolędy i pastorałki, wykonywali ozdoby świąteczne i wreszcie pięknie dekorowali swoje klasopracownie małymi choinkami czy stroikami, by stworzyć świąteczny, magiczny nastrój i przygotować się do wspólnej wigilii. Najpierw odbywały się wigilie klasowe, podczas których uczniowie i wychowawcy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, jedli tradycyjne (zdarzały się i mniej tradycyjne) potrawy wigilijne, przygotowane z pomocą rodziców, śpiewali kolędy i rozmawiali o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Później, tj. 18 grudnia 2014 r. miała miejsce akademia dla całej społeczności szkolnej. W tym roku montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas V i II oraz wybrani uczniowie z klasy VI szkoły podstawowej pod opieką wychowawców: pani Eweliny Sowy i pani Kazimiery Szafraniec oraz pani Bożeny Kwiek. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny prowadzony przez panią Annę Gańczarczyk.

Podczas akademii uczniowie przedstawili okoliczności, w jakich dwa tysiące lat temu przyszedł na świat Jezus Chrystus, recytowali piękne świąteczne wiersze, śpiewali nastrojowe kolędy i pastorałki. Motywem przewodnim tegorocznej uroczystości było przypomnienie polskich, bogatych w treść religijną tradycji wigilijnych i bożonarodzeniowych. Na koniec, w miłej i rodzinnej atmosferze, wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się przy tym opłatkiem.

Podniosłą atmosferę świąteczną w sali gimnastycznej stworzyła odpowiednia dekoracja, wykonana przy współpracy z panią Barbarą Kubik, mamą uczennicy klasy V, która chętnie pomaga nam w artystycznych przedsięwzięciach.

Ponadto podczas spotkania bożonarodzeniowego dyrektor szkoły, pan Józef Marszałek wręczył uczniom nagrody i dyplomy, które zdobyli w ostatnim czasie w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Tym miłym akcentem zostaliśmy wprowadzeni w okres świętowania, który w tym roku szczególnie wydłużył się.

                                                                                                                        E. Sowa

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l