SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

FERIE LETNIE '2020

Liga Niezwykłych Umysłów

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZYM GIMNAZJUM

20152016 sam 382614 I miał miejsce w naszej szkole, zorganizowany już po raz trzeci przez nasz Samorząd Uczniowski, Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu dominował kolor żółty kojarzący się z ciepłem. Każdy, kto wchodził do szkoły, otrzymał od przedstawicieli SU żółte słoneczko, które miało przypominać o dobrych manierach oraz o uśmiechu. W tym dniu uczniowie, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, pojawili się ubrani na żółto, a nauczyciele w ramach okazywania sympatii i życzliwości nie brali do odpowiedzi tak ubranych uczniów. W tym dniu korytarz szkolny udekorowano balonami i kolorowymi kartkami z hasłami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej sympatii, przygotowano również gazetkę na temat sposobów okazywania życzliwości, a na drzwiach pojawiły się plakaty promujące postawę życzliwości. Trudno było ich nie zauważyć i nie przeczytać... oraz jak najszybciej wprowadzić w czyn. Najładniejszy plakat wykonała klasa III gimnazjum, która otrzymała nagrodę. Oprócz tego uczniowie stworzyli piękne DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI, na którym każdy mógł umieścić zapisane przez siebie miłe słowa, pozdrowienia, złote myśli o życzliwości. Ponadto przedstawiciele samorządu przygotowali dla nauczycieli oraz uczniów słodkie upominki- ciasteczka życzliwości oraz jabłka z sentencjami dotyczącymi życzliwości. W tym nietypowym dniu miał również miejsce Konkurs literacki na życzenia z okazji Dnia Życzliwości. I miejsce zdobyła Karolina Kochan.

Uwieńczeniem naszego Dnia Życzliwości był apel, podczas którego można było poznać definicję życzliwości, wskazówki, jak być życzliwym, złote zasady życzliwości; mogliśmy również usłyszeć wiersze o życzliwości. Na zakończenie apelu pan dyrektor mgr Józef Marszałek wręczył dyplomy oraz nagrody (aniołki życzliwości) najżyczliwszemu nauczycielowi- p. Elżbiecie Kwaśnej oraz najżyczliwszej uczennicy gimnazjum- Natalii Wróbel. Gimnazjaliści wraz z wychowawcami wybrali najżyczliwszych uczniów poszczególnych klas, a później wybrani napisali Test na życzliwość i w ten sposób wybrano najżyczliwszego gimnazjalistę.20152016 sam 3846

Dzień życzliwości powoli wpisuje się w tradycję naszej szkoły. Jest to wspaniała okazja, żeby uświadomić sobie, że życzliwość obowiązuje nas zawsze i każdy dzień powinien być pełen wzajemnej serdeczności i uprzejmości. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok. Życzymy wszystkim jak najwięcej powodów do uśmiechu, bo uśmiech najlepszy jest na wszystko

nowa era komputera

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l