Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

DWUDNIOWA WYCIECZKA KLASY III GIMNAZJUM DO KRYNICY- ZDRÓJ

20152016 sam 5210Uczniowie klasy III gimnazjum (oraz gościnnie 4 uczniów klasy II gim.) wraz z opiekunami: p. Robertem Krajem oraz p. Martą Pawlik- Włudyką wybrali się na ostatnią w tym składzie, pożegnalną wycieczkę do Krynicy - Zdrój.

Wyjazd rozpoczął się w środę 8 czerwca rano i zakończył pod wieczór 9 czerwca. Wyjechaliśmy o godz. 8. 30. przy świetnie zapowiadającej się pogodzie i w bardzo dobrych humorach. Pojechaliśmy pociągiem, co było dla nas niezłą frajdą, a szczególnie dla tych uczestników wycieczki, którzy zadebiutowali w tym zakresie. Kiedy dotarliśmy do Krynicy, udaliśmy się Parkiem Zdrojowym do miejsca zakwaterowania- Willi Eden. Pierwszym punktem naszej wycieczki była Góra Parkowa- szczyt o wysokości 741 m n.p.m. znajdujący się w samym sercu Krynicy, nad Deptakiem. To niezwykle urokliwe miejsce, z wieloma pięknymi zakątkami, piękną panoramą miasta, idealne do spacerów, relaksu i odpoczynku.

Jest tam też wiele atrakcji, m.in. jazda konna, zjeżdżalnia pontonowa, rajskie ślizgawki, z których skorzystaliśmy. Większość grupy wyszła na Górę Parkową pieszo, reszta (płeć piękna) wyjechała kolejką linowo - terenową. Na dół już wszyscy postawiliśmy na własne siły i zeszliśmy pieszo. Następnie miał miejsce spacer po Krynicy oraz zwiedzanie atrakcji tego miasta, m.in.: Muszli Koncertowej, Starych Łazienek, Domu Zdrojowego, pomnika A. Mickiewicza, Nikifora, pijalnie wód… Nie mieliśmy przewodnika, dlatego też kierownik wycieczki zorganizował konkurs dotyczący zabytków, historii, położenia, legend i problemów miasta. Wyszukiwaliśmy tych informacji w Internecie i dzieliliśmy się nimi nawzajem. 20152016 sam 5212Najwięcej inicjatywy w tym zakresie wykazała Wiktoria Kozioł, za co została nagrodzona słodkim upominkiem. Nowością w Krynicy jest Fontanna Multimedialna. Mogliśmy podziwiać muzyczno - świetlny pokaz tańczącej wody, słuchając Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego. Wieczorem wspólnie spędziliśmy czas, rozmawiając, tańcząc, grając na komputerze w piłkę nożną (chłopcy- zapaleni sportowcy), zajadając się smakołykami (tym razem królowały truskawki z Nutellą).

            Kolejnego dnia, niezbyt wyspani, ale z uśmiechem na twarzy i z piosenką na ustach pomaszerowaliśmy na szczyt w bocznym grzbiecie Pasma Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim- Huzary (864m). Niektórzy mieli małe problemy z pokonaniem tej trasy, trochę pobłądziliśmy, ale ważne, że wszyscy dotarli na miejsce. Niewątpliwą atrakcją Krynicy są też słynne lody produkcji własnej, po które ustawiają się chętni w długiej kolejce. Oczywiście skorzystaliśmy z tej atrakcji zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia. Są naprawdę przepyszne.

20152016 sam 5235Wycieczkę do Krynicy- Zdrój, perły polskich uzdrowisk, uważamy za udaną. Pogłębiliśmy wiedzę o mieście, zobaczyliśmy piękne jego zakątki, zrobiliśmy coś dla własnej kondycji, a przede wszystkim wspólnie spędziliśmy czas; szkoda tylko, że nie możemy już w tym składzie zaplanować kolejnego wyjazdu.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l