Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA I RAJD PIESZY DO „CHATY POD WAŁEM” W LICHWINIE

20142015 cam00679W tradycję naszej szkoły wpisała się coroczna wycieczka do Łowczówka. W tym roku szkolnym odbyła się ona 8 października. Wyruszyliśmy o godzinie 8.00. Do Łowczówka udaliśmy się autobusem. Następnie przeszliśmy na cmentarz wojenny nr 171 - Łowczówek - zwany także Cmentarzem Legionistów Polskich w Łowczówku. Zapaliliśmy znicze na grobach legionistów, złożyliśmy kwiaty, później wspólnie pomodliliśmy się. Z kolei miała miejsce piękna lekcja historii wzbogacona wykładem pana Grzegorza Kierońskiego, który przybliżył nam przebieg bitwy pod Łowczówkiem (stoczonej przez I- szą Brygadę Legionów walczącą po stronie Austro-Węgier z Rosjanami w  dniach 24-25 grudnia 1914r.)

Później pieszo przeszliśmy do Lichwina. Niektórzy narzekali na długą trasę. To znak, że trzeba pomyśleć o wyrobieniu kondycji. Zatrzymaliśmy się w gospodarstwie agroturystycznym „Chata pod Wałem”. Jest to malownicze, piękne miejsce, w którym można miło spędzić czas. Zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla, aby nabrać siły na dalszą, jakże daleką, drogę. Poza tym mogliśmy zagrać w kręgle, pohuśtać się na huśtawkach lub w hamakach, zagrać w siatkówkę oraz podziwiać piękne widoki z Placu widokowego.

            Czas przeznaczony na rozrywkę szybko minął i trzeba było zbierać się do drogi. Trasę z Lichwina do Siemiechowa pokonaliśmy pieszo. Szło się bardzo dobrze. Pogoda w tym roku naprawdę dopisała, było ciepło i przede wszystkim nie padało.

Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Był to czas wspólnie spędzony z kolegami, koleżankami, nauczycielami (p. Martą Pawlik- Włudyką, p. Elżbietą Kwaśną i p. Grzegorzem Kierońskim) czas na rozmowy, bliższe poznanie się, zintegrowanie, ale też wartościowa chwila dla zdrowia i naszej kondycji oraz wspaniała lekcja historii.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l