Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

PODZIEMNYM SZLAKIEM, CZYLI ZWIEDZANIE KOPALNI

20190611 podziemnym szlakiem czyli zwiedzanie kopalni w wieliczce zdj 2 2000 l

11 czerwca br. uczniowie szkoły w Siemiechowie wraz z opiekunkami: P. Barbarą Konieczny, P. Jadwigą Gawełczyk i P. Eweliną Koniuszy odwiedzili urokliwe solne podziemia Małopolski w Wieliczce, Tężnię solankową oraz Zamek w Wiśniczu. W Wieliczce przeżyliśmy 3-godzinną eskapadę pod ziemią – gdzie temperatura wynosiła około 14’C. Na początku otrzymaliśmy stosowny ekwipunek: kask, lampę, pochłaniacz i kombinezon. Pod okiem doświadczonego sztygara zmierzyliśmy się z licznymi zadaniami, m.in. mierzyliśmy poziom stężenia metanu, wyszukiwaliśmy sól, wyznaczaliśmy drogę i badaliśmy nieznane korytarze.

 

 

20190611 podziemnym szlakiem czyli zwiedzanie kopalni w wieliczce zdj 3 2000 l

 

Trasa górnicza okazała się niezapomnianą przygodą, fascynującym spotkaniem z górniczymi tradycjami i obrzędami oraz świetnym sposobem na spędzenie czasu. Uzupełnieniem bogatej oferty Kopalni Soli „Wieliczka” był spacer w Tężni solankowej. Z wznoszącej się tam na wysokość 22 metrów wieży widokowej podziwialiśmy panoramę parków i górniczych szybów. W drodze powrotnej odwiedziliśmy zalesione wzgórze Pogorza Wiśnickiego, na którym znajdował się Zamek w Wiśniczu z 2. połowy XIV wieku, wzniesiony w przepięknym barokowym i renesansowym stylu. Najpierw przewodnik opowiedział nam bogatą historię twierdzy, a następnie za pomocą najnowszyvh technologii wizualnych – urządzenia Occulus – odbyliśmy swobodny lot przez XVII - wieczny wiśnicki kasztel, oglądając jego wnętrza i życie mieszkańców.

20190611 podziemnym szlakiem czyli zwiedzanie kopalni w wieliczce zdj 1 2000 l

Ta atrakcja wszystkim na długo z pewnością zostanie w pamięci. Do domów wróciliśmy zmęczeni upałem, ale też pełni wrażeń, zdobytej wiedzy i nowych doświadczeń.

JG

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l