Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

„Co ja uczynić mam Polsko dla Ciebie.

Ja, com nie walczył przeciwko niewoli”?

10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez gimnazjalistów pod opieką p. Marty Pawlik- Włudyki.

20142015 img 20141110 122453Była to piękna i wymowna w treści oraz przekazie lekcja żywej historii, podczas której przybliżono w bardzo obrazowy sposób losy naszej Ojczyzny (w Jej rolę znakomicie wcieliła się Iwona Gucwa); od momentu I rozbioru do wyczekiwanej przez Polaków przez 123 lata chwili odrodzenia się naszego państwa.

Mogliśmy zobaczyć i podziwiać na naszej „scenie” szkolnej gimnazjalistów sugestywnie i w bardzo przejmujący sposób grających role zaborców, powstańców, żołnierzy, ale także polskich księży, nauczycieli, rodziców, którzy, pomimo zakazów polskiej mowy, krzewili i pielęgnowali dziedzictwo polskie, wspierali naród polski w walce z zaborcą.

Scenkom towarzyszyły podkłady muzyczne potęgujące nastrój trwogi, grozy, smutku i wreszcie- radości. Pełne ekspresji były również recytowane przez uczniów wiersze o wymowie patriotycznej.

Piękny śpiew naszego chóru szkolnego pod opieką p. Anny Gańczarczyk dopełnił uroczystego nastroju tej lekcji historyczno - patriotyczno - religijnej.

Oby jak najwięcej takiego angażowania dzieci i młodzieży w kultywowanie i propagowanie pięknej, choć bolesnej, historii Polski. Nie można jej zamykać w podręcznikach, salach muzealnych - ona musi być obecna w naszym życiu, z niej trzeba czerpać siłę i mądrość, bo naród bez historii staje się powoli martwym narodem.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l