Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

DRODZY NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE I RODZICE!

20152016 cam01131W dniach 1X – 2X br. odbyła się w naszej szkole- z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum - III edycja akcji charytatywnej „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ DOMINIKOWI”.

Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną do puszek wykonanych przez przedstawicieli SU na rzecz Dominika, który mieszka w Siemiechowie. Chłopiec urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym. Oprócz wzmożonego napięcia mięśniowego porażenie spowodowało opóźnienie rozwoju psychoruchowegoi umysłowego. Dominik nie jest w stanie siedzieć ani stać o własnych siłach, nie mówi. Wymaga stałej i wszechstronnej opieki oraz pomocy. My właśnie postanowiliśmy Mu pomóc.

Zebraliśmy w tym celu 572 zł. Pieniądze te w dniu 6 X zostały przekazane mamie Dominika, która poprosiła o przekazanie wszystkim ofiarodawcom gorących podziękowań.20152016 cam01136

Każdy, kto przyłączył się do akcji, wrzucając do puszki wolny datek, dostawał serduszko, które potem mógł zawiesić na tablicy obok zdjęcia Dominika. W ten sposób utworzyliśmy wielkie serce dla chłopca - to wizualne, ale o wiele ważniejsze jest to, że otworzyliśmy nasze serca dla kogoś, komu została wybrana inna droga aniżeli nasza. Ta droga to CIERPIENIE.

SU zalecił, aby w pierwszym dniu akcji osoby, które ją popierają i chcą się do niej dołączyć, ubrały się na czerwono. Kolor czerwony to symbol życia, miłości i miłosierdzia. Cała szkoła w tym dniu jaśniała czerwonością. Oznacza to, że los innych nie jest nam obojętny.

Cieszymy się, że ta akcja znalazła tak duże zainteresowanie i odzew wśród Was- drodzy Nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice.

 

Z wyrazami wdzięczności

Samorząd Uczniowski

wraz z opiekunką

p. Martą Pawlik- Włudyką

oraz mamą Dominika

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l