Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

ZOSTAŃ ANIOŁEM STRÓŻEM!

20162017 20161120 anioly kolazSzkoła Podstawowa w Siemiechowie bierze udział w akcji charytatywnej: Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego „Wylosuj Anioła” i zachęca do włączenia się wszystkich ludzi dobrego serca w akcję pisania kartek – wsparcia.

Inicjatywa pisania kartek ma na celu wsparcie dzieci podczas leczenia chorób nowotworowych. Pomysł akcji zrodził się z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Lęk, ból i niepewność, to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Każda kartka z kilkoma słowami wsparcia, może być choćby chwilową otuchą w czasie walki o zdrowie dziecka. Kartki trafią do Szpitala Onkologicznego w Lublinie. Kartki od „Aniołów” zostają rozlosowane wśród dzieci. „Anioł” jest zobowiązany do modlitwy za to dziecko.

 

Co trzeba zrobić?

1. Trzeba przygotować kartkę.
2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca)
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową.
4. Wysłać kartkę do Szpitala Onkologicznego w Lublinie.

 

Do wzięcia udziału w akcji zachęcały uczniów Panie M. Majka ( która, jako pierwsza usłyszała o tej inicjatywie) oraz M. Ryndak. W akcję robienia kartek włączyli się uczniowie klasy III, IV, V, VI Szkoły Podstawowej oraz klasy I i II Gimnazjum. Uczniowie wiedzą, że akcja ta, ma być przede wszystkim wsparciem dla dzieci na oddziałach20162017 20161120 aniol2 onkologii. Opiekunki w czasie wykonywania kartek podkreślały, że każdy może zrobić coś dobrego małym kosztem, że ludzie z sercem potrafią zmieniać świat, że warto w takich inicjatywach brać udział. Akcja jest bezterminowa, tak jak bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Jest ich dużo, więc zachęcamy do wysyłania kartek, aby dla nikogo ich nie zabrakło. 

Chore dzieci czekają! Uczniowie i nauczycielki zdeklarowały się, że nie poprzestaną na jednorazowym udziale w akcji. Kartki zostaną również wykonane i wysłane do dzieci przed Świętami Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że zachęcimy jeszcze większą ilość uczniów do włączenia się w tę akcję, trzeba przecież tak niewiele by wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka…

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l