SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2018/2019

Liga Niezwykłych Umysłów

ROK 2018/2019

FINAŁ PROJKETU „HISTORIA ZATRZYMANA W KADRZE 2018”

W trakcie roku szkolnego 2018/2019 (od września do czerwca) w Szkole Podstawowej w Siemiechowie realizowany był projekt „Historia zatrzymana w kadrze...”, organizowany przez Fundację Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia”, a spółfinansowany ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

            Przez cały rok szkolny 10-osobowa grupa uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Siemiechowie (A. Burnat, W. Turska, A. Turska, W. Chwistek, G. Krzyżak, A. Michalik, S. Potępa, O. Iwaniec, A. Wirchomska, Z. Maciak), pod opieką Pani Jadwigi Gawełczyk realizowała cykl przedsięwzięć w ramach projektu „Historia zatrzymana w kadrze 2018”. Projekt doskonale wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Comiesięczne spotkania grupy zaowocowały wypracowaniem różnorodnych materiałów, które jeszcze bliżej pozwoliły poznać historię małej ojczyzny – Siemiechowa.

            Pierwszym wyzwaniem było przeprowadzenie wywiadów z najstarszymi mieszkańcami miejscowości. Podczas zbierania informacji i opracowywania wywiadów, uczniowie dowiedzieli się wiele na temat przeszłości ich wioski i jej
dawnych realiów. Opowieści świadków historii były dla nich ciekawym doświadczeniem. Pierwszy raz stanęli w roli reporterów. Wywiady obecnie są przygotowywane do publikacji, która ukaże się we wrześniu.

            4 października uczestnicy projektu wzięli udział w wycieczce do zamku w Dębnie, gdzie poza zwiedzaniem uczestniczyli w lekcji muzealnej „Tajemnice zamkowej kuchni i spiżarni”.

201906 siemiechow final projektu historia zatrzymana w kadrze zdj 1 1000

Czytaj więcej...

VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego za nami!

20190604 7 gminny konkurs j angielskiego weronika sapala l

Dnia 4 czerwca br. odbyła się 8. edycja konkursu języka angielskiego ‘English is fun’. Głównymi celami przyświecającymi Organizatorom konkursu było rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, doskonalenie znajomości języka angielskiego, propagowanie wykorzystania technologii komputerowej w nauce języków obcych oraz motywowanie uczniów do nauki. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz klasy 7-8 i gimnazjum.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z MAŁYM KSIĘCIEM

20190613 spotkanie z malym ksieciem 2 2000 l

„Dobrze widzi się tylko sercem.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Antoine de Saint-Exupéry

 

        W dniu 13 VI szesnaścioro uczniów naszej szkoły pod opieką p. Marty Pawlik- Włudyki miało przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Mały Książę” w wykonaniu Koła Teatralnego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku. Po przedstawieniu miały miejsce warsztaty edukacyjne.

Czytaj więcej...

PODZIEMNYM SZLAKIEM, CZYLI ZWIEDZANIE KOPALNI

20190611 podziemnym szlakiem czyli zwiedzanie kopalni w wieliczce zdj 2 2000 l

11 czerwca br. uczniowie szkoły w Siemiechowie wraz z opiekunkami: P. Barbarą Konieczny, P. Jadwigą Gawełczyk i P. Eweliną Koniuszy odwiedzili urokliwe solne podziemia Małopolski w Wieliczce, Tężnię solankową oraz Zamek w Wiśniczu. W Wieliczce przeżyliśmy 3-godzinną eskapadę pod ziemią – gdzie temperatura wynosiła około 14’C. Na początku otrzymaliśmy stosowny ekwipunek: kask, lampę, pochłaniacz i kombinezon. Pod okiem doświadczonego sztygara zmierzyliśmy się z licznymi zadaniami, m.in. mierzyliśmy poziom stężenia metanu, wyszukiwaliśmy sól, wyznaczaliśmy drogę i badaliśmy nieznane korytarze.

Czytaj więcej...

SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

22 marca 2019 roku   jedenaścioro  uczniów naszej szkoły wzięło udział w VI edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”, na które składały się konkursy: czytelniczy (uczniowie musieli wykazać się znajomością książki „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego), ortograficzno- językowy (dotyczył wiedzy o języku polskim) oraz plastyczny (polegał na wykonaniu ilustracji do podanych tekstów literackich).

 

20190611 sukcesy naszych uczennic 120716 2000 l

 

Czytaj więcej...

nowa era komputera

Rekrutacja 2019/2020

katechizm bierzmowanych