Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I CZAS POŻEGNAŃ

20170623 zakonczenie roku szkolnego 20162017

„Wszystko się kończy, wszystko przeminie

I sen się przerwie – słodkie marzenie,

Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie

I wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.”

 

23 czerwca miało miejsce w naszej  szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. O godzinie 8.00 odbyła się msza święta, którą odprawił proboszcz parafii Siemiechów – ks. Bogusław Cygan. Następnie wszyscy udaliśmy się na halę sportową, gdzie przeżyliśmy chwile wzruszeń i pożegnań. W tym roku z murami naszej szkoły żegnali się nie tylko absolwenci gimnazjum, ale również Pan Dyrektor szkoły - mgr Józef Marszałek oraz sekretarka - Pani Danuta Szawica, którzy odchodzą na -w pełni zasłużoną- emeryturę.

Uroczystość pożegnania  to chwile wielkich  podziękowań i życzeń, które na ręce Pana Dyrektora złożyli: wójt gminy Gromnik- mgr Bogdan Stasz,  przedstawiciele Grona Pedagogicznego, Rodziców i Uczniów naszej szkoły. Wszyscy swoją obecnością chcieli podkreślić niezwykłość i niepowtarzalność tego dnia. Padło wiele ciepłych słów podkreślających zasługi Pana Dyrektora, który pełnił tę funkcje w naszej szkole przez 31 lat; wiele podziękowań za sumienną pracę i wiele życzeń na czas zasłużonego odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

            Trudno w paru słowach przedstawić zasługi i zaangażowanie naszego Dyrektora w sprawy szkoły. Przez te wszystkie lata był dobrym duchem, który troszczył się i otaczał opieką całą szkolną społeczność. Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Pan Dyrektor- Józef Marszałek  takim właśnie jest Człowiekiem. Przez wiele lat swojej pracy  pokazywał nam, z jaką odpowiedzialnością, zaangażowaniem i pasją należy ją wykonywać, mając na względzie przede wszystkim dobro uczniów i nauczycieli; służył drugiemu człowiekowi pomocą,  troszczył się o powierzone mienie, o wizerunek szkoły, o dobro każdego ucznia, a także o wszystkich pracowników szkoły.  Wszystko to niech splata się w piękne wspomnienia.

Szczególnie wzruszające było wystąpienie Pana Dyrektora mgra Józefa Marszałka, który w ciepłych, mądrych słowach pożegnał się z całą społecznością szkolną. Zanim to jednak uczynił, wręczył świadectwa i  nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz listy gratulacyjne Ich rodzicom.

            Na zakończenie uczniowie klasy III gimnazjum pożegnali się z nauczycielami, koleżankami i kolegami poprzez krótkie scenki, wiersze oraz piosenki.

Cała uroczystość odbyła się w wyjątkowej, niecodziennej atmosferze; nie obyło się bez wspomnień, wzruszeń i zapewne nie jednemu z nas spłynęła skrywana łza.

Panu Dyrektorowi Józefowi Marszałkowi oraz Pani Danusi  życzymy zasłużonego odpoczynku, dużo zdrowia, optymizmu i uśmiechu każdego dnia oraz spełnienia marzeń. Dziękujemy za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci. Uczniom i Nauczycielom życzymy udanych wakacji

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l