Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

Obejmuję myślą wszystkie dzieci świata

„Obejmuję myślą wszystkie dzieci świata: wiele, zbyt wiele jest dzieci, które rodzą się i są skazane na niezawinione cierpienie,
będące konsekwencją nieludzkich konfliktów.

Ratujmy dzieci, aby uratować nadzieję ludzkości!”

Św. Jan Paweł II

 

Podążając za słowami Św. Jana Pawła II nie chcieliśmy pozostać obojętni na krzywdę ludzką, zwłaszcza na krzywdę dziecka. Dlatego już od 8 lat nasza szkoła dzięki wsparciu nauczycieli, rodziców i uczniów uczestniczy w akcji charytatywnej „Adopcja Serca” prowadzonej przez Pallotyński Sekretariat Misyjny. Jest to niezwykły program pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych takich jak: Rwanda, Demokratyczna Republika Konga, Zambia, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Brazylia. Głównym celem „Adopcji Serca” jest zapewnienie dziecku podstawowych środków do życia. Włączając się w nią stajemy się w pewnym sensie rodzicami adopcyjnymi, otaczamy troską materialną i duchową konkretne, znane z imienia i nazwiska dziecko. Przyjmujemy na siebie duży obowiązek, ale przede wszystkim ogromną odpowiedzialność za los drugiego człowieka.

Poprzez dokonywane wpłaty pomagamy jednemu, konkretnemu dziecku, opłacając jego szkołę, finansując zakup materiałów szkolnych, żywności, potrzebnych leków i wszystkiego, co w danym momencie jest dla niego niezbędne. Udział w akcji pozwala także uświadomić uczniom naszej szkoły konieczność niesienia pomocy bardziej potrzebującym, ukazać siłę i ogromne możliwości pracy zbiorowej oraz uwrażliwić na krzywdy i potrzeby innych.

Naszą pierwszą podopieczną była Dorcas S., dziewczynka z Rwandy,
uczęszczająca wówczas do 3 klasy szkoły podstawowej. 
W maju 2018r. adopcja Dorcas została zakończona.

 

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu kontynuujemy dzieło „Adopcji Serca”,
a opieką od marca 2019r. obejmujemy tym razem 
20190309 adopcja serca jules 20190303 125157 04 l 1000pxchłopca z Wybrzeża Kości Słoniowej – JULESA T.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak pięknej akcji. Dla nas jest to niewielkie wyrzeczenie,
a dla dzieci z Afryki szansa na ŻYCIE!

Dziękujemy za zaangażowanie, które, mamy nadzieję, nigdy nie ustanie.

MM

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l