SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2018/2019

Liga Niezwykłych Umysłów

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

   Jedni jej nie lubią, niektórzy nienawidzą, jeszcze inni zupełnie sobie z nią nie radzą, ale wszyscy na co dzień mają z nią do czynienia – oto ORTOGRAFIA!

20180410 z ortografia za pan brat 31172086

   Dnia 10 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole spektaklt ortograficzny, który pokazał uczniom, w jaki sposób radzić sobie z ortografią. W przedstawieniu wzięli udział krakowscy aktorzy Agencji Artystycznych PRO-ART-KRAK oraz INWEST-ART: Wojciech Habela oraz Jacek Lenczar. Prowadzący w iście teatralny sposób poprowadzili zebranych po zawiłych ścieżkach pisowni polskiej. Podczas występu można było się dowiedzieć, jakie są najważniejsze zasady ortografii, tzn. kiedy piszemy: „rz” i „ż”, „ó” i „u”, „h” i „ch”, kiedy stosujemy wielką i małą literę oraz poznać zasady stosowania znaków interpunkcyjnych. Aktorzy zaaranżowali występ w formie zabawnych scenek oraz humorystycznych piosenek i powiedzonek. Dodatkową atrakcją był wspólny występ angażujący do udziału kilku chętnych uczniów wybranych z widowni.

 

20180410 z ortografia za pan brat 31178462

   Lekcja ortografii poprowadzona przez krakowskich aktorów pokazała, że ortografia „nie jest taka straszna, jak ją malują”. Po zakończonym występie aktorzy zasłużyli na gromkie brawa. Pewnie jeszcze nie raz zagoszczą w murach naszej szkoły ...

20180410 z ortografia za pan brat 31189662

JG

katechizm bierzmowanych