Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

CZWARTOKLASIŚCI NA ROWERACH ...

20180619 czwartoklasisci na rowerach 1000

Dnia 19 czerwca br. dwunastoosobowa grupa czwartoklasistów pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Majki oraz Pana Buratowskiego i Pana Sołtysa wyruszyła na rowerach, na podbój pięknych terenów naszej miejscowości. Wyposażeni w kaski ochronne i koszulki odblaskowe, po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów, rozpoczęliśmy 3-godzinny rajd, który prowadził przez przysiółki Siemiechowa: Granica, Górny Siemiechów, Moszczenica, Głęboczyzna, Dybkówka, Folwark, Wołówka, Małe Góry oraz Wielkie Góry. Udało nam się dotrzeć do „Jurasówki”, stacji narciarskiej zagubionej wśród lasów i wzniesień Pogórza Rożnowskiego na wysokości 458 m. n. p.m. Lekkie zmęczenie rekompensowały przepiękne widoki na dolinę Białej i Dunajca oraz pyszne ciasteczka przygotowane dla całej grupy przez mamę Patrycji S. Po regeneracji sił, na szczycie Wielkich Gór, zjechaliśmy pod mury naszej szkoły zataczając okrąg. Rozentuzjazmowani, radośni i uśmiechnięci, a przede wszystkim cali i zdrowi zakończyliśmy rajdowe zmagania w pobliskiej, przykościelnej wiacie, gdzie czekali na nas Rodzice z grillowanymi kiełbaskami.

 

Widoki na całej trasie rajdu zapierały dech w piersiach, stąd uczniowie mieli doskonałą możliwość przekonać się o słuszności powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zamówiona na ten dzień pogoda dopisywała przez cały czas, promienie słoneczne rozbudzały energię, a lekki wiaterek dodawał otuchy. Rajd rowerowy był dla czwartoklasistów praktycznym sprawdzianem ze znajomości przepisów o ruchu rowerów, którą musieli się wykazać, zdobywając w tym roku kartę rowerową. Dla opiekunów był natomiast doskonałą okazją wdrażania uczniów do konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za siebie i innych.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców, w szczególności P. Opiły, P. Wirchomskiej oraz Państwa Sołtys za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia!

MM

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l