SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

FERIE LETNIE '2020

Liga Niezwykłych Umysłów

CZWARTOKLASIŚCI NA ROWERACH ...

20180619 czwartoklasisci na rowerach 1000

Dnia 19 czerwca br. dwunastoosobowa grupa czwartoklasistów pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Majki oraz Pana Buratowskiego i Pana Sołtysa wyruszyła na rowerach, na podbój pięknych terenów naszej miejscowości. Wyposażeni w kaski ochronne i koszulki odblaskowe, po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów, rozpoczęliśmy 3-godzinny rajd, który prowadził przez przysiółki Siemiechowa: Granica, Górny Siemiechów, Moszczenica, Głęboczyzna, Dybkówka, Folwark, Wołówka, Małe Góry oraz Wielkie Góry. Udało nam się dotrzeć do „Jurasówki”, stacji narciarskiej zagubionej wśród lasów i wzniesień Pogórza Rożnowskiego na wysokości 458 m. n. p.m. Lekkie zmęczenie rekompensowały przepiękne widoki na dolinę Białej i Dunajca oraz pyszne ciasteczka przygotowane dla całej grupy przez mamę Patrycji S. Po regeneracji sił, na szczycie Wielkich Gór, zjechaliśmy pod mury naszej szkoły zataczając okrąg. Rozentuzjazmowani, radośni i uśmiechnięci, a przede wszystkim cali i zdrowi zakończyliśmy rajdowe zmagania w pobliskiej, przykościelnej wiacie, gdzie czekali na nas Rodzice z grillowanymi kiełbaskami.

 

Widoki na całej trasie rajdu zapierały dech w piersiach, stąd uczniowie mieli doskonałą możliwość przekonać się o słuszności powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zamówiona na ten dzień pogoda dopisywała przez cały czas, promienie słoneczne rozbudzały energię, a lekki wiaterek dodawał otuchy. Rajd rowerowy był dla czwartoklasistów praktycznym sprawdzianem ze znajomości przepisów o ruchu rowerów, którą musieli się wykazać, zdobywając w tym roku kartę rowerową. Dla opiekunów był natomiast doskonałą okazją wdrażania uczniów do konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za siebie i innych.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców, w szczególności P. Opiły, P. Wirchomskiej oraz Państwa Sołtys za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia!

MM

nowa era komputera

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l