SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

WAKACJE PO ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2019/2020

Liga Niezwykłych Umysłów

2018.10 – REALIZACJA PROJEKTU BOHATERON W NASZEJ SZKOLE

201810 akcja bohater on 20181025 215827 1000 l

 FOTO - RELACJA 

Nasza szkoła częścią ogólnopolskiej kampanii!

 BohaterON  – włącz historię  to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie Im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami akcji są Fundacje Sensoria i Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przez miesiąc uczniowie naszej szkoły, począwszy od klasy II, przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje wychowawcze, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, młodzież mogła zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.

Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

MM

nowa era komputera

Rekrutacja 2019/2020

katechizm bierzmowanych