Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

NASZE UCZENNICE WŚRÓD ZWYCIĘZCÓW

20162017 20161030 zakliczynskie zauszki pf 1478791237 800x600W dniu 30 października (w niedzielę) po raz pierwszy odbyły się w ratuszu w Zakliczynie „Zakliczyńskie zaduszki” – projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego przez Stowarzyszenie „Klucz” działające przy ZCK. Jednym z elementów tego przedsięwzięcia był Konkurs poezji i prozy im. Wandy Dudzik- przedwcześnie zmarłej rok temu kustosz. Mogli w nim wziąć udział gimnazjaliści z Pogórza. Naszą szkołę reprezentowały trzy gimnazjalistki, których zadaniem było wyrecytowanie dwóch utworów o tematyce zaduszkowej. Dziewczyny wypadły bardzo dobrze, plasując się na II miejscu (Zuzanna Krzyżak, która zaprezentowała wiersze: „Znicze” Danuty Wawiłow oraz „Barbie” Anny Banasiak) oraz na III miejscu (Klara Olszewska, która wyrecytowała utwory: „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej i „Zabrałeś nadzieję” Barbary Wrzesińskiej). Trzecia uczestniczka, Daria Zuchowicz, za prezentację wierszy: „Polskie cmentarze” Zbigniewa Jerzyny i „Śmierć” nieznanego autora otrzymała wyróżnienie.

Po wręczeniu nagród odbył się koncert „W taką ciszę” w wykonaniu zespołu Drabina Jakuba Trio w składzie: Paweł Dudzik - gitara i wokal, Marcin Dyjak - harmonijka ustna oraz gościnnie przybyły do Zakliczyna - Jacek Królik.

Serdecznie gratulujemy naszym recytatorkom. Równocześnie mamy nadzieje, że nie była to jednorazowa inicjatywa i za rok znów będziemy mogli uczestniczyć w „Zakliczyńskich zaduszkach”.

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l