Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

List od naszej Podopiecznej!

Już od czterech lat nasza szkoła za pośrednictwem Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego bierze udział w akcji charytatywnej pn. „Adopcja Serca”. Od 2012r. naszą podopieczną jest Dorcas Singira. Dzięki dokonywanym na jej konto wpłatom zapewniamy naszej podopiecznej podstawowe środki do życia oraz nauki. Kilka dni temu otrzymaliśmy od Dorcas list:

20152016 img 3447Drogi Rodzicu,

Jestem bardzo zachwycona, że mam czas i okazję Was pozdrowić i podzielić się z Wami nowinami najnowszymi. Ja jestem Dorcas Singira, tą dziewczyną, którą zgodziliście się zaadoptować jako własną córkę. Jest mi dobrze w szkole i robię postępy. My z mamą tworzymy ośmioosobową rodzinę i każdy z nas śle Wam pozdrowienia. Jak wiecie tata zginął na wojnie, bo był żołnierzem w Kongo (RDC). Byłam wtedy jeszcze bardzo mała, ale dziś mam 16 lat. Mama często zapada na zdrowiu, ale robi wszystko, co w jej mocy, abyśmy mieli co jeść, leczyli się w razie chorób i mieli się w co ubrać.
Ja jestem Wam nieskończenie wdzięczna za Wasze wysiłki, aby nam pomóc, a mnie umożliwić naukę w szkole. Mając nadzieję na wiadomości od Was, noszę Was w moich modlitwach.

Wasza córka Dorcas Singira

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy chętnie włączają się w dzieło „Adopcji serca”. Mamy nadzieję, że nasza pomoc nigdy nie ustanie!

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l