Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Dzień Dziecka w klasach początkowych.

20152016 kolaz 1Żeby Dzień Dziecka był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności. Poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy, lubimy, bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność, bo lubimy spędzać z nimi czas.
            Dnia 1.06.2016 r. odbył się dzień dziecka dla klas I-III . Każdy, kto twierdzi, że w dzisiejszych czasach dzieci potrafią spędzać czas tylko w świecie wirtualnym, jest w dużym błędzie.  Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się w środę. Pogoda dopisała w stu procentach i słońce nie zaszło za chmury nawet na moment.


Wszystkie działania przewidziane na ten dzień koncentrowały się na zabawie, ze szczególnym zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, dobrej atmosfery, których omówieniem zajmowali się wychowawcy klas. Dzieci rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach, które prowadzili nauczyciele. 20152016 kola 2r

Najciekawszym i najbardziej wesołą zabawą okazała się „Mumia”. Pięcioosobowe drużyny miały za zadanie owinąć papierem toaletowym jedną osobę. Śmiechu i radości nie było końca….

Zadania, mimo że humorystyczne, były trudne. Jednak uczniowie spisali się na medal! Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym zadaniem było przeciąganie liny. Drużyny dawały z siebie wszystko, co widać na poniższych zdjęciach.

 

 

20152016 kolaz 3W przerwach pomiędzy poszczególnymi atrakcjami uczniowie mieli poczęstunek- kiełbaski z grilla ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Bardzo dziękujemy!

 20152016 kolaz 4

            Dzień ten okazał się wyjątkowy, wesoły, spontaniczny i pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów .

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l