SZKOŁA PODSTAWOWA W SIEMIECHOWIE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2019/2020

Liga Niezwykłych Umysłów

ŁYK KULTURY I SZTUKI

20190326 koncert dla niepodleglej l

„Eviva l'arte”!

Kazimierz Przerwa-Tetmajer

 

Dnia 26 marca o godzinie 18:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się koncert zatytułowany: Dla Niepodległej, w którego skład wchodziły: Sinfonia Polonia Renāte Stivrina oraz Drzewa wieku wolności Grzegorza Majki z librettem Ryszarda Ostrowskiego.

Mieliśmy (uczniowie pod opieką: pani Renaty Słomskiej, pani Marty Pawlik-Włudyki, p. Waldemara Gądka oraz pana dyrektora – Grzegorza Kierońskiego) zaszczyt brać udział w tym wydarzeniu, które uświetniło wiele ważnych osobistości.

Mogliśmy podziwiać piękny śpiew solowy, jak i chóralny, a przede wszystkim Wielką Orkiestrę Symfoniczną Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach, w której grają uczennice z naszej szkoły. Wielkie brawa dla Nich! Koncert okazał się bardzo emocjonujący i pouczający. Wyjazd do filharmonii był dla nas dużą atrakcją i okazją do obcowania z kulturą. To bardzo wartościowe, a dla niektórych – całkiem nowe doświadczenie. Wspaniali muzycy zapewnili nam duchową ucztę, dzięki której mogliśmy delektować się pięknem nastroju każdego utworu. Z przyjemnością wybralibyśmy się tam ponownie, by doznać tych wrażeń jeszcze raz.

nowa era komputera

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l