Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

Cokolwiek czynisz ...

„Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie   i przewiduj skutki”

Owidiusz

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił uświadomić nam powagę sytuacji w jakiej znalazła się nasza planeta. Z tej okazji uczniowie przygotowali i wygłosili krótki apel przypominający o celach jakie przyświecają organizowaniu wszelkich akcji ekologicznych tego dnia.

Podczas apelu przypominali      o tym, że mamy nie tylko obowiązek, ale i zaszczyt podjąć wyzwanie, zmierzyć się ze wszystkimi trudnymi problemami i działać lokalnie, nawet maleńkimi gestami wspierać Ziemię, mając na uwadze, że te działania przesądzają, jak się wydaje, o przyszłości i pomyślności całej planety.

Skupiono się na czystości wód, powietrza, ale również segregacji śmieci   i korzystaniu ze źródeł energii, a także o ochronie istniejących gatunków roślin i zwierząt.

Miejmy nadzieję, że te kilkanaście minut poświęconych ważnym dla nas sprawom, uświadomiło uczniom jak ważne są nasze działania na rzecz otaczającej nas przyrody zwłaszcza i przede wszystkim - dbałość o najbliższe środowisko - to, w którym sami żyjemy.

Samorząd Uczniowski zaprosił również chętnych do wzięcia udziału     w quizie ekologicznym. W konkursie swoją wiedzą wykazało się ponad 30 uczniów klas IV-VI, a wśród najlepszych znaleźli się: Jakub Mosio i Mateusz Hadalski z klasy VI, a także Sylwia Potępa z klasy IV.

W naszej szkole po raz kolejny udało się również zrobić coś dla Ziemi – posadziliśmy drzewko. To już dziewiąte – posadzone na terenie szkoły. Dbajmy o nie! W tym roku piękny modrzew japoński został zakupiony przez Radę Rodziców, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

Pamiętajmy, że nawet z pozoru niewielkie działania, mają wielką moc. Wiele możemy zrobić dla Ziemi, nie bądźmy obojętni, działajmy, robimy to bowiem dla siebie i naszych dzieci.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l