Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

„PO POLSKU O HISTORII”, czyli Dyktando Niepodległościowe w naszej szkole

logo dyktando niepodleglosciowe

9 października br. w naszej szkole odbyło się Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Uczniowie zmagali się z ortografią w dwóch kategoriach: I kategoria: klasy IV – VI, II kategoria: klasy VII-VIII i III gimnazjum.

            Tekst dyktanda w klasach młodszych skupiał się wokół mistrza klawiatury – Ignacego Jana Paderewskiego, który przez całe swoje życie niestrudzenie orędował na rzecz niepodległości Polski. Z kolei uczniowie starszych klas (VII, VIII i III gimnazjum) zmagali się z treścią, która wyjaśniała, jak na przestrzeni lat obchodzono w Polsce Święto Niepodległości. Obydwa teksty, zarówno ten dla klas młodszych, jak i dla klas starszych prezentowały bardzo wysoki poziom trudności.

            Mistrzem ortografii w kategorii klas młodszych została Julia Korzeniowska z klasy VI, II miejsce zajęła Natalia Hekłowska również z klasy VI, a miejsce III – Karolina Grzyb
z klasy V. W kategorii klas starszych najlepsza z ortografii była Angelika Hołda – uczennica klasy VIII i to ona zdobyła I miejsce. Justyna Słomska z klasy III gimnazjum zajęła miejsce II, a Wiktoria Gubała miejsce III.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom szkolnego konkursu gratulujemy!

 

J.Gawełczyk

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l