Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

BYLIŚMY W KINIE

20152016 sam 31546 X uczniowie klas: IV, V, VI, I, II, III gim. pod opieką Pani Elżbiety Kwaśnej oraz Pani Marty Pawlik- Włudyki byli w kinie „Promień” w Tuchowie na filmie animowanym pt. „Mały Książę” w reżyserii Marka Osborne'a. Jest to adaptacja książki francuskiego pisarza A. de Saint- Exupéry'ego o tym samym tytule. Reżyserowi należą się brawa za inwencję. Zamiast zekranizować „Małego Księcia”, podjął trud odświeżenia go dla młodego widza. Grunt, że udała mu się trudna sztuka: zachował ducha oryginału, ale zarazem pokazał „Małego Księcia” z nowej, nieoczekiwanej strony. W rękach reżysera Marka Osborne'a „Mały Książę” zyskał ciekawego wizualnego wyrazu i nie stracił na treści.

Myślę, że każdy znalazł w tym filmie coś dla siebie. Każdy, na miarę swoich możliwości, miał sposobność do wykorzystania mocy wyobraźni i stworzenia w swojej głowie własnej wersji opowiadanych wydarzeń. Były momenty bardzo śmieszne i takie, przy których zakręcić się mogła łza w oku.

W ostatecznym rozrachunku „Mały Książę” Marka Osborne'a to bardzo przyjemna animowana baśń, którą można spokojnie polecić wszystkim widzom. Zarówno tym młodszym (choć tempo jest dość powolne, więc najmłodsi mogą się chwilami nudzić), jak i starszym, którzy na pewno odnaleźli w filmie „drugie dno”.

Na pewno obejrzenie tego filmu ułatwi nam pracę z lekturą w klasie I gimnazjum. Niektórzy po wyjściu z kina stwierdzili, że obraz kinowy zachęcił ich do poznania przygód tego sympatycznego, aczkolwiek niesfornego chłopca, dlatego chętnie sięgną po książkę.

Design & Copyright © 2011 by pulpet112
All Rights Reserved

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l