Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

ROK 2017/2018

ŻYCZENIA NA WAKACJE

20180623 zyczenia wakacyjne

     Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od szkoły, książek, sprawdzianów, zeszytów, dzwonka, porannego wstawania.

     Życzymy wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego i bezpiecznego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia, z każdej przeżytej przygody, z każdego spotkania z interesującymi ludźmi. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

     Życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom szkoły i Nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

     Dziękujemy za cały rok szkolny 2017/2018.

    Wierzymy, że wszyscy spotkamy się dnia 3 września w szkole zdrowi, opaleni, wypoczęci i przede wszystkim pełni zapału do pracy w kolejnym 2018/2019 roku szkolnym.

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

20180622 zakonczenie roku szkolnego sam 0834 1000

            22 VI zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Najpierw udaliśmy się do kościoła, by uczestniczyć we mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza Bogusława Cygana. Następnie w hali sportowej miało miejsce wręczenie przez dyrektora szkoły mgr. Grzegorza Kierońskiego oraz wychowawców świadectw i dyplomów naszym najlepszym uczniom. Oto oni:

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Średnia ocen

Zachowanie

 

1.

Grzyb Karolina

IV

5,27

wzorowe

2.

Hakłowska Julia

IV

5,09

wzorowe

3.

Potępa Michał

IV

5,27

bardzo dobre

4.

Sorys Anna

IV

5,18

wzorowe

5.

Sołtys Patrycja

IV

5,18

wzorowe

6.

Jamka Mateusz

IV

4,82

bardzo dobre

7.

Krzyżak Hubert

IV

4,91

bardzo dobre

8.

Gucwa Anna

V

4,91

wzorowe

9.

Hekłowska Anna

V

4,82

bardzo dobre

10.

Hekłowska Natalia

V

4,82

wzorowe

11.

Korzeniowska Julia

V

4,82

bardzo dobre

12.

Chwistek Weronika

VI

5,09

wzorowe

13.

Potępa Sylwia

VI

5,09

bardzo dobre

14.

Burnat Amelia

VI

4,91

wzorowe

15.

Sapała Weronika

II gim.

5,00

wzorowe

16.

Kochan Karolina

III gim.

5,27

wzorowe

17.

Krzyżak Zuzanna

III gim.

5,11

wzorowe

18.

Olszewska Klara

III gim.

5,11

wzorowe

19.

Łyszczarz Julita

III gim.

5,0

wzorowe

20.

Korzeniowska Gabriela

III gim.

4,94

wzorowe

20180622 zakonczenie roku szkolnego sam 0826 1000

Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do systematycznej i owocnej nauki. Gratulujemy też tym uczniom, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole w minionym roku szkolnym: Oliwce Korzeniowskiej, Aleksandrze Wirchomskiej, Gabrieli Korzeniowskiej, Kacprowi Wróblowi i Mariuszowi Wójcikowi.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego towarzyszyły też przykre chwile, gdyż mury naszej szkoły opuścili uczniowie klasy III gimnazjum oraz pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę Panią mgr Dorotę Menderak, dla której skończył się czas trudnej i pełnej wyrzeczeń, ale jakże satysfakcjonującej pracy nauczyciela, a zaczął czas zasłużonego wypoczynku.

Wszystkim życzymy udanych wakacji!

SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

20180621 sukcesy matematyczne w roku szkonym 2017 2018 1000

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w wielu konkursach matematycznych. Zainteresowanie konkursami było duże, a sukcesy jakie nasi uczniowie osiągnęli zasługują na pochwałę.

W listopadzie odbył się w etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Paweł Oleksyk uzyskał wynik, dzięki któremu został zakwalifikowany do etapu rejonowego tego konkursu, w którym to etapie uczestniczył.

Uczniowie klas IV, V i VI brali udział w konkursie „Krakowska Matematyka”. W etapie szkolnym Karolina Grzyb uzyskała liczbę punktów dającą jej awans do finału wojewódzkiego tego konkursu, który odbył się 23 marca w Krakowie.

Tradycyjnie w trzeci czwartek marca grupa uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych zmierzyła się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Wyróżnienia w tej edycji konkursu otrzymali: Wojciech Konieczny (klasa II), Katarzyna Kwiek (klasa III) oraz Paweł Oleksyk (klasa II gimnazjum).

W maju uczniowie z klas IV-VII brali udział w III Gminnym Konkursie Matematycznym „Mistrz Matematyki”. Na szczeblu gminnym możemy pochwalić się sukcesem w każdej kategorii klasowej:

  • Karolina Grzyb -I miejsce
  • Kamil Kubicz -III miejsce
  • Weronika Chwistek -IV miejsce
  • Angelika Hołda –IV miejsce

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy zapału w dalszym rozwijaniu matematycznych talentów!

CZWARTOKLASIŚCI NA ROWERACH ...

20180619 czwartoklasisci na rowerach 1000

Dnia 19 czerwca br. dwunastoosobowa grupa czwartoklasistów pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Majki oraz Pana Buratowskiego i Pana Sołtysa wyruszyła na rowerach, na podbój pięknych terenów naszej miejscowości. Wyposażeni w kaski ochronne i koszulki odblaskowe, po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów, rozpoczęliśmy 3-godzinny rajd, który prowadził przez przysiółki Siemiechowa: Granica, Górny Siemiechów, Moszczenica, Głęboczyzna, Dybkówka, Folwark, Wołówka, Małe Góry oraz Wielkie Góry. Udało nam się dotrzeć do „Jurasówki”, stacji narciarskiej zagubionej wśród lasów i wzniesień Pogórza Rożnowskiego na wysokości 458 m. n. p.m. Lekkie zmęczenie rekompensowały przepiękne widoki na dolinę Białej i Dunajca oraz pyszne ciasteczka przygotowane dla całej grupy przez mamę Patrycji S. Po regeneracji sił, na szczycie Wielkich Gór, zjechaliśmy pod mury naszej szkoły zataczając okrąg. Rozentuzjazmowani, radośni i uśmiechnięci, a przede wszystkim cali i zdrowi zakończyliśmy rajdowe zmagania w pobliskiej, przykościelnej wiacie, gdzie czekali na nas Rodzice z grillowanymi kiełbaskami.

Czytaj więcej...

KOLEJNE KILOMETRY PRZEJECHANE ...

20180620 kolejne kilometry przejechane 1000 l

Dnia 20 czerwca br. odbył się drugi etap realizowanego przez naszą szkołę projektu 100km na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem szlak rowerowy, który uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przemierzyli pod opieką dyrektora szkoły Pana Grzegorza Kierońskiego, Pana Bolesława Buratowskiego, Pana Andrzeja Mazurkiewicza oraz Pani Małgorzaty Majki prowadził do Kąśnej Dolnej. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Starosty Tarnowskiego, stąd przed startem swoją obecnością zaszczycił nas Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński. Uczestnicy projektu otrzymali z jego rąk koszulki odblaskowe oraz bidony. Po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów, założeniu kasków ochronnych i koszulek odblaskowych ruszyliśmy szlakiem prowadzącym przez miejscowości Brzozowa, Polichty, Jastrzębia oraz Kąśna Górna, by dotrzeć do miejsca docelowego - Centrum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Film edukacyjny oraz zwiedzanie Dworu z panią przewodnik przybliżyły uczestnikom rajdu postać wielkiego patrioty, polityka i męża stanu walczącego o niepodległą Polskę, jakim z pewnością był Paderewski. Dzięki przedstawionym historiom poznaliśmy także twórczość muzyczną wybitnego Wirtuoza oraz okres kąśnieński w Jego życiu.

Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił wróciliśmy szlakiem wzdłuż rzeki Białej do punktu startowego czyli naszej szkoły.

Podczas drugiego etapu przejechaliśmy 35 km, gromadząc już w sumie 83km. Zakończenie projektu, którego zwieńczeniem będzie zdobycie wzgórza w Jamnej, nastąpi we wrześniu 2018r.

MM

KIERUNEK - BIESZCZADY ..

20180613 kierunek bieszczady 1000 l

W dniach 12-13 czerwca br. piętnastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Małgorzaty Majki dołączyła po raz kolejny do uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Brzozowej i ruszyła na podbój Bieszczad. Swoją przygodę w południowo – wschodniej Polsce rozpoczęliśmy przy Przełęczy Wyżna, skąd rozpościerały się przepiękne widoki na Połoninę Wetlińską od Smereka przez Roh do miejsca, gdzie na wysokości 1232 m. n.p.m znajduje się schronisko PTTK „Chatka Puchata”. To miejsce było punktem docelowym naszej pieszej wędrówki, najpopularniejszym i najczęściej uczęszczanym bieszczadzkim szlakiem. Pokonanie trasy nie było dużym wysiłkiem , jednak dostrzeżenie piękna krajobrazu z Połoniny Wetlińskiej okazało się nie lada wyzwaniem, by nie powiedzieć, wyzwaniem nieosiągalnym. Na szczycie bowiem powitał nasz ulewny deszcz z burzą w tle i gradobiciem, a dookoła rozciągała się gęsta, bielutka mgła. W strugach deszczu, z przebłyskami słońca i opadającą mgłą, pokonaliśmy drogę powrotną do autokaru.

Czytaj więcej...

PO KOLEJNE KILOMETRY ....

20180524 100km na 100lecie niepodleglosci polski img 8686 1000

logo powiatu tarnowskiego


Trwa realizacja projektu pn. 100 km na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, którego głównym celem jest włączenie się w obchody setnej rocznicy odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę. Pierwsze kilometry zdobyliśmy docierając do Cmentarza Legionistów w Łowczówku, natomiast już w najbliższą środę, 20 czerwca br., ruszymy rowerowym szlakiem w kierunku Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. (orientacyjna mapa)

Realizacja drugiego etapu projektu ma przybliżyć nam sylwetkę Ignacego Jana Paderewskiego – pianisty, działacza niepodległościowego, męża stanu i polityka. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Tarnowskiego.

MM

NA ROWEROWYM SZLAKU ...

20180524 100km na 100lecie niepodleglosci polski l

Dnia 24 maja 2018r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką dyrektora szkoły Pana Grzegorza Kierońskiego oraz nauczycieli Pana Bolesława Buratowskiego, Pana Roberta Kraja oraz Pani Małgorzaty Majki rozpoczęli realizację projektu pn. 100 km na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.Celem głównym projektu jest włączenie się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Realizacja zadania polegać będzie na organizacji rajdów rowerowych Szlakiem Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w Małopolsce. Na trasie rajdów znajdą się cmentarze wojenne z czasów I wojny światowej oraz miejsca związane z bohaterami walk o wolność Ojczyzny. Suma kilometrów przejechanych przez uczestników rajdu wynosić będzie 100. Pierwszy etap rajdu, w którym wzięło udział 15 uczniów prowadził przez miejscowości Siemiechów, Chojnik, Lichwin, Rychwałd, skąd dotarliśmy do miejsca docelowego: Cmentarza Legionistów w Łowczówku. Drogę powrotną pokonaliśmy przemierzając Lubinkę, Janowice, Lusławice, Faściszową oraz Brzozową. Szlak rowerowy, którym podążaliśmy, prowadził przez miejsca walk żołnierzy w czasie I wojny światowej, dlatego co kilka kilometrów znajdowały się groby poległych w walce o niepodległość. Historię tamtego okresu przybliżyły nam krótkie referaty uczennic klasy II gimnazjum oraz prelekcje Pana Dyrektora wygłoszone na cmentarzu wojennym nr 181 w Siemiechowie oraz na Cmentarzu nr 171 w Łowczówku.

Czytaj więcej...

NIEZAPOMNIANA DWUDNIOWA WYCIECZKA DO PRAGI

20180529 30 wycieczka dwudniowa do pragi sam 0068 1000

Zwiedziliśmy już wspólnie na wycieczkach szkolnych wiele pięknych miejsc w naszym kraju, tym razem jednak postanowiliśmy przekroczyć jego granicę i udać się do stolicy i największego miasta Czech- cudownej Pragi.

          Wycieczka odbyła się w dniach 29 i 30 maja. Uczestniczyła w niej spora, bo aż 45-osobowa grupa uczniów klas: IV, V, VI, VII, II gim. i III gim. pod opieką kierownika wycieczki- P. Marty Pawlik- Włudyki oraz dyrektora szkoły- P. Grzegorza Kierońskiego i P. Eweliny Koniuszy.

Wyjechaliśmy wczesnym rankiem o godzinie 5.00. Po ośmiogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce i rozpoczęliśmy zwiedzanie w towarzystwie niesamowitego przewodnika. Pierwszego dnia mogliśmy podziwiać najstarszy i najbardziej rozpoznawalny most w stolicy Czech- Most Karola, z którego roztacza się przepiękny widok na Wełtawę.  Kolejną atrakcją była 65-metrowa Brama Prochowa na Starym Mieście, jeden z głównych symboli Pragi, który swój obecny kształt zawdzięcza XIX-wiecznej rekonstrukcji przeprowadzonej przez Josefa Mockera. Niesamowite wrażenie wywarł na nas zegar astronomiczny „Orloj” umieszczony na południowej ścianie Ratusza. Już od 600 lat jest zaliczany do najcenniejszych skarbów miasta, bowiem do dziś zachwycamy się procesją apostołów, ruchomymi rzeźbami i przedstawianiem czasu tak, jak żaden inny przyrząd na świecie tego nie potrafi. Zwiedziliśmy też przepiękny gotycki kościół Marii Panny Przed Tynem. Odbyliśmy spacer Dzielnicą Żydowską, która mieści się   na niewielkim terenie, między Wełtawą a Starym Miastem. Podczas spaceru wstąpiliśmy do Synagogi Jubileuszowej zbudowanej w 1906 roku, przy ulicy Jerozolimskiej w Nowym Mieście, według projektu Wilhelma Stiassnego w mieszanym stylu secesji oraz stylu mauretańskiego, z domieszkami sztuki islamskiej. Mężczyźni wchodząc do synagogi, nakryli głowy wypożyczonymi kipami. Na uwagę zasługuje poruszająca historia praskich Żydów, ich architektura, tradycje, zwyczaje i dzieje – jedne z najtragiczniejszych XX wieku. Piękny i godny zwiedzenia jest też znajdujący się w centrum Pragi- Plac Wacława.

          Pełni wrażeń i trochę zmęczeni zakończyliśmy pierwszy dzień zwiedzania i udaliśmy się do trzygwiazdkowego hotelu „Branik”, gdzie w miłej atmosferze spędziliśmy wieczór i noc.

Czytaj więcej...

KOLEJNE SUKCESY PLASTYCZNE

20180614 julia niepodlegla polska milowka

Dziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym „Niepodległa Polska” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Milówka w Milówce gmina Wojnicz. Udział w konkursie polegał na przedstawieniu pracy plastycznej z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wykonali piękne prace. Karolina Kochan (klasa III gimnazjum) zajęła I miejsce, zaś Julia Burnat (klasa I SP) - wyróżnienie. Gratulujemy!!!

20180614 karolina niepodlegla polska milowka

 

 

KOLEJNY RAZ NA PODIUM - KAROLINA KOCHAN

20180515 szynwald 2 miejsce karoliny kochan gimnazjum w siemiechowie

   Dnia 15 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie odbył się finał VIII Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego pod hasłem ‘Increasing Vocabulary - Improving English’. Zadaniem uczestników było przyswojenie ponad 300 słówek i wyrażeń z języka angielskiego, a opanowanie zakresu materiału sprawdzane było przy pomocy różnego rodzaju zadań leksykalnych typu: test luk, słowotwórstwo, dopasowywanie, tłumaczenie oraz definiowanie słówek. Poziom konkursu był naprawdę wysoki, o czym świadczyły minimalne różnice punktowe pomiędzy uczestnikami.

   Reprezentantka naszej szkoły Karolina Kochan, uczennica klasy III gimnazjum, zdobyła II miejsce, dopisując tym samym kolejny sukces językowy na swoje konto. Serdecznie gratulujemy!!!

Obszerna fotorelacja z konkursu na fejsbukowej stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie.

MM

SUKCES PLASTYCZNY WERONIKI

20180514 1 miejsce weroniki chwistek w konkursie nie wypalaj suchych traw

          Uczniowie naszej szkoły- jak co roku- przystąpili do konkursu rysunkowego „Nie wypalaj suchych traw”. Najpierw przeprowadzono eliminacje szkolne, najlepsze prace przekazano do etapu gminnego, który miał miejsce w Gromniku. Zwycięskie prace z eliminacji gminnych wysłano do Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowie- głównego organizatora niniejszego konkursu. Nasza uczennica WERONIKA CHWISTEK dotarła do etapu powiatowego i zdobyła I miejsce. Niech ten sukces będzie motywacją dla Weroniki do dalszej pracy i rozwijania swoich talentów plastycznych, a dla innych uczniów zachętą do spróbowania swoich sił i aktywnego udziału w konkursach, których jest bardzo dużo.

ZUZANNA KRZYŻAK ZNÓW NA PODIUM

„Wyzwanie to rola trudna. Zagranie wielkiej roli to raczej szansa.

To dar móc zagrać rolę, w której talent ma szansę się objawić”.

Al Pacino

 20180503 zuzanna krzyzak 2 miejsce 19 przeglad poezji i piesni patriotycznej 31958130

   3 maja w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie odbył się Finał XIX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Wzięli w nim udział uczniowie Tarnowa i regionu tarnowskiego wyłonieni w przesłuchaniach 16 marca, czyli mistrzowie recytacji, dlatego też poziom był bardzo wysoki. Zuza pięknie, wyraziście i sugestywnie wyrecytowała „Redutę Ordona” Adama Mickiewicza i uplasowała się na II miejscu. Gratulujemy naszej, niewątpliwie utalentowanej, uczennicy wielu sukcesów na niwie aktorsko- recytatorskiej i życzymy kolejnych…

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

20180427 227 rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja sam 9704 l 1000

AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 227. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

         27 kwietnia w hali sportowej odbyła się   uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz goście mieli przypiętą biało- czerwoną kokardę, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, następnie uczniowie pod kierunkiem p. Elżbiety Kwaśnej, p. Magdaleny Słowik oraz p. Anny Gańczarczyk zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem, piosenką, grą na cymbałkach oraz tańcem (polonez w wykonaniu uczniów klasy IV) - cenną lekcję historii. Nasi aktorzy w przepięknych strojach bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W finale uczniowie klasy VI wykonali wymowny taniec flag. Tym samym przypomnieli o święcie polskiej flagi w dniu  2 maja, kiedy nad naszymi  domami i ulicami powiewają  biało - czerwone barwy.

Czytaj więcej...

NOC W SZKOLE, a dokładniej w hali sportowej…

20180427 noc w szkole na hali sportowej sam 9872 l 1000

Uczniowie klasy IV wyszli z inicjatywą, aby zorganizować noc filmową w szkole również (kilka tygodni wcześniej taką noc mieli gimnazjaliści oraz uczniowie klas: VI i VII) dla najmłodszych uczniów drugiego etapu edukacyjnego, czyli dla klas: IV i V. Odbyła się ona 27 kwietnia w hali sportowej. Wzięło w niej udział ochoczo 30 osób.

Wśród uczestników byli zapaleni sportowcy, a więc nie obyło się bez meczu piłki nożnej oraz różnych bardzo ciekawych konkurencji poprowadzonych przez p. Tomasza Zabawskiego. Następnie miał miejsce posiłek (wyjątkowo opiekunki: p. Barbara Konieczny i p. Marta Pawlik- Włudyka przymknęły oko na to, że były to fast foody). Później wszyscy wygodnie się ułożyli na materacach i nastąpił seans filmowy. Obejrzeliśmy lektury, które będą omawiane na lekcjach języka polskiego.

Był to przyjemnie spędzony czas. Uczniowie, oprócz oglądania filmów, mogli się integrować przy grach zespołowych, rozmawiając czy po prostu będąc ze sobą (bez telefonów, smartfonów i internetu)!

20180427 noc w szkole na hali sportowej sam 9903 l 1000

Zostać w szkole po lekcjach to w tym przypadku nie była kara, lecz wspaniała przygoda.

GIMNAZJALIŚCI JUŻ PO EGZAMINACH!!!

20180418 gimnazjalisci juz po egzaminach

   Ciężka praca się opłaca. O prawdziwości tego stwierdzenia mogli się przekonać uczniowie klasy III gimnazjum, którzy w dniach 18 - 20 kwietnia 2018r. przystąpili do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę zdobytą podczas trzech lat systematycznej nauki i ciągłych starań.

    Na pierwszy ogień poszła część humanistyczna. Najpierw historia i wiedza o społeczeństwie, a następnie język polski. Kolejnego dnia trzecioklasiści zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi - fizyką, geografią, chemią i biologią oraz z królową nauk - matematyką. Na deser pozostał test z wybranego języka nowożytnego - niemieckiego na poziomie podstawowym lub angielskiego na poziomie zarówno podstawowym, jak i rozszerzonym. Po oddaniu ostatnich arkuszy egzaminowani odetchnęli z ulgą.

   W ciągu tych trzech emocjonujących dni pełnych niepewności, jak i pozytywnych myśli uczniowie na pewno dali z siebie wszystko. Pozostaje tylko czekać na wyniki egzaminu, które- miejmy nadzieję- będą bardzo dobre i zadowolą wszystkich!

W POSZUKIWANIU SWOICH TALENTÓW

„Talent jest darem uniwersalnym,

ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać.

Nie bój się być najlepsza”.

Paulo Coelho

20180424 w poszukiwaniu swoich talentow siemiechow

   W dniu 23 IV przyjechali do nas uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach (filia w Gromniku), by zachęcić nas do podjęcia nauki w niniejszej szkole i rozwijania swoich talentów muzycznych. Uczniowie szkoły muzycznej (w tym nasza koleżanka- Weronika Kubik) zaprezentowali grę na wybranych instrumentach muzycznych, m.in. na: flecie, puzonie, skrzypcach, gitarze, klarnecie…

   Warto mieć jakieś zainteresowanie (choć jedno) i je rozwijać. Może to właśnie przed Tobą kariera muzyczna? Warto spróbować i dać sobie szansę.

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

   Jedni jej nie lubią, niektórzy nienawidzą, jeszcze inni zupełnie sobie z nią nie radzą, ale wszyscy na co dzień mają z nią do czynienia – oto ORTOGRAFIA!

20180410 z ortografia za pan brat 31172086

   Dnia 10 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole spektaklt ortograficzny, który pokazał uczniom, w jaki sposób radzić sobie z ortografią. W przedstawieniu wzięli udział krakowscy aktorzy Agencji Artystycznych PRO-ART-KRAK oraz INWEST-ART: Wojciech Habela oraz Jacek Lenczar. Prowadzący w iście teatralny sposób poprowadzili zebranych po zawiłych ścieżkach pisowni polskiej. Podczas występu można było się dowiedzieć, jakie są najważniejsze zasady ortografii, tzn. kiedy piszemy: „rz” i „ż”, „ó” i „u”, „h” i „ch”, kiedy stosujemy wielką i małą literę oraz poznać zasady stosowania znaków interpunkcyjnych. Aktorzy zaaranżowali występ w formie zabawnych scenek oraz humorystycznych piosenek i powiedzonek. Dodatkową atrakcją był wspólny występ angażujący do udziału kilku chętnych uczniów wybranych z widowni.

Czytaj więcej...

KONKURSOWA PRZYGODA W I LO W TARNOWIE!

20180412 karolina kochan 6 miejsce w 25 konkursie j angielskiego tarnow lo brodzinksiego 100507 wejscie do lo

Uczennica naszej szkoły Karolina Kochan rozpoczęła już przygodę ze szkołą średnią biorąc udział w XXV Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie. Etap szkolny konkursu polegał na napisaniu testu gramatyczno – leksykalnego, który swoim poziomem odpowiadał poziomowi FCE (First Certificate of English). Poziom testu z etapu II konkursu, do którego zakwalifikowało się 11 osób, odpowiadał poziomowi CAE (Certificate in Advanced English). Oprócz zadań z zakresu leksyki i gramatyki uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami słuchania i czytania ze zrozumieniem. Tuż przed egzaminami gimnazjalnymi Karolina wzięła udział w ostatniej części konkursu – części ustnej. Zdaniem uczniów było przeprowadzenie krótkiej rozmowy na jeden z wylosowanych tematów oraz udzielenie odpowiedzi na pytania zadane przez prowadzących. Ostatecznie Karolina otrzymała nagrodę za zajęcie VI miejsca w konkursie, co daje jej pierwszeństwo w przyjęciu do I LO w przypadku równorzędnych punktów. Serdecznie gratulujemy niewątpliwego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach językowych jeszcze w szkole gimnazjalnej jak i na dalszych etapach edukacyjnych!!!

MM

„PAMIĘTAMY…DLA CIEBIE GRAMY” 12 – GODZINNY MECZ SIATKÓWKI Z UDZIAŁEM NASZEJ SZKOŁY!

20180405 wspomnienie jana pawla 2 12 godzinny mecz siatkarski gromnik dsc 0268

Sport ma dziś ogromne znaczenie, ponieważ może sprzyjać upowszechnianiu wśród młodych ważnych wartości, takich jak lojalność, przyjaźń, wspólnota, solidarność – te słowa Świętego Jana Pawła II przyświecały organizacji kolejnej edycji 12 - godzinnego meczu siatkówki przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Gromniku. 5 kwietnia br. odbyły się rozgrywki siatkarskie, których celem głównym było uczczenie pamięci Patrona Szkoły, Wielkiego Polaka, Jana Pawła II. Drużyny siatkarskie biorące udział w zmaganiach składały się z przedstawicieli samorządów powiatowych i gminnych, służb mundurowych, mediów, nauczycieli oraz uczniów. W tym roku również drużyna z naszej szkoły w składzie: dyrektor szkoły Grzegorz Kieroński, Dawid Hołda, Arkadiusz Wirchomski z klasy VII, Mateusz Osysko, Jakub Koza z klasy III gimnazjum oraz pani Małgorzata Majka, włączyła się po raz pierwszy do rozgrywek. Udział w turnieju daleki był od zaciętej rywalizacji, bo każdy pamiętał o głównym celu spotkania.

Obszerna fotorelacja: http://pogorze24.pl/pamietamy-dla-ciebie-gramy-12-godzinny-mecz-w-zsoiz-gromnik/119740/

MM

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

20180126 dzien babci i dziadka img 4677 l 1000

LINK DO GALERII

          Dnia 26 stycznia 2018r. uczniowie klas I – III zaprosili swoich bliskich na uroczyste obchody „Dnia Babci i Dziadka”. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały program artystyczny, który zainteresował, rozbawił i wzruszył licznie zebranych gości.

          Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali dwie zabawne scenki sytuacyjne i zaśpiewali kilka piosenek o Babciach i Dziadkach. Z kolei uczniowie klasy II pochwalili się talentem aktorskim, znakomicie przedstawiając baśń pt.: „Calineczka”. Jako ostatnia wystąpiła klasa III z wesołymi i doskonale odegranymi scenkami: „Anioły i miłość” oraz „Kłótnia diabłów”, zaczerpniętymi z „Jasełek” ks. Jana Twardowskiego.

          Na koniec dzieci wspólnie zaśpiewały „Sto lat”, złożyły Babciom i Dziadkom płynące prosto z serca życzenia i wręczyły drobne, samodzielnie wykonane upominki. Kolejne obchody „Dnia Babci i Dziadka” dopiero za rok, ale już teraz serdecznie zapraszamy.

AW

MLECZNE URODZINY KOTA MLECZYSŁAWA

201803 imienieny kota mleczyslawa img 20180320 084310 l 1000LINK DO GALERII

          W marcu uczniowie klas I – III dołączyli do programu „Mam kota na punkcie mleka”, realizowanego przez Polską Izbę Mleka. Celem kampanii jest podniesienie świadomości dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania mleka i przetworów mlecznych, dla zdrowia i prawidłowego rozwoju.

          Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Anną Wójcik wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Mleczne urodziny kota Mleczysława”, w którym zajęli zaszczytne II miejsce. Dzieci w ramach konkursu zrealizowały scenariusz mlecznych urodzin kota, podczas którego powstały prace plastyczne zachęcające do spożywania produktów mlecznych. Dowiedziały się również jakie składniki odżywcze zawiera mleko, uczestniczyły w degustacji i wybierały najsmaczniejszy, według nich, produkt wytwarzany z mleka. Na zakończenie zaśpiewały urodzinową piosenkę dla kota Mleczysława. Te wszystkie działania zdobyły uznanie jury konkursu, dzięki czemu klasa I znalazła się wśród laureatów, zdobywając dyplom oraz nagrody.

AW

KOSMICZNE WYDARZENIE W NASZEJ SZKOLE

 20180316 mobilne planetarium astronautilius

       16 marca 2018r.  do naszej szkoły zawitało przenośne planetarium. Pod miękką kopułą przenośnego planetariumAstronautilus” doświadczyliśmy niesamowitej przygody. Poznaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory oraz wyobrażenia o niebie z bliska. Zobaczyliśmy planety, ich księżyce, piękne mgławice i odległe galaktyki.

          W spektaklu astronomicznym uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dla nich seans astronomiczny utrzymany był w klimacie zabawy z muzyką. Animator wprowadził dzieci w kosmiczny nastrój, aby opowiedzieć o układzie słonecznym i gwiazdach.

          Z kolei dla uczniów klas IV-VI oraz starszych odbył się seans pod tytułem „Kosmiczna wędrówka”. Poznali obiekty, które można zobaczyć po zachodzie słońca, charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy, gwiazdozbiory i związane z nimi legendy.

          Myślę, że warto organizować takie widowiska, ponieważ są one ciekawe i dostarczają niesamowitych wrażeń. Pobudzają wyobraźnię nie tylko dzieci, młodzieży, ale i dorosłych.

Lucyna Biesek

Zebranie informacyjne dla rodziców

Zapraszamy na zebranie z rodzicami,

które odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2018 r. /poniedziałek/ 

o godzinie 16:00. 

Dyrektor szkoły oraz wychowawcy

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.
Mikołaj Rej

 

            Grupa w składzie: Paulina Kubik, Sabina Żaba, Justyna Słomska, Martyna Iwaniec oraz Piotr Gucwa pod opieką p. Marty Pawlik- Włudyki zorganizowali, w ramach projektu edukacyjnego, w dniach 19 - 23 III ­­ ­TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE, podczas którego uczniowie klas: IV- VII SP oraz II i III gimnazjum wzięli udział w szerokim wachlarzu różnych akcji, quizów, konkursów czy konkurencji, wykazując się przy tym dużą kreatywnością i wiedzą.

            Poniedziałek był DNIEM Z ORTOGRAFIĄ pod hasłem: „Corrida, czyli walka z bykami”. Chętni mogli wziąć udział w quizie ortograficznym. Ponadto odbył się konkurs „Szkolny Mistrz Ortografii”, którego zwyciężczynią została Karolina Kochan. II miejsce zajęła Justyna Smoleń, zaś III- Sylwia Potępa. Również w tym dniu uczniowie wykonali drzewko ortograficzne (każda klasa miała inną trudność ortograficzną).

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

LINK DO GALERII

            We wtorek był DZIEŃ Z KSIĄŻKĄ pod hasłem: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. W szkole zaroiło się od postaci literackich. Było bardzo kolorowo i przyjemnie. Ochotnicy mogli wziąć udział w quizie literackim dotyczącym lektur. Uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w Konkursie na najpiękniejszą i najbogatszą pod względem treści gazetkę ścienną o wylosowanym pisarzu/poecie. Wszyscy spisali się wyśmienicie, wykonując bardzo ładne gazetki z pięknymi portretami, tekstami, biografiami. Była to dla uczniów doskonała forma nauki oraz sposób na zintegrowanie się i wykazanie się pomysłowością oraz kreatywnością. Na I miejsce zasłużyła klasa VII, która wykonała gazetkę o naszym wieszczu narodowym- Adamie Mickiewiczu. II miejsce zdobyła klasa II gimnazjum za gazetkę o ks. Janie Twardowskim, III miejsce- klasa VI za gazetkę o Janie Kochanowskim, zaś IV miejsce- klasa V za gazetkę o Henryku Sienkiewiczu. Na pochwałę zasługują najmłodsi uczestnicy konkursu- uczniowie klasy IV, którzy wykazali się dużą determinacją i samodzielnością. W wykonanie zadania zaangażowali się prawie wszyscy. W tym dniu uczniowie, którzy piszą wiersze, mogli pochwalić się nimi, biorąc udział w Konkursie poetyckim „Poetą być…”. Okazuje się, że najładniejsze wiersze w szkole pisze Zuzanna Krzyżak. II miejsce zdobył Jakub Mosio, zaś III- Weronika Korzeniowska. W DNIU Z KSIĄŻKĄ zaszczycił nas swoją obecnością tarnowski poeta, laureat ogólnopolskich nagród i wyróżnień literackich- Pan Zbigniew Mirosławski. Nasz gość to również nauczyciel, z wykształcenia historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Pracował jako dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Od 2004 r. wiceprzewodniczący Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich. W latach 2004-2008 pełnił funkcję wiceprezesa Rady Oddziału Tarnowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich. Pan Zbigniew Mirosławski jest także mentorem działającej od blisko 25 lat przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Grupy Młodych Autorów, skupiającej utalentowaną literacko młodzież oraz redaktorem wydawanego przez nią pisma literackiego „Aspiracje”. Zapoznał nas ze Swoją twórczością, odczytując szereg Swoich pięknych i trafiających do każdego wierszy, wskazując przy tym na ich genezę. Miło było gościć w murach naszej szkoły tak wspaniałego poetę. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje sięgnięciem przez uczniów po teksty poetyckie lub podjęciem próby tworzenia swoich. Grupa projektowa w tym dniu czytała uczniom klasy I wybrane baśnie, a pani Bożenka Kwiek- nasza bibliotekarka przygotowała kącik z ciekawymi pozycjami książkowymi.

Czytaj więcej...

V POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZA NAMI

20180322 5 powiatowy konkurs j angielskiego za nami

Dnia 22 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Leksykalno – Gramatycznego z Języka Angielskiego dla szkół gimnazjalnych. Zadania z testu konkursowego sprawdzały umiejętność odbioru tekstu pisanego oraz znajomość środków językowych. Konkurencja w tym roku była duża, a poziom bardzo wysoki. Po raz pierwszy w historii konkursu o tym, kto zajmie miejsca w pierwszej trójce decydowała dogrywka. Karolina Kochan, uczennica klasy III gimnazjum bardzo dobrze poradziła sobie w drugiej rundzie zmagań i ostatecznie zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach językowych. Mamy również nadzieję, iż inni uczniowie dołączą do przygody z językiem angielskim i uwierzą, że rzetelna, sumienna i wytrwała praca zawsze rodzi dobre owoce!

MM

POWITANIE WIOSNY W KRAKOWIE

Kraków - marzec 2018

LINK DO GALERII

20 marca br. grupa czwartoklasistów pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Majki dołączyła do uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowej i wyruszyła na poszukiwanie wiosny do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Papugarnii Amazonia, znajdującej się w Rynku Głównym. Tam podziwialiśmy różne gatunki kolorowych ptaków. Papugi były bardzo przyjaźnie nastawione, stąd można było je wziąć na dłoń, ramię, głowę, pogłaskać czy nakarmić. Nie da się ukryć, że były też bardzo krzykliwe J. Po krótkiej przewie śniadaniowej w McDonaldzie udaliśmy się do Teatru Groteska, gdzie czekał na nas spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Perypetie rudowłosej dziewczynki i życie mieszkańców Zielonego Wzgórza doskonale przedstawione zostały dzięki bardzo dobrej grze aktorskiej wzbogaconej pięknie wyśpiewanymi piosenkami, traktującymi nie tylko o modzie czy ulotnej urodzie, ale także o słuszności najprostszych wyborów. Po duchowej uczcie w teatrze zadbaliśmy także o kulturę fizyczną ciała, spędzając rekreacyjnie czas w parku wodnym. Moc atrakcji, świetne towarzystwo, dopisujące humory, śmiech i fantastyczna zabawa to bardzo krótka recenzja całej wycieczki, z najlepiej podsumowującym pytaniem: „A będzie jeszcze taki wyjazd?”

Tylko wiosny nie udało nam się w tym dniu przywitać, a Kraków pożegnaliśmy w śniegowej aurze.

MM

KOLEJNE POWODY DO RADOŚCI

Zuzanna Krzyżak zajęła II miejsce w przesłuchaniach do XIX Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej, które miały miejsce w dniu 16 III w ZST w Tarnowie- Mościcach, a tym samym przeszła do finału, który odbędzie się 3 maja w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Jest to impreza o charakterze otwartym, uświetniająca Święto Konstytucji 3 Maja, wszyscy chętni mogą obejrzeć zmagania finałowych uczestników Przeglądu – wstęp wolny. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału. Trzymamy kciukiJ

Z kolei Weronika Sapała została laureatką, zajmując 7. miejsce,  Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego „Olimpus”. GRATULUJEMY!!!

SEZON ZIMOWY W NASZEJ SZKOLE!

20180307 - Biała Niżna :) - Kiedy następny wyjazd?LINK DO GALERII

Miłośnicy sportów zimowych wykorzystali sprzyjającą ku temu aurę i wyruszyli w poszukiwaniu wyrażeń na stoku i lodowisku. Tuż przed feriami grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką dyrektora Pana Grzegorza Kierońskiego oraz Pana Roberta Kraja udała się do Krynicy. Tam, w Ośrodku Narciarskim Słotwiny, szusowali po stoku ćwicząc i rozwijając umiejętności jazdy na nartach
i snowboardzie. Z kolei po powrocie z zimowego wypoczynku uczniowie zawitali w Białej Niżnej, by spróbować swoich sił na lodowisku. Wyjazd był uciechą zarówno dla świetnie znających tajniki jazdy na łyżwach jak i tych, którzy stawiali swoje pierwsze „kroki” na tafli lodowiska.

Aktywny wypoczynek, miłe towarzystwo, świetna zabawa to zalety, które z pewnością połączyły oba zimowe wyjazdy. Radość i zadowolenie uczestników najlepiej potwierdza wielokrotnie powtarzane pytanie: „Kiedy kolejny wyjazd?

MM

KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ W NASZEJ SZKOLE!

Zwycięzcy Konkursu Pożarniczego w SP w Siemiechowie

LINK DO GALERII

Dnia 5 marca 2018r. odbył się, już po raz kolejny, szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestnicy konkursu, pod okiem nauczycieli i strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemiechowie, rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, łącznie w obu grupach wiekowych (klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum) udział wzięło 60 uczniów. Wśród zwycięzców znaleźli się:

I grupa wiekowa (klasy IV-VI)

I miejsce – Karolina Grzyb z klasy IV

II miejsce – Bartłomiej Chlipała z klasy IV

III miejsce – Zuzanna Maciak z klasy VI

 

II grupa wiekowa (klasy VII sp oraz gimnazjum)

II grupa wiekowa (klasy VII sp, II i III gimnazjum)

I miejsce – Angelika Hołda z klasy VII

II miejsce – Karol Mosio z klasy VII

III miejsce – Mateusz Osysko z klasy III gim.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy, a laureaci pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach wiekowych oprócz nagród ufundowanych przez OSP uzyskali awans do etapu gminnego. Tam w zmaganiach pomiędzy szkołami Angelika Hołda wywalczyła miejsce III.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i liczymy na dalsze sukcesy w kolejnych edycjach konkursu!

MM

PROGRAM REKOLEKCJI SZKOLNYCH

PARAFIA SIEMIECHÓW

PROGRAM REKOLEKCJI SZKOLNYCH

12.03.2018 – 14.03.2018

12.03 – PONIEDZIAŁEK

         9.00 – Msza św. z kazaniem dla kl. VII i Gimnazjum

         11.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci SP (kl. 1 – 6)

13.03 – WTOREK (Dzień Spowiedzi)

         9.00 – Msza św. z kazaniem dla kl. VII i Gimnazjum

         11.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci SP (kl. 1 – 6)

         14.00 – 16.00 – spowiedź

         16.00 – 16.30 – przerwa w spowiedzi

         16.30 – 18.00 – spowiedź

14.03 – ŚRODA – ZAKOŃCZENIE

         9.00 – Msza św. z kazaniem dla kl. VII i Gimnazjum

         11.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci SP (kl. 1 – 6)

ZABAWA CHOINKOWA

dyskoteka 1000 m

1 lutego (czwartek) w godz. 16.00 - 19.00 w hali sportowej odbędzie się zabawa choinkowa, na którą zapraszamy uczniów klas IV - VII oraz II i III gimnazjum. Prosimy o zabranie obuwia zamiennego oraz oświadczenia podpisanego przez rodziców.

Opiekun SU oraz Wychowawcy

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się  w szkole  w dniu 25 stycznia (czwartek) o godzinie 16.00.

Dyrektor oraz Wychowawcy i Nauczyciele

KWESTA NA RZECZ WOŚP-u

Zuzanna Krzyżak, Karolina Tabiś, Justyna Smoleń i Wiktoria Gubała

   14 stycznia 2018 r. młodzież naszej szkoły (Zuzanna Krzyżak, Karolina Tabiś, Justyna Smoleń i Wiktoria Gubała)  kwestowała w Siemiechowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem 26. finału WOŚP-u  było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Zebraliśmy 2095,90 zł (w roku ubiegłym- 1442,04 zł). Dziękujemy mieszkańcom Siemiechowa za ofiarność :)

Pozostałe dwie grupy w składzie: Katarzyna Smosna, Aleksandra Guzik, Klara Olszewska, Paulina Kubik, Karolina Kochan, Daria Zuchowicz i Aleksandra Ozga kwestowały w Gródku oraz w Paleśnicy. Zebrały w sumie  3694,35 zł. (Gródek: 2584,75 zł, Paleśnica: 1109,60 zł).

PODWÓJNA RADOŚĆ ZE ZWYCIĘSTWA

Podwójna radość ze zwycięstwa Zuzanny Krzyżak - grudzień 2017.

            19 grudnia uczennica klasy III gimnazjum- Zuzanna Krzyżak reprezentowała naszą szkołę w edycji recytatorsko- aktorskiej VI Artystycznego Przeglądu Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności APLAUZ - Tarnów 2017. Jej występ był bezkonkurencyjny, zebrała pochwały za: dobrze dobrany tekst, umiejętne i celowe wykorzystanie rekwizytów,  prawidłową interpretację wiersza z wyeksponowaniem jego ironicznego sensu oraz zdolności aktorskie. Zajęła I miejsce, zachwycając do tego stopnia jurorów, że postanowili nie przyznawać II i III miejsca, lecz dopiero wyróżnienia. W niniejszym konkursie przyznawana jest również nagroda publiczności. Każdy widz mógł oddać głos na wybranych wykonawców (36 recytatorów). Nasza radość jest podwójna, gdyż Zuzia, oprócz I miejsca, zdobyła również nagrodę publiczności. Gratulujemy Jej kolejnego sukcesu na niwie aktorsko- recytatorskiej.

M. P-W

APLAUZZ - Podwójna radość ze zwycięstwa Zuzanny Krzyżak - 19 grudnia 2017.

JASEŁKA Z MAŁYM KSIĘCIEM

Jasełka z Małym Księciem - grudzień 2017.

 

LINK DO GALERII

Myślę, że ludzie zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie. Zapominają o tym, że  najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Za mało tej prawdzie poświęcają swojego czasu. Lecz Tobie nie wolno o tym zapomnieć. Zapamiętaj mój sekret: „Dobrze widzi się tylko sercem”. Te słowa Małego Księcia (w którego rolę wcielił się Hubert Krzyżak)  stanowiły główne przesłanie tegorocznych jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Marty Pawlik- Włudyki.   

Aktorzy unaocznili widzom problemy współczesnego człowieka, jakimi są notoryczny brak czasu oraz istnienie zła. Dzieci, młodzież, dorośli - wszyscy zajęci są tylko sobą i swoimi sprawami. Nie zwracają uwagi na bożonarodzeniową szopkę i Jezusa. A przecież... „Dziś niebo się otwiera. Dziś Bóg staje się człowiekiem. Dziś rodzi się Bóg - Miłość...”

Przesłanie tegorocznych jasełek jest bardzo czytelne i dla każdego zrozumiałe. Jednocześnie pozwala, choć przez chwilę, zastanowić się nad sensem naszego życia, nad tym, do czego zmierzamy i za czym nieustannie gonimy.

Czytaj więcej...

LEKCJA PATRIOTYZMU

20171111 swieto niepodleglosci siemiechow pf 1510416894 2000 3

„Szkoła, kształtując postawy patriotyczne młodzieży,
nie może ograniczać się do werbalnego przekazywania  jej wiedzy o kraju i obowiązkach obywatelskich”

J.Czerwiński

 

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły  aktywnie - jak co roku - uczestniczyli 11 listopada w obchodach Święta Niepodległości. Przygotowali 260 kotylionów, które wręczyli  Parafianom i Gościom- uczestnikom uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny odprawionej w Kościele Parafialnym w Siemiechowie. Ponadto poczet flagowy dumnie reprezentował szkołę  podczas uroczystości. 

KOLEJNY RAZ W ŁOWCZÓWKU!

20171110 39 malopolski zlaz 105608

Młodzież naszej szkoły pod opieką: p. Grzegorza Kierońskiego, p. Lucyny Biesek oraz p. Marty Pawlik- Włudyki w dniu 10 XI po raz pierwszy - z inicjatywy pana dyrektora - wzięła udział w XXIX Małopolskim Złazie Patriotyczno - Turystycznym Szlakami Legionistów - Łowczówek 2017 organizowanym przez PTTK Oddział Tarnów.  Celem wyprawy było uczczenie 103. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem, kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz oddanie hołdu poległym w boju żołnierzom. Wszyscy uczestnicy otrzymali unikatowe odznaki, a szkoła - pamiątkowy dyplom.

Złaz miał także charakter  turystyczny - jego celem było podkreślenie walorów krajobrazowych okolicy w jesiennej szacie.

Czytaj więcej...

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l