Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

„Szukając inspiracji…” - Pani Marzena Zięba

20152016 img 7815Kontynuując cykl spotkań z ludźmi z pasją pod hasłem „Szukając inspiracji…” zaprosiliśmy do naszej szkoły Panią Marzenę Ziębę – pochodzącą z Gromnika zawodniczkę Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego „Start”, która zdobywa kolejne medale wyciskając ciężary.

Pani Marzena opowiedziała uczniom jak wygląda życie sportowca biorącego udział w licznych, prestiżowych imprezach sportowych, ile czasu zajmują przygotowania, jak ciężkie są treningi, jakie uczucia towarzyszą podczas zawodów i jak w ogóle takie zawody wyglądają. Nasz Gość opowiedział o swoich największych sukcesach (Mistrzostwo Europy, srebrny medal w Pucharze Świata w Dubaju, srebrny medal w Pucharze Świata w Kuala Lumpur), ale także o swoich marzeniach związanych z udziałem w kolejnych mistrzostwach.

Spotkanie w dużej części poświęcone było życiowej pasji Pani Marzeny – podnoszeniu ciężarów. Równocześnie jednak było wspaniałą lekcją wielu wartości, które powinny towarzyszyć młodym ludziom na każdym etapie ich życia. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak wiele pracy, wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, samozaparcia trzeba mieć w sobie, aby coś osiągnąć. Pani Marzena podkreśliła, iż warto jest budować swoje życie na celach i marzeniach, do których sukcesywnie, powoli i cierpliwie należy dążyć. Każda porażka, każde niepowodzenie powinna zaś być lekcją pokory i czynnikiem wyzwalającym jeszcze więcej siły i determinacji.

Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie, życzmy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki, by udało się zrealizować kolejne wyzwania.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l