Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

KOSMICZNE WYDARZENIE W NASZEJ SZKOLE

 20180316 mobilne planetarium astronautilius

       16 marca 2018r.  do naszej szkoły zawitało przenośne planetarium. Pod miękką kopułą przenośnego planetariumAstronautilus” doświadczyliśmy niesamowitej przygody. Poznaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory oraz wyobrażenia o niebie z bliska. Zobaczyliśmy planety, ich księżyce, piękne mgławice i odległe galaktyki.

          W spektaklu astronomicznym uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dla nich seans astronomiczny utrzymany był w klimacie zabawy z muzyką. Animator wprowadził dzieci w kosmiczny nastrój, aby opowiedzieć o układzie słonecznym i gwiazdach.

          Z kolei dla uczniów klas IV-VI oraz starszych odbył się seans pod tytułem „Kosmiczna wędrówka”. Poznali obiekty, które można zobaczyć po zachodzie słońca, charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy, gwiazdozbiory i związane z nimi legendy.

          Myślę, że warto organizować takie widowiska, ponieważ są one ciekawe i dostarczają niesamowitych wrażeń. Pobudzają wyobraźnię nie tylko dzieci, młodzieży, ale i dorosłych.

Lucyna Biesek

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l