Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

Wieczór z językiem angielskim!

20152016 img 7783Sale lekcyjne pełne uczniów, którzy zupełnie dobrowolnie siedzą w szkole do 22:00 i jeszcze są z tego faktu zadowoleni? Trudno w to uwierzyć, ale tym razem powód był szczególny. 4 lutego 2016r. odbył się w naszej szkole ‘Wieczór z językiem angielskim’. Celem spotkania było ukazanie uczniom jak wykorzystać rozrywkę do nauki języka angielskiego. Uczniowie zagospodarowali 3 sale na parterze budynku naszej szkoły. Drzwi do każdej z sal podpisane odpowiednio: Shall we dance? (sala dyskotekowa), Let’s have a snack! (stołówka) oraz Let’s polish our English! (sala kinowa) obklejone zostały przygotowanymi przez uczniów fiszkami prezentującymi słownictwo z kategorii: muzyka, przemysł filmowy oraz produkty spożywcze. Uczniowie zostali także zobowiązani do posługiwania się podczas wieczoru zwrotami grzecznościowymi w języku angielskim.

Imprezę rozpoczęła dwugodzinna dyskoteka do przebojów anglojęzycznych. Po wyczerpującym spalaniu kalorii uczniowie mogli pozwolić sobie, wyjątkowo w tym dniu, na małą fast food’ową przekąskę – w końcu tłusty czwartek. Po skończonym posiłku wszyscy uczniowie przenieśli się do szkolnej sali kinowej, by tam obejrzeć dwa filmy: Epoka lodowcowa oraz Kevin sam w domu, oba
w angielskiej wersji językowej.

Czwartkowy wieczór był aktywnym i bardzo przyjemnym sposobem spędzenia wolnego czasu - bez telefonów komórkowych, bez internetowych portali społecznościowych, w gronie przyjaciół
i znajomych można było solidnie wypocząć, nawet w szkolnych murach! Po prostu – przyjemne
z pożytecznym!

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l