Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

Zajęcia terenowe w Ośrodku Ekologicznym w Polichtach

Byliśmy w lesie… Były to zajęcia terenowe, podczas których mogliśmy obserwować przyrodę z bliska, tak jak sama natura zechciała nam pokazać. Zajęcia odbyły się na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej Polichty zlokalizowanego na terenie Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Jest to miejsce, gdzie można w spokoju i ciszy podziwiać piękno przyrody.

Zajęcia poprowadziła pani mgr Patrycja Łabuz – Walczak pracownik Tarnowskiego Oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, za co w tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Przy Ośrodku, na terenie Użytku Ekologicznego „Polichty – Sucha Góra”, przez dwie godziny spacerem przemierzyliśmy ścieżkę przyrodniczą liczącą około 1700 metrów. Obserwowaliśmy różnorodne ekosystemy, ciekawe zjawiska przyrodnicze, szereg chronionych gatunków roślin i zwierząt. Przez krótki czas towarzyszyła nam nawet „zaprzyjaźniona” wiewiórka. J

Takie lekcje przyrody powinny odbywać się częściej. Dają bowiem możliwość całościowego poznania otaczającej nas przyrody, nie takiej podręcznikowej, ale prawdziwej, poznawanej indywidualnie, ciekawie, w sposób namacalny. Uruchamiają wrażliwość i pobudzają zainteresowanie otoczeniem i zjawiskami, które w nim zachodzą. Motywują do aktywnego i twórczego zdobywania nowych wiadomości.

Istnieje duża szansa, że nabyte umiejętności obserwacji posłużą uczniom w kształtowaniu pozytywnych postaw wobec środowiska oraz podejmowaniu działań w zakresie jego ochrony.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l