Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZYM GIMNAZJUM

20152016 sam 382614 I miał miejsce w naszej szkole, zorganizowany już po raz trzeci przez nasz Samorząd Uczniowski, Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu dominował kolor żółty kojarzący się z ciepłem. Każdy, kto wchodził do szkoły, otrzymał od przedstawicieli SU żółte słoneczko, które miało przypominać o dobrych manierach oraz o uśmiechu. W tym dniu uczniowie, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, pojawili się ubrani na żółto, a nauczyciele w ramach okazywania sympatii i życzliwości nie brali do odpowiedzi tak ubranych uczniów. W tym dniu korytarz szkolny udekorowano balonami i kolorowymi kartkami z hasłami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej sympatii, przygotowano również gazetkę na temat sposobów okazywania życzliwości, a na drzwiach pojawiły się plakaty promujące postawę życzliwości. Trudno było ich nie zauważyć i nie przeczytać... oraz jak najszybciej wprowadzić w czyn. Najładniejszy plakat wykonała klasa III gimnazjum, która otrzymała nagrodę. Oprócz tego uczniowie stworzyli piękne DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI, na którym każdy mógł umieścić zapisane przez siebie miłe słowa, pozdrowienia, złote myśli o życzliwości. Ponadto przedstawiciele samorządu przygotowali dla nauczycieli oraz uczniów słodkie upominki- ciasteczka życzliwości oraz jabłka z sentencjami dotyczącymi życzliwości. W tym nietypowym dniu miał również miejsce Konkurs literacki na życzenia z okazji Dnia Życzliwości. I miejsce zdobyła Karolina Kochan.

Uwieńczeniem naszego Dnia Życzliwości był apel, podczas którego można było poznać definicję życzliwości, wskazówki, jak być życzliwym, złote zasady życzliwości; mogliśmy również usłyszeć wiersze o życzliwości. Na zakończenie apelu pan dyrektor mgr Józef Marszałek wręczył dyplomy oraz nagrody (aniołki życzliwości) najżyczliwszemu nauczycielowi- p. Elżbiecie Kwaśnej oraz najżyczliwszej uczennicy gimnazjum- Natalii Wróbel. Gimnazjaliści wraz z wychowawcami wybrali najżyczliwszych uczniów poszczególnych klas, a później wybrani napisali Test na życzliwość i w ten sposób wybrano najżyczliwszego gimnazjalistę.20152016 sam 3846

Dzień życzliwości powoli wpisuje się w tradycję naszej szkoły. Jest to wspaniała okazja, żeby uświadomić sobie, że życzliwość obowiązuje nas zawsze i każdy dzień powinien być pełen wzajemnej serdeczności i uprzejmości. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok. Życzymy wszystkim jak najwięcej powodów do uśmiechu, bo uśmiech najlepszy jest na wszystko

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l