Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

Zalążek Światowych Dni Młodzieży w naszej szkole!

20152016 img 7936

Dnia 23 marca 2016r. grupa uczniów klasy II gimnazjum realizująca projekt edukacyjny „Jakie nieprzemijające wartości odnajdziemy w życiu, działalności i twórczości literackiej Jana Pawła II?” zaprosiła na spotkanie Panią Martę Styrkowiec, uczestniczkę Światowych Dni Młodzieży oraz wolontariuszkę ŚDM Kraków 2016 w Archidiecezji Lubelskiej. Spotkanie poprzedzone było krótką prezentacją dotyczącą historii ŚDM, po czym nastąpiło pełne pasji i radości opowiadanie o doświadczeniach związanych z udziałem Pani Marty w Światowych Dniach Młodzieży. Wzbogacone prezentacją wspomnienia dotyczyły nie tylko „technicznej” strony wyjazdu (organizacja podróży, noclegi, organizacja poszczególnych dni spotkań, spotkania z młodzieżą z różnych stron świata), ale przede wszystkim koncentrowały się na niezwykłych, duchowych przeżyciach jakie związane są z uczestnictwem w tym chrześcijańskim festiwalu młodych ludzi.

Jako wolontariuszka ŚDM, które w tym roku odbędą się w Krakowie pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, Pani Marta podzieliła się swoją ogromną wiedzą na temat ich organizacji. Mamy nadzieję, iż ogromny entuzjazm Naszego Gościa udzielił się uczestnikom spotkania i zachęcił ich do czynnego uczestnictwa w ŚDM.

 

Na zakończenie Pani Marta zaprezentowała naszym uczniom kroki taneczne do hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni” i zaprosiła ich do wspólnej modlitwy i zadumy właśnie poprzez taniec.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie!

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l